Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, shinigami είπε

Μα οντως πληρωθηκαμε στο 4ωρο του 14.00-18.00 πληρωθηκα 8.27usd απο 5usd που παιρνω συνηθως, και στο 18.00-22.00 πηρα 9.35usd :)

Πηρα 8 ευρώ παραπάνω στο 24 ωρο από το καλύτερο μου 24 ώρα μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, billgeo είπε

Γιατι ρε παιδια, ποιος σας ειπε οτι οντως πηρατε τοσα???)

Το wallet . 3,2€ στο 4ωρο έγραψε, και μπήκαν κανονικά στο wallet μου. Οπότε τόσο πήραμε, δεν έγινε κανένα λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβως εγινε αυτο δλδ?

Σας εδωσε το ΝΗ τσαμπα λεφτα? Ετσι απο την καλη του τη καρδια?

Μηπως σας γυρισε τα rigs σε αλλα νομισματα με αλλες αποδοσεις?

Δεν βγαζει νοημα παιδια ετσι οπως τα λετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billgeo είπε

Πως ακριβως εγινε αυτο δλδ?

Σας εδωσε το ΝΗ τσαμπα λεφτα? Ετσι απο την καλη του τη καρδια?

Μηπως σας γυρισε τα rigs σε αλλα νομισματα με αλλες αποδοσεις?

Δεν βγαζει νοημα παιδια ετσι οπως τα λετε

δεν έχω διάθεση να flame-άρω αλλά εδώ και αρκετές σελίδες έχεις μια τάση αρνητισμού και απαξίωσης στο ΝΗ και στις κινήσεις που κάνουμε αρκετοί σε αυτό το thread με τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Μονίμως επικριτικός, αλλά τουλάχιστον εντός ορίων. Γνώμη μου όμως οτι πρέπει να το σταματήσεις γιατί άρχισε να βαράει άσχημα. Φιλικά χωρίς διάθεση για τσακωμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billgeo είπε

Πως ακριβως εγινε αυτο δλδ?

Σας εδωσε το ΝΗ τσαμπα λεφτα? Ετσι απο την καλη του τη καρδια?

Μηπως σας γυρισε τα rigs σε αλλα νομισματα με αλλες αποδοσεις?

Δεν βγαζει νοημα παιδια ετσι οπως τα λετε

ρε αδερφε βλεπεις 5 ατομα και σου λενε οτι πηραν παραπανω λεφτα επειδη εφαγε καβλαντα το nicehash και θες και εξηγηση???????εγω δεν εχω τις γνωσεις για να στο εξηγησω απλα εχω την αποδειξη πληρωμης του nicehash........φιλικα παντα και συγνωμη για τον τονο γραφης μου.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billgeo είπε

80 ειναι ψηλα!

Βαλε τα φαν στο 50-60%, δεν θα παθουν απολυτως τιποτα

 

50% την nitro? σαν τουρμπίνα αεροπλάνου κάνει 😁

πάντως έπεσε στους 70 βαθμούς αλλά λογικά θα με διώξει η γυναίκα...

θα το αφήσω στους 26% και βλέπω το καλοκαίρι

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papk είπε

Πάντως παιδιά μπορεί να μας κλέβει η Nicehash ένα 10% σε σχέση με τα pools αλλά το να βλέπεις τα φράγκα να πέφτουν κάθε 4 ώρο είναι ωραίο.🤑

Δλδ για να καταλαβω...

το ΝΗ ειναι ενα rig broker, δλδ παιρνει το rig σου και το νοικιαζει σε καποιον που πληρωνει και κατι ΕΞΤΡΑ, λογικο ως εδω,

αλλα μετα γυρναει και σε πληρωνει εσενα 10% (ή οσο τλσπ) ΛΙΓΟΤΕΡΑ απ'οτι θα εβγαζες απο το να ησουν σε pool?!?!

Βαλε απο πανω και τα αυξημενα stales και τα disconnects που ακουω συνεχεια!

