Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία happy mining σε όλους! Εγω φαρμάρω στο Nicehash με μια rtx3080 στα 98 MH/s και μια rtx3070 στα 60 MH/s ολο το 24ωρο χωρίς άλλη χρήση και αφήνουν περίπου 16 ευρώ την μέρα μετά την αφαίρεση του ρεύματος(έχει επιλογή το app) αν και μετράω μόνο την κιλοβατόρα που είναι στα 0,058 στην FysikoAerio δεν ξέρω πως να βάλω και κάτι ΕΡΤ, δήμος κτλ μέσα, δηλαδή αν ανάλογα το τι καίει κάποιος εαν αυτά προσαυξάνονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Οι κάρτες καίνε 330W και οι δυο μαζί με 65% power limit στο Afterburner κι άλλα 170W το PC, οπότε περίπου 12kW τη μέρα, 360 τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, xandermoss είπε

Καλησπέρα παιδία happy mining σε όλους! Εγω φαρμάρω στο Nicehash με μια rtx3080 στα 98 MH/s και μια rtx3070 στα 60 MH/s ολο το 24ωρο χωρίς άλλη χρήση και αφήνουν περίπου 16 ευρώ την μέρα μετά την αφαίρεση του ρεύματος(έχει επιλογή το app) αν και μετράω μόνο την κιλοβατόρα που είναι στα 0,058 στην FysikoAerio δεν ξέρω πως να βάλω και κάτι ΕΡΤ, δήμος κτλ μέσα, δηλαδή αν ανάλογα το τι καίει κάποιος εαν αυτά προσαυξάνονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Οι κάρτες καίνε 330W και οι δυο μαζί με 65% power limit στο Afterburner κι άλλα 170W το PC, οπότε περίπου 12kW τη μέρα, 360 τον μήνα.

+170W το PC πολλά δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xandermoss είπε

Καλησπέρα παιδία happy mining σε όλους! Εγω φαρμάρω στο Nicehash με μια rtx3080 στα 98 MH/s και μια rtx3070 στα 60 MH/s ολο το 24ωρο χωρίς άλλη χρήση και αφήνουν περίπου 16 ευρώ την μέρα μετά την αφαίρεση του ρεύματος(έχει επιλογή το app) αν και μετράω μόνο την κιλοβατόρα που είναι στα 0,058 στην FysikoAerio δεν ξέρω πως να βάλω και κάτι ΕΡΤ, δήμος κτλ μέσα, δηλαδή αν ανάλογα το τι καίει κάποιος εαν αυτά προσαυξάνονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Οι κάρτες καίνε 330W και οι δυο μαζί με 65% power limit στο Afterburner κι άλλα 170W το PC, οπότε περίπου 12kW τη μέρα, 360 τον μήνα.

Το ρεύμα το υπολογίζεις λάθος, υπάρχουν ρυθμιζόμενες χρεώσεις που ανάλογα αν έχεις νυχτερινό ή όχι θα σου φτάσουν την Kwh ως και 0,25. Την ΕΡΤ και το δήμο δεν έχει νόημα να τα βάζεις μέσα, είναι πάγιες τιμές που δεν εξαρτώνται από την κατανάλωση.

Εμένα με μία 3080 καίει 225W και το PC άλλα 45 για σύνολο 270. 170 για το PC είναι  πολύ παραπάνω, μήπως κάνεις και CPU mining; Αν ναι, κλείσε το, δε προσφέρει σημαντικά.

98MH/sec με τι memory OC πιάνετε; Εγώ με +900 και P2 είμαι στα 96,8

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xandermoss είπε

Καλησπέρα παιδία happy mining σε όλους! Εγω φαρμάρω στο Nicehash με μια rtx3080 στα 98 MH/s και μια rtx3070 στα 60 MH/s ολο το 24ωρο χωρίς άλλη χρήση και αφήνουν περίπου 16 ευρώ την μέρα μετά την αφαίρεση του ρεύματος(έχει επιλογή το app) αν και μετράω μόνο την κιλοβατόρα που είναι στα 0,058 στην FysikoAerio δεν ξέρω πως να βάλω και κάτι ΕΡΤ, δήμος κτλ μέσα, δηλαδή αν ανάλογα το τι καίει κάποιος εαν αυτά προσαυξάνονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Οι κάρτες καίνε 330W και οι δυο μαζί με 65% power limit στο Afterburner κι άλλα 170W το PC, οπότε περίπου 12kW τη μέρα, 360 τον μήνα.

