Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σχετικά με την τιμή της kwh . Πήρα έναν βαρβάτο μήνα από το μαγαζί κάπου 3500 kwh πήρα το ποσό που πλήρωσα συνολικά και το διαίρεσα. 

Βγηκε 0.163 / kwh . Αυτό βάζω και υπολογίζω το κόστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

66.86 είναι το καθαρό. Τι εννοείς 6;

με βάση το calculator του nicehash θα βγάζω το μήνα 66,86 € ,αυτό το μήνα με μια νορμάλ χρήση ρεύματος ο λογαριασμός μου ήταν 54 € , οπότε θεωρώ πως αν έχω το pc ανοιχτό 24/7 θα αγγίζω εύκολα το 60αρι , για αυτο ειπα για 6 ευρώ καθαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Το πρώτο game που αγοράστηκε με το χρήμα του mining :P

IMG_20210219_203959.jpg.b4e1f90d1c72acb910ac4bd3f2a0ffcf.jpg

 

Τα εξαργυρωσες σε ευρω και το τσιμπησες? Καλοπαιχνιδο να το ευχαριστηθεις. Μονο ετσι καταλαβαινουμε την αξια. 

2 λεπτά πριν, Anzelok είπε

με βάση το calculator του nicehash θα βγάζω το μήνα 66,86 € ,αυτό το μήνα με μια νορμάλ χρήση ρεύματος ο λογαριασμός μου ήταν 54 € , οπότε θεωρώ πως αν έχω το pc ανοιχτό 24/7 θα αγγίζω εύκολα το 60αρι , για αυτο ειπα για 6 ευρώ καθαρα 

Ε ναι αν πληρωνεις και το ρευμα ολου του σπιτιου ταυτοχρονα. Δεν βλεπω καποια λογικη εδω. Θα βγαζεις 67 ευρω το μηνα. Θα καιει ο υπολογιστης 15 ευρω. Οποτε θα πληρωνεις και το ρευμα του σπιτιου τσαμπα. Ειναι σαν να λεω βγαζω 150 ευρω το μηνα 20 ευρω καιει ο υπολογιστης και αγοραζω και 110 σουβλακια οποτε μενουν 10 ευρω.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τα εξαργυρωσες σε ευρω και το τσιμπησες? Καλοπαιχνιδο να το ευχαριστηθεις. Μονο ετσι καταλαβαινουμε την αξια. 

Ε ναι αν πληρωνεις και το ρευμα ολου του σπιτιου ταυτοχρονα. Δεν βλεπω καποια λογικη εδω. Θα βγαζεις 67 ευρω το μηνα. Θα καιει ο υπολογιστης 15 ευρω. Οποτε θα πληρωνεις και το ρευμα του σπιτιου τσαμπα. 

Βασικά έχεις ένα δίκαιο, το είχα στο μυαλο μου ότι πρέπει να μπαίνει και τσέπη κάποιο ποσό χααχχαχα. ωστόσο η εξαργύρωση πως ακριβως γίνεται , επίσης στο συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορώ ας πούμε να το δοκιμάσω  ένα μηνα χωρίς κάποια δέσμευση ή αν έχετε  κάποιο άλλο που προτείνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anzelok είπε

Βασικά έχεις ένα δίκαιο, το είχα στο μυαλο μου ότι πρέπει να μπαίνει και τσέπη κάποιο ποσό χααχχαχα. ωστόσο η εξαργύρωση πως ακριβως γίνεται , επίσης στο συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορώ ας πούμε να το δοκιμάσω  ένα μηνα χωρίς κάποια δέσμευση ή αν έχετε  κάποιο άλλο που προτείνεται 

Μα ετσι ειναι βρε συ. Εξαργυρωση γινεται πανευκολα μολις συνδεσης το iban της τραπεζας με το προγραμμα μπορεις να τα στειλεις σε 10 δευτερολεπτα και σε 1 μερα εμφανιζονται στην τραπεζα. Σημερα βγαζεις 75 ευρω το μηνα αυτα αν αυριο παει το btc 100k θα ειναι 150. Το ποτε θα πουλησεις ειναι δικια σου αποφαση καθαρα κανεις δεν μπορει να πει σιγουρα οτι θα παει 100k η αυριο θα εχει 20k οποτε πας στα μισα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Μα ετσι ειναι βρε συ. Εξαργυρωση γινεται πανευκολα μολις συνδεσης το iban της τραπεζας με το προγραμμα μπορεις να τα στειλεις σε 10 δευτερολεπτα και σε 1 μερα εμφανιζονται στην τραπεζα. Σημερα βγαζεις 75 ευρω το μηνα αυτα αν αυριο παει το btc 100k θα ειναι 150. Το ποτε θα πουλησεις ειναι δικια σου αποφαση καθαρα κανεις δεν μπορει να πει σιγουρα οτι θα παει 100k η αυριο θα εχει 20k οποτε πας στα μισα. 

Οκ , κατανοητο αυτο , αλλα σαν δέσμευση με το πρόγραμμα του nicehas , εχει δέσμευση με συγκεκριμένο χρόνο ; ή εχω την ελευθερία να πω ότι το δοκίμασα ενα μηνα , δε μου κανει σταματώ, ή αν θέλω να παίξω κανα γκειμ ας πούμε , σορρυ που σας ζαλίζω απλα εχει μπει το μικρόβιο της περιέργειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Anzelok είπε

Οκ , κατανοητο αυτο , αλλα σαν δέσμευση με το πρόγραμμα του nicehas , εχει δέσμευση με συγκεκριμένο χρόνο ; ή εχω την ελευθερία να πω ότι το δοκίμασα ενα μηνα , δε μου κανει σταματώ, ή αν θέλω να παίξω κανα γκειμ ας πούμε , σορρυ που σας ζαλίζω απλα εχει μπει το μικρόβιο της περιέργειας 

Καμια δεσμευση. Το δοκιμαζεις αν δεν σου αρεσει βγαζεις τα λεφτα η hold και τελος. Ας θες να παιξεις κλεινεις το mining φορτωνεις profile για gaming και παιζεις.

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

ευρω εχουμε ρε σεις ,λατρεις τoυ δολλαριου 😛

 

Τι θελουμε και πουλαμε ρε συ akoinonite hold πρεπει ανεβαινει τρελα τελευταια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

ευρω εχουμε ρε σεις ,λατρεις τoυ δολλαριου 😛

 

Είναι περισσότερα σε δολάρια και ακούγεται πιο ωραίο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Καμια δεσμευση. Το δοκιμαζεις αν δεν σου αρεσει βγαζεις τα λεφτα η hold και τελος. Ας θες να παιξεις κλεινεις το mining φορτωνεις profile για gaming και παιζεις.

Τι θελουμε και πουλαμε ρε συ akoinonite hold πρεπει ανεβαινει τρελα τελευταια. 

κατεβαζω nicehash και ο θεος βοηθος 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

delete

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καμια δεσμευση. Το δοκιμαζεις αν δεν σου αρεσει βγαζεις τα λεφτα η hold και τελος. Ας θες να παιξεις κλεινεις το mining φορτωνεις profile για gaming και παιζεις.

Τι θελουμε και πουλαμε ρε συ akoinonite hold πρεπει ανεβαινει τρελα τελευταια. 

Φιλε εγω προτιμω τα σιγουρα εφοσον με ικανοποιουν. Ακολουθω το ρητο "οποιος παει για τα πολλα χανει και τα λιγα"

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...