Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, greekfragma είπε

Επανέρχομαι με αλλαγές. Οι ηρωικές 5700 με 107Mh/s στα 200watts θυσιάστηκαν για να ευχαριστηθώ λίγο καλύτερο gaming (call me Elden Ring, FarCry6) μιας και μετά από 1μιση χρόνο έβγαλαν τα λεφτά τους και το ρεύμα τους και με το παραπάνω.

Κούμπωσα μια Zotac 3070ti LHR με ελεεινό και τρισάθλιο σύστημα ψύξης και μετά την αλλαγή thermal paste + pads ψάχνω ρυθμίσεις για να σκάβει όσο θα δουλεύω. Τις άλλες ώρες μάλλον θα σβήνει τελείως το PC.

Στο ίντερνετΣ διαβάζω οτι αυτές πιάνουν κάπου στα 55Mh/s με 150watts και σε αναμονή τον τελευταίο T-Rex official μιας και με τον Beta φαίνεται οτι πιάνουν και 65Mh/s με 80% + unlock.

Πως σας φαίνονται αυτά τα νούμερα για τώρα; Έχει κάποιος καλύτερες προτάσεις; Αυτό που βλέπω είναι αστάθεια στο core voltage core clock και μάλλον πρέπει να ασχοληθώ με power limit + voltage curve. 

 

3070timining1.JPG

Βάλε 1800mem και 200-205watt και θα εκπλαγείς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, greekfragma είπε

και για να γυρίσουμε on topic. -20βαθμούς μετά το repad-repaste

πριν με το μπετον αρμε που είχε τοποθετήσει η Zotac

και μια φωτό μετά

 

3070tistockpads2.jpg

3070tistockpads.jpg

IMG_20220416_020140.jpg

Ποια pads είναι αυτά; Πάχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Arctic cooling 

2mm front vram 

2.5mm vrm 

2.5mm back pcb

 

Από Ελλάδα δεν τα βρίσκω πουθενά σε αυτό το πάχος, όταν και αν μπορέσεις pm μου κάποια πηγή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, destroy23 said:

Από Ελλάδα δεν τα βρίσκω πουθενά σε αυτό το πάχος, όταν και αν μπορέσεις pm μου κάποια πηγή !

Ελλάδα δεν έχει. Μπορείς να βάλεις κομμάτι από 1.5mm και 0.5mm για να φτιάξεις το 2mm κ.ο.κ. χωρίς πρόβλημα.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, greekfragma είπε

και για να γυρίσουμε on topic. -20βαθμούς μετά το repad-repaste

πριν με το μπετον αρμε που είχε τοποθετήσει η Zotac

και μια φωτό μετά

 

3070tistockpads2.jpg

3070tistockpads.jpg

IMG_20220416_020140.jpg

Έχω zotac 3080 αλλα δεν την ανοιγώ για να μην χάσω την εγγύηση.

Μόνο flux και ergo μπορώ να κάνω mine χωρίς να βράσουν οι μνήμες... Και έχω βάλει και δύο φανς απο πάνω να σπρώχνουν άερα προς τα πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, hln3 said:

Έχω zotac 3080 αλλα δεν την ανοιγώ για να μην χάσω την εγγύηση.

Μόνο flux και ergo μπορώ να κάνω mine χωρίς να βράσουν οι μνήμες... Και έχω βάλει και δύο φανς απο πάνω να σπρώχνουν άερα προς τα πάνω

η Zotac δεν έχει αυτοκόλλητα στις βίδες. Οπότε δε σου λένε κάτι για εγγύηση αν δε σημαδέψεις από κακό χειρισμό στη κάρτα.

θα σου πρότεινα να αλλάξεις pads + gpu paste. η διαφορά είναι χαωτική με αυτά που έβαλαν από τη Zotac.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση εαν γνωριζει κανενας.HiveOS η Gpu 9 (1660s Zotac) μια με 2 φορες την ημερα μου την βγαζει off err (red) Gpu lost. τι μπορει να φταιει;  Μου το κανει και με t-rex και με nbminer και με lolminer. μπορει να φταει η καρτα PCIe 1 TO 4 που εχω βάλει και που συνδεεται σε αυτην;

 

Screenshot 2022-04-18 at 06.56.38.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, greekfragma είπε

η Zotac δεν έχει αυτοκόλλητα στις βίδες. Οπότε δε σου λένε κάτι για εγγύηση αν δε σημαδέψεις από κακό χειρισμό στη κάρτα.

θα σου πρότεινα να αλλάξεις pads + gpu paste. η διαφορά είναι χαωτική με αυτά που έβαλαν από τη Zotac.

Βέβαια αν την ανοίξουν και εχεις αλλάξει pads φαίνεται ότι έχεις κάνει παρέμβαση
Άσε που γενικά δεν το χω :P
Σκέφτομαι να βάλω καλύτερα fans από πάνω και να κοιτάνε προς τα μέσα αλλά δεν ξέρω τι φανς να πάρω, υπάρχει μια μικρη κλίση και θέλω fans που να έχουν λίγο περιθώριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, hln3 said:

Βέβαια αν την ανοίξουν και εχεις αλλάξει pads φαίνεται ότι έχεις κάνει παρέμβαση
Άσε που γενικά δεν το χω :P
Σκέφτομαι να βάλω καλύτερα fans από πάνω και να κοιτάνε προς τα μέσα αλλά δεν ξέρω τι φανς να πάρω, υπάρχει μια μικρη κλίση και θέλω fans που να έχουν λίγο περιθώριο

Κρατάς τα παλιά pads ανέπαφα πριν την εγχείριση για να τα ξαναβάλεις αν χρειαστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...