Δεν καταλαβαινω γιατι το χρησιμοποιείτε! Πραγματικα. Τι προσφερει? Μονο την ευκολια στο initial setup δλδ?

 

Το MRR (mining rig rental) το εχετε ακουστα? Ειναι πλατφορμα για να νοικιαζεις τα rig σου "απευθειας" σε τριτους,

και μετρημενα και αποδεδιγμενα μου δινει σε SCRYPT rigs που βαζω εκει +15% παραπανω κερδος απ οτι στο pool.

Ψαξτε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Δλδ για να καταλαβω...

το ΝΗ ειναι ενα rig broker, δλδ παιρνει το rig σου και το νοικιαζει σε καποιον που πληρωνει και κατι ΕΞΤΡΑ, λογικο ως εδω,

αλλα μετα γυρναει και σε πληρωνει εσενα 10% (ή οσο τλσπ) ΛΙΓΟΤΕΡΑ απ'οτι θα εβγαζες απο το να ησουν σε pool?!?!

Βαλε απο πανω και τα αυξημενα stales και τα disconnects που ακουω συνεχεια!

Δεν καταλαβαινω γιατι το χρησιμοποιείτε! Πραγματικα. Τι προσφερει? Μονο την ευκολια στο initial setup δλδ?

 

Το MRR (mining rig rental) το εχετε ακουστα? Ειναι πλατφορμα για να νοικιαζεις τα rig σου "απευθειας" σε τριτους,

και μετρημενα και αποδεδιγμενα μου δινει σε SCRYPT rigs που βαζω εκει +15% παραπανω κερδος απ οτι στο pool.

Ψαξτε το.

ευχαριστω για την πληροφορια θα το ψαξω αλλα για να μην νομιζεις οτι σου λεω παπαγιες

Screenshot_11.jpg.e32210ca9f1f3d0c75d2da8623e57234.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν έχω διάθεση να flame-άρω αλλά εδώ και αρκετές σελίδες έχεις μια τάση αρνητισμού και απαξίωσης στο ΝΗ και στις κινήσεις που κάνουμε αρκετοί σε αυτό το thread με τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Μονίμως επικριτικός, αλλά τουλάχιστον εντός ορίων. Γνώμη μου όμως οτι πρέπει να το σταματήσεις γιατί άρχισε να βαράει άσχημα. Φιλικά χωρίς διάθεση για τσακωμό.

Φιλε μου σορρυ για τον "τονο" μου.

Τα φόρουμ δυστυχως έχουν αυτο το κακο. Δεν αποτυπωνουν σωστα το πως εκφραζει καποιος το καθε τι που γραφει.

Οσο για το ΝΗ, ειμαι επικριτικος γιατι το ξερω απο τη αρχη του. Και ναι το απαξιωνω, αλλα εκ τον αποτελεσματων.

Επισης το να απαξιωνω ενα site/υπηρεσια κτλ δεν παει να πει οτι απαξιωνω και αυτους που το χρησημοποιουν.

Αντιθέτως, αυτο που θελω ειναι να ενημερωθώ (και να ενημερωθώ)

Εχω λιωσει στα blogs και στα forums για να μαθω και να ενημερωνομαι για το mining, και τα εχω κανει πραξη ολα αυτα με πολλα GPU rig που εχω φτιαξει (και για εμενα και για φίλους, αλλα και "πελατες"). Φαντασου οτι ξεκινησα mining με 5850.

Δεν λέω οτι ξερω τα παντα, προς θεου! Not even close! Αλλα τλχ αυτα που λεω τα ξερω κ τα υποστηριζω 100%. 

Και παλι σορρυ αν φανηκα 'καπως'.

 

Ωραιο μηχανακι BTW, και στο σωστο χρωμα!

