Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ευχαριστώ για τις συμβουλές σας παιδιά .νομίζω σεταριστηκε σωστά πλεων το εργαλείο., gigabyte 3070  oc

Arkin 

Akoinonitos 

Thy very much  guys.

 

 

Μόλις τώρα, danaos7 είπε

ευχαριστώ για τις συμβουλές σας παιδιά .νομίζω σεταριστηκε σωστά πλεων το εργαλείο., gigabyte 3070  oc

Arkin 

Akoinonitos 

Thy very much  guys.

 

 

 

Screenshot_2021-02-18-23-26-26-746_com.miui.gallery.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, GKat76 είπε

Και τι να λεει?

Ετσι κ αλλιως το 90% των χρηματων παγκοσμιως ειναι "virtual" ηδη.  Νουμερα σε κομπιουτερ.

... αλλα ας μην βγουμε off-topic. Το θεμα εδω ειναι το Mining!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, danaos7 είπε

ευχαριστώ για τις συμβουλές σας παιδιά .νομίζω σεταριστηκε σωστά πλεων το εργαλείο., gigabyte 3070  oc

Arkin 

Akoinonitos 

Thy very much  guys.

 

 

 

Screenshot_2021-02-18-23-26-26-746_com.miui.gallery.jpg

Νομίζω πως έχεις αρκετά rejects, αν θυμάμαι καλα πρέπει να έχουμε κάτω απο 2%? Ας το επιβεβαιωσουν και οι υπόλοιποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , διάβασα αρκετές σελίδες αλλά θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να ξεκινήσω mining απο το μηδεν.

Δεν έχω καθόλου PC και είμαι Αγγλία για σπουδές ( μένω σε ιδιωτική εστία με τους λογαριασμούς στο ενοίκιο ) .

Κάτι μηχανήματα ASIC έβλεπα και δε ξέρω. Έχετε να προτείνετε κάτι ? Αξίζει να ασχοληθείς για να βγαίνει κάνα έξοδο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, shinigami είπε

Νομίζω πως έχεις αρκετά rejects, αν θυμάμαι καλα πρέπει να έχουμε κάτω απο 2%? Ας το επιβεβαιωσουν και οι υπόλοιποι. 

Το nicehash στα rejected βάζει και τα stales μαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, fabiars είπε

Καλησπέρα , διάβασα αρκετές σελίδες αλλά θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να ξεκινήσω mining απο το μηδεν.

Δεν έχω καθόλου PC και είμαι Αγγλία για σπουδές ( μένω σε ιδιωτική εστία με τους λογαριασμούς στο ενοίκιο ) .

Κάτι μηχανήματα ASIC έβλεπα και δε ξέρω. Έχετε να προτείνετε κάτι ? Αξίζει να ασχοληθείς για να βγαίνει κάνα έξοδο ?

Πιο εύκολα θα βρούμε γκόμενά εμείς πάρα ASIC. Όσο για pc οχι δεν συμφέρει στις τιμές που είναι τώρα ιδίως αν δεν έχεις pc. Τώρα αν θέλεις να ρίξεις 1000 + για να έχεις κάνα 5 ευρώ την μέρα τότε παίρνεις 8 GB gpu ότι RX βρεις( αν βρεις). Που και αυτο ρίσκο είναι διότι η nvidia ήδη θα καταστρέψει όσους κάνουν mining με τις δικές της κάρτες. Αν είχες pc τότε θα συνέφερε αλλά τώρα δεν νομίζω να βγαίνουν τα νούμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω  νομιζω οτι ειναι πολλα

εχεις τσεκαρει αν τρεχει κατι με τη ταχυτητα του δικτυου σου?

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

και παλι ειναι παρα πολλα.

και γω  νομιζω οτι ειναι πολλα

εχεις τσεκαρει αν τρεχει κατι με τη ταχυτητα του δικτυου σου?

το σκοτωσα😛

για δειτε και το δικο μου...

να πω οτι εχω ξανα οτι εχω bugs με τους drivers αλλα οταν κολλησει κανει pause και αυτοματα μεχρι τωρα επανεκκινει τη διαδικασια....απλα κανει λιγο χρονο να "φερει" τις καρτες με το autotune.

γι αυτο τα shares μηδενιζουν και ξαναρχιζουν...

αν εχετε καμια προταση για περαιτερω πειραγμα με λετε.. 

 

ethermine.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...