Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/4/2022 στις 5:54 ΜΜ, johnmt2 είπε

Δεν μου αρέσει που είναι εκεί η θερμοκρασία αλλά δεν θέλω να τις ανοίξω λόγο εγγύησης. Βέβαια αν πάθει κάτι θα μου στείλουν lhr ως αντικατάσταση και αυτό είναι ένα πρόβλημα... 😅😅😅

Θα βάλω έναν ανεμηστηρα στην πλάτη ίσως βοηθήσει 

Σε κάποιες κάρτες αξίζει ακόμη και να χαλασεις εγγύηση για τα αποτελέσματα που θα έχεις.Οι καλές οι εκδόσεις π.χ strix,suprim,aorus αλλά και πολλές άλλες κάρτες οι θερμοκρασίες από αλλαγή πάντς είναι 20 βαθμοί.Οι κάρτες που έχεις όλες θα πέσουν 18 βαθμούς με νέα ψαγμένα 14W παντς.Αν παίξεις με εξτρά από τους βασικούς ανεμιστήρες που πρέπει να έχεις αντε να κερδίσεις 1 βαθμό χάνεις τον χρόνο και χρήματα γιατί ολα εξαρτιόνται από τη θερμοκρασία του χώρου.Γνώμη μου να κατεβάσεις τα watt άμεσα και να τις πας τις κάρτες σου το πάρα πολύ μέχρι 92 βαθμούς οχι παραπανω φθείρεις τις μνήμες χωρίς λόγο και το κέρδος είναι κάτι ψιλά.

Κατέβασε το νέο ΤΡΕΧ θα σου δώσει περισσότερη απόδοση mhs σε κάθε lhr κάρτα

Επεξ/σία από akmakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, akmakas είπε

Σε κάποιες κάρτες αξίζει ακόμη και να χαλασεις εγγύηση για τα αποτελέσματα που θα έχεις.Οι καλές οι εκδόσεις π.χ strix,suprim,aorus αλλά και πολλές άλλες κάρτες οι θερμοκρασίες από αλλαγή πάντς είναι 20 βαθμοί.Οι κάρτες που έχεις όλες θα πέσουν 18 βαθμούς με νέα ψαγμένα 14W παντς.Αν παίξεις με εξτρά από τους βασικούς ανεμιστήρες που πρέπει να έχεις αντε να κερδίσεις 1 βαθμό χάνεις τον χρόνο και χρήματα γιατί ολα εξαρτιόνται από τη θερμοκρασία του χώρου.Γνώμη μου να κατεβάσεις τα watt άμεσα και να τις πας τις κάρτες σου το πάρα πολύ μέχρι 92 βαθμούς οχι παραπανω φθείρεις τις μνήμες χωρίς λόγο και το κέρδος είναι κάτι ψιλά.

Κατέβασε το νέο ΤΡΕΧ θα σου δώσει περισσότερη απόδοση mhs σε κάθε lhr κάρτα

Για τον trex αναφέρεσαι στο low power mode? Έχει 2 μέρες στην 3080 non lhr την κατέβασα από τα 230 στα 215w με κόστος 0.5mhs αλλά έπεσαν οι μνήμες από τα 100 στους 96-98

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ωραία θα ήταν αλλά δεν υπάρχει περίπτωση από την στιγμή που η τιμή καθορίζεται από το κόστος την πρώτης ύλης  και αυτή συνεχώς ανεβαίνει. Κανένας (πλην ΔΕΗ ίσως) δεν θα πουλήσει φτηνότερα από όσο του κοστίζει η ενέργεια από τον Δεδδηε (που αγοράζει και αυτός).

Από όσα αναφέρει, μόνο η αύξηση επιδότησης έχει πρακτικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Για τον trex αναφέρεσαι στο low power mode? Έχει 2 μέρες στην 3080 non lhr την κατέβασα από τα 230 στα 215w με κόστος 0.5mhs αλλά έπεσαν οι μνήμες από τα 100 στους 96-98

Το TREX αφορά μόνο τις lhr κάρτες..Οι ξεκλείδωτες αποδίδουν το ίδιο με όλα τα σκαφτήρια.Δεν χρειάζεται κάποιο mode τις ίδιες ρυθμίσεις εχεις σαν default από το προηγούμενο trex.Αν θέλεις την γνώμη μου επειδή εχω και LHR και no LHR κάρτες οι LHR κάρτες να ειναι ξεχωριστά και η no lhr να είναι στο PC σου πχ εχεις καλύτερη λειτουργία εφοσον έχεις CPU με GPU και παίρνεις εικόνα από το mobo.

Εχεις πολυ υψηλή θερμοκρασία στις μνήμες σου ειναι κριμα μην τις δουλευεις τοσο..Κατέβασε τα watt παίξε στις lhr 3080 1100 μνημη και 66 power limit κάνε curve το core clock η -150.