(φανατικος kawasaκικος εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο whattomine ανεβηκε παντου το profit. Δεν εχει να κανει με το NH.
Απο οτι ακουσα, διακινήθηκε μεγαλος ογκος σε btc σε υποπτα wallets . Περι το 1.5bill
Φανταζομαι υπηρξε ενα γενικο sellout, σιγουρα αυξηθηκαν τα TXN  στο ethereum και τα gwei ... και ετσι αυξηθηκε και η αμοιβη των miners.
Κατα πασα πιθανοτητα , μπορει να λεω και μλκιες , οκ. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sozz είπε

50% την nitro? σαν τουρμπίνα αεροπλάνου κάνει 😁

Απ οτι καταλαβα μιλας για το PC που εχεις σπιτι σου ε? Οχι για καποιο rig μονο για Mining.

Αν ειναι ετσι παω πασο, αλλα τλχ βαλε τα στο 40%, ή φτιαξε λιγο το airflow στο case σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billgeo είπε

ξαναλεω, δεν νομιζω οτι πηρατε τιποτα παραπανω, λαθος του estimation ηταν λογο του στιγμιαίου spike στο gas price

Δεν ειναι καλος "μπουσουλας" το Tj max του κατασκευαστη!

Πιστεψε με, εχω πικρη εμπειρια με 6990 και 290Χ

Καλο ειναι να μενεις κατω απο 70 βαθμους αν σε νοιαζει η μακροζωια της καρτας 

(βεβαια μιλαω για open-frame rigs, ξερω ειναι δυσκολο οταν μαιναρεις μεσα σε κουτι και η καρτα σου ειναι stock πχ,

αλλα, come on, χειμωνα εχουμε, αν βαλει τα φανακια 10%  παραπανω θα δει μεγαλη διαφορα χωρις προβλημα)

Ναι βέβαια πήραμε όλοι.φαινεται αποτ τις καταθέσεις..

Screenshot_2021-02-22-20-08-02-733_com.miui.gallery.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ooaris είπε

και στο whattomine ανεβηκε παντου το profit. Δεν εχει να κανει με το NH.
Απο οτι ακουσα, διακινήθηκε μεγαλος ογκος σε btc σε υποπτα wallets . Περι το 1.5bill
Φανταζομαι υπηρξε ενα γενικο sellout, σιγουρα αυξηθηκαν τα TXN  στο ethereum και τα gwei ... και ετσι αυξηθηκε και η αμοιβη των miners.
Κατα πασα πιθανοτητα , μπορει να λεω και μλκιες , οκ. :)

η εξήγηση για το ξαφνικό ανέβασμα στις πληρωμές του ΝΗ είναι αυτό που γράφει οοαρις

ναι οκ μπορεί να ξέρεις αρκετά όλα αυτά τα χρόνια απλά μας είπες ήδη κάποιες φορές τα αρνητικά-τα θετικά σε άλλους τρόπους. αν κάποιος θέλει σε ακούει και το ψάχνει. ας μην επαναλαμβανόμαστε για το πόσο λάθος σωστές είναι οι επιλογές μας. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ooaris είπε

και στο whattomine ανεβηκε παντου το profit. Δεν εχει να κανει με το NH.
Απο οτι ακουσα, διακινήθηκε μεγαλος ογκος σε btc σε υποπτα wallets . Περι το 1.5bill
Φανταζομαι υπηρξε ενα γενικο sellout, σιγουρα αυξηθηκαν τα TXN  στο ethereum και τα gwei ... και ετσι αυξηθηκε και η αμοιβη των miners.
Κατα πασα πιθανοτητα , μπορει να λεω και μλκιες , οκ. :)

Ναι ετσι οπως το λες βγαζει ενα νοημα τλχ!

Αλλα ποσο ποσοστο του miner "payment" (στο Ethereum) ειναι απο transaction gas?

Ειναι τοσο μεγαλο σε σχεση με το block reward για να κανει τετοια διαφορα?

Κατσενα googlαρω να δω τι λενε τα "παπαγαλακια" ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...