Με ποιον miner είσαι και ποσα rejects σου βγάζει η 3070? Πραγματικά εμένα τις τελευταίες δυο μέρες απλα αυξήθηκαν τα Rejects, χωρις κανένα λογο. Απο εκει που είχα 1% τωρα οτι ρυθμίσεις και να βάλω εχω 4%+, ειτε με trext ειτε με phoenix. Καμια ιδεα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, shinigami είπε

Με ποιον miner είσαι και ποσα rejects σου βγάζει η 3070? Πραγματικά εμένα τις τελευταίες δυο μέρες απλα αυξήθηκαν τα Rejects, χωρις κανένα λογο. Απο εκει που είχα 1% τωρα οτι ρυθμίσεις και να βάλω εχω 4%+, ειτε με trext ειτε με phoenix. Καμια ιδεα? 

Η τελευταία έκδοση του trex βγάζει rejects, το πέτυχα και εγώ κάπου στο reddit να το λένε, και πράγματι το παρατήρησα και εγώ. Με excavator είμαι τώρα και είναι όπως πρέπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, spyvelm7 είπε

Παιδες τι θερμοκρασιες βλεπετε οσο κανετε Mining,μνημες κ πυρηνα

65 o πυρηνας 69 junction και 80 memory junction. Blower υλοποιηση με 1600 τα fans. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

65 o πυρηνας 69 junction και 80 memory junction. Blower υλοποιηση με 1600 τα fans. 

να μη φοβαμαι δλδ οτι θα κανουν μπαμ,εχω 50 πυρηνα και 85-86 μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyvelm7 είπε

να μη φοβαμαι δλδ οτι θα κανουν μπαμ,εχω 50 πυρηνα και 85-86 μνημες

Οχι τι μπαμ ισως στους 100+ και παλι οι καρτες βαρανε throttle ωστε να προστατευθουν. Και 85-86 οι μνημες μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα εμένα που δεν έχει sensor για τις μνήμες; Γιόλο και ότι γίνει; :P Αν και φαντάζομαι θα είναι ΟΚ, μιας και η συγκεκριμένη υλοποίηση έχει ένα coldplate για τις μνήμες και τρέχω και με 50% τα fans..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, xandermoss είπε

Καλησπέρα παιδία happy mining σε όλους! Εγω φαρμάρω στο Nicehash με μια rtx3080 στα 98 MH/s και μια rtx3070 στα 60 MH/s ολο το 24ωρο χωρίς άλλη χρήση και αφήνουν περίπου 16 ευρώ την μέρα μετά την αφαίρεση του ρεύματος(έχει επιλογή το app) αν και μετράω μόνο την κιλοβατόρα που είναι στα 0,058 στην FysikoAerio δεν ξέρω πως να βάλω και κάτι ΕΡΤ, δήμος κτλ μέσα, δηλαδή αν ανάλογα το τι καίει κάποιος εαν αυτά προσαυξάνονται. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Οι κάρτες καίνε 330W και οι δυο μαζί με 65% power limit στο Afterburner κι άλλα 170W το PC, οπότε περίπου 12kW τη μέρα, 360 τον μήνα.

Πολύ χονδρικά γιατί δεν ξέρω σε τι πρόγραμμα ακριβώς είσαι να υπολογίζεις 0,20€ με 0,25€ την kWh. Το 0,058 που λες είναι ουτοπικό με αυτές τις καταναλώσεις που θα έχεις. Αν συνεχίσει έτσι, πάλι πάρα πολύ κερδισμένος θα είσαι. Υπολόγισε έτσι όπως σου λέω για να είσαι και χαρούμενος στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Τώρα εμένα που δεν έχει sensor για τις μνήμες; Γιόλο και ότι γίνει; :P Αν και φαντάζομαι θα είναι ΟΚ, μιας και η συγκεκριμένη υλοποίηση έχει ένα coldplate για τις μνήμες και τρέχω και με 50% τα fans..

βαρα στο ψαχνο!!!Mh/s να βλεπουμε!!λογικα εχεις nvidia για να μη σου δειχνει μνημες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω όλες οι ρυθμιζόμενες είναι ίδιες σε όλα τα πακέτα. Εμένα με 0,0899/kw βγαίνει 0,15/kw συνολικά με ΦΠΑ μέχρι τις 400kw το μήνα, και όσες είναι πάνω από τις 400 (π.χ. 50 αν η κατανάλωση είναι 450) αυτές πάνε με 0,2. Ε αφαιρέστε το 0,0899 από αυτά και βάλτε την δική σας τιμή και τέλος..

3 λεπτά πριν, spyvelm7 είπε

βαρα στο ψαχνο!!!Mh/s να βλεπουμε!!λογικα εχεις nvidia για να μη σου δειχνει μνημες

χαχαχα, ναι 2060..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...