Αν δεν αλλάξεις pads δεν θα δεις καμια διαφορά ότι και να κάνεις.Κάποιοι βαζουν παστες στο backplate με ψυκτρες..Ολα αυτά ειναι μπούρδες χαμένος χρόνος χρημα για το τίποτα εκτός και αν ερθει ο χειμώνας παλι.Καλύτερα να τις έχεις ποιο κάτω μεχρι 92 βαθμούς και το κεφάλι σου ήσυχο γιατι οι κάρτες δουλευουν 24ωρα

Επεξ/σία από akmakas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, akmakas είπε

Το TREX αφορά μόνο τις lhr κάρτες..Οι ξεκλείδωτες αποδίδουν το ίδιο με όλα τα σκαφτήρια.Δεν χρειάζεται κάποιο mode τις ίδιες ρυθμίσεις εχεις σαν default από το προηγούμενο trex.Αν θέλεις την γνώμη μου επειδή εχω και LHR και no LHR κάρτες οι LHR κάρτες να ειναι ξεχωριστά και η no lhr να είναι στο PC σου πχ εχεις καλύτερη λειτουργία εφοσον έχεις CPU με GPU και παίρνεις εικόνα από το mobo.

Εχεις πολυ υψηλή θερμοκρασία στις μνήμες σου ειναι κριμα μην τις δουλευεις τοσο..Κατέβασε τα watt παίξε στις lhr 3080 1100 μνημη και 66 power limit κάνε curve το core clock η -150.

Αν δεν αλλάξεις pads δεν θα δεις καμια διαφορά ότι και να κάνεις.Κάποιοι βαζουν παστες στο backplate με ψυκτρες..Ολα αυτά ειναι μπούρδες χαμένος χρόνος χρημα για το τίποτα εκτός και αν ερθει ο χειμώνας παλι.Καλύτερα να τις έχεις ποιο κάτω μεχρι 92 βαθμούς και το κεφάλι σου ήσυχο γιατι οι κάρτες δουλευουν 24ωρα

Έχεις δίκιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/04/2022 at 22:13, destroy23 said:

https://dfscam.blogspot.com/2022/04/df-daily-tasks-automatic-grab-order.html?m=1

 

Βρήκα αυτό, ριχτο μια ματιά.

Και εμενα μου το ειχαν πει πριν δυο εβδομαδες αυτο το dfcdy δεν το πιστεψα και αρχισα να ψαχνω google και βρηκα αυτο το λινκ και εγω αλλα απο την στιγμη που ειδα ολους τους φιλους μου να εχουν μπει σαυτο και να κανουν αναληψεις στην binance μπηκα και εγω με λιγα λεφτα στο vip2 στο οποιο ειναι στα 255 δολαρια και μεχρι στιγμης βγαζω καποια λεφτα.. τωρα προσωπικα εγω κιστευω οτι ειναι καποιου ειδους απατη το οποιο θα σταματησει σε κανα διμηνο οποτε οποιο προλαβει να αρπαξει λεφτα καλως.. εγω παντα σε 10 μερες θα βγαλω τα λεφτα μου πισω.. ειναι καθαρο ρισκο του καθενος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2022 στις 9:40 ΜΜ, SabotazNic είπε

Λες να την πάτησαν όσοι τις έδιναν άρον-άρον 400€; 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Balerama είπε

Λες να την πάτησαν όσοι τις έδιναν άρον-άρον 400€; 😄

Δεν είναι απλό το θέμα. Πλεον το difficulty στο eth είναι σε ιστορικά υψηλά,  τα profits έχουν πέσει, δεν είναι όπως πέρσι το καλοκαίρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Δεν είναι απλό το θέμα. Πλεον το difficulty στο eth είναι σε ιστορικά υψηλά,  τα profits έχουν πέσει, δεν είναι όπως πέρσι το καλοκαίρι 

Το ξέρω φίλε μου, πάντως και στο θέμα του ρεύματος, αν λόγω δημοσκοπήσεων καταφέρουν και παγώσουν ρήτρες κλπ, ίσως αποκτήσει αξία και πάλι για λίγους μήνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Δεν είναι απλό το θέμα. Πλεον το difficulty στο eth είναι σε ιστορικά υψηλά,  τα profits έχουν πέσει, δεν είναι όπως πέρσι το καλοκαίρι 

Παντως, προσωπικα, εδω και 4 μηνες τα estimates δεν εχουν αλλαξει. Σημερα το flex βρηκε 4-5 blocks σε συνολο 1000eth, για αυτο και το υψηλο estimate, αλλα γενικα ειμαι στο 0.0012-0.0013 εδω και 4 μηνες

image.png.fe303deb563db06482f49a34f0ca0a2e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Παντως, προσωπικα, εδω και 4 μηνες τα estimates δεν εχουν αλλαξει. Σημερα το flex βρηκε 4-5 blocks σε συνολο 1000eth, για αυτο και το υψηλο estimate, αλλα γενικα ειμαι στο 0.0012-0.0013 εδω και 4 μηνες

image.png.fe303deb563db06482f49a34f0ca0a2e.png

Τι κάρτες έχει και τι hashrate βγαζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Μια ερώτηση για την 3080 non lhr αν εξαιρέσουμε τις θερμοκρασίες στις μνήμες. Σαν απόδοση 99.4m/s με 218w είμαι κομπλέ η υπάρχει κάποιο παραθυράκι βελτίωσης;;

Screenshot_20220502-213616_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Γειά σας. Μια ερώτηση για την 3080 non lhr αν εξαιρέσουμε τις θερμοκρασίες στις μνήμες. Σαν απόδοση 99.4m/s με 218w είμαι κομπλέ η υπάρχει κάποιο παραθυράκι βελτίωσης;;

Κάτι ψιλά, ίσως.

100,20 mh/s με locked core (1070), +1600 mem offset στον NH quickminer.

~218W, TUF 3080OC

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...