Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Cpu τζάμπα ζοριζεις για 5% και τα ανάλογα watt που βγάζει 

Οχι δεν κανω mining με cpu καθολου. Απλα ετσι γραφει οτι το συστημα εχει 1 cpu και 1 gpu. Ο cpu δουλευει σε browsing rendering κανα βιντεο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Κατσε δηλαδη να στελνω απευθειας απο το nicehash σε 14.99 συνεχεια? Δηλαδη στα 150 ευρω BTC τα κανω ευρω και μετα στελνω 10 φορες απο 14.99 και ειμαι κομπλε? Λετε να μην υπαρξει προβλημα απο nicehash αν γινεται αυτο συνεχεια?

Και εγώ την ίδια ερώτηση θέλω να κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Η alpha έχει χωρίς fee μέχρι 5 ευρώ, lame. Έχω και Εθνική αλλά έχει αρκετά χρήματα μέσα και δεν θέλω να την χρησιμοποιώ στο internet. Γενικά είναι ασφαλές το NH με τα δεδομένα καρτών; Βέβαια και τα 3 ευρώ της Alpha κλάιν μαιν τώρα, στα 100 ευρώ που σηκώνω..

Δεν βαζεις καποια καρτα στο nicehash. Με IBAN παιζεις που δεν υπαρχει προβλημα οποιος και αν το ξερει. Οποτε δεν θα εχεις θεμα. Καρτα με πολλα χρηματα ουτε εγω βαζω σε αγορες εξωτερικου εχω μια με 2-3 χιλιαρικα και παιζω μπαλα εκει.

1 λεπτό πριν, amakrypat είπε

Και εγώ την ίδια ερώτηση θέλω να κάνω. 

Εσυ επειδη περνεις 60-70 ευρω τη μερα δεν ειναι θεμα το 3 ευρω. Βγαζεις 500αρες καθε τοσο το 3 ευρω ειναι ουτε 1%. Για μας ομως με τα 150 ευρω το μηνα ειναι αρκετα παραπανω. Αν γινεται παντως με τα 14.99 χωρις να υπαρχει θεμα απο το nicehash ειναι καλη φαση οτι γλιτωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

6.77 τώρα και ανεβαίνει γρήγορα το unpaid balance. Λογικά είναι κάποιο από τα bursts που κάνει και θα κρατήσει λίγο. Όσοι έχουν πολλές κάρτες το εκμεταλλεύονται πολύ..

 

αυτη τη στιγμη το κερδος φαινεται να ειναι διπλασιο αλλα ουσιαστικα ισοφαριζεται απο τη ταυτοχρονη πτωση του btc & eth

στο projected income monthly, daily κλπ ειναι σχεδον ιδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Odyss3us είπε

 

αυτη τη στιγμη το κερδος φαινεται να ειναι διπλασιο αλλα ουσιαστικα ισοφαριζεται απο τη ταυτοχρονη πτωση του btc & eth

στο projected income monthly, daily κλπ ειναι σχεδον ιδιο..

Πήγε στο 53,5Κ πάντως από 49 κάτι που είχε πέσει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ξαναπήγε στο 53,5Κ πάντως από 49 κάτι που είχε πέσει..

Δεν προκειται να το αφησουν να πεσει πολυ. Παιζονται παρα πολυ δις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, amakrypat είπε

Και εγώ την ίδια ερώτηση θέλω να κάνω. 

Τι λετε ρε παιδια??? 

Τι 14.99 ευρω???

Για να φερετε ευρω απο το exchange στην τραπεζα σας λετε? 

WTF

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν προκειται να το αφησουν να πεσει πολυ. Παιζονται παρα πολυ δις.

Ποιος να το αφησει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Τι λετε ρε παιδια??? 

Τι 14.99 ευρω???

Για να φερετε ευρω απο το exchange στην τραπεζα σας λετε? 

WTF

Ποιος να το αφησει???

Πανω απο 15 οι τραπεζες εθνικη πειραιως κρατανε 3 ευρω προμηθεια για εισερχομενο εμβασμα απο εξωτερικο. Μεχρι τα 15 ειναι δωρεαν. Οποτε ρωταμε αν μπορουμε μεσω nicehash να στελνουμε πολλα εμβασματα των 15 ευρω χωρις προβλημα γλιτωνοντας την προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν προκειται να το αφησουν να πεσει πολυ. Παιζονται παρα πολυ δις.

Καλά... Και το 18 παίζονταν πολλά δις αλλά έφτασε σε σημείο τα latest ASICS να μην βγάζουν το ρεύμα τους για κάμποσο καιρό.

Το διασκεδαστικο με το crypto market είναι ότι συνήθως πρώτα εμφανίζεται το καρφί στο chart και μετά τα "νέα"... που "εξηγουν" τον λόγο 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ooaris είπε

Καλά... Και το 18 παίζονταν πολλά δις αλλά έφτασε σε σημείο τα latest ASICS να μην βγάζουν το ρεύμα τους για κάμποσο καιρό.

Το διασκεδαστικο με το crypto market είναι ότι συνήθως πρώτα εμφανίζεται το καρφί στο chart και μετά τα "νέα"... που "εξηγουν" τον λόγο 😅

Για να δουμε ειχε παει 41 ανεβηκε παλι 44 γρηγορα. Μπορει να κρατησει το 11.50 ευρω profit κανα μηνα? Εκει ειναι το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αυτά για την ώρα εγώ. Στα 1300 τελικά μου έδινε περισσότερα stale. Βέβαια ακόμα δεν μπορώ να προσδιορίσω αν φταίει η σύνδεση γτ και πάλι είχα 1-4 stale σε κάποιες περιόδους. Το πρωί όμως που το κατέβασα από 1300 σε 1200, αυξήθηκε το daily λίγο. Βέβαια παίζει να είναι και λόγω της δυσκολίας που έπεσε από τα ξημερώματα

 

Δοκιμασε για μια μερα να παιξεις χωρις SSL, στην 4444 πορτα

5 λεπτά πριν, ooaris είπε

Το διασκεδαστικο με το crypto market είναι ότι συνήθως πρώτα εμφανίζεται το καρφί στο chart και μετά τα "νέα"... που "εξηγουν" τον λόγο 😅

Α καλα, αυτο ισχυει φουλ!

Και οχι μονο αυτο, συχνα δεν ειναι ενας ο "λογος" αλλα διαφοροι, αναλογα ποιο blog διαβαζεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Για να δουμε ειχε παει 41 ανεβηκε παλι 44 γρηγορα. Μπορει να κρατησει το 11.50 ευρω profit κανα μηνα? Εκει ειναι το θεμα.

Ο ενας μήνας που λες = μια αιωνιότητα με το volatility που παιζει τελευταια! 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billgeo είπε

Δοκιμασε για μια μερα να παιξεις χωρις SSL, στην 4444 πορτα

Α καλα, αυτο ισχυει φουλ!

Και οχι μονο αυτο, συχνα δεν ειναι ενας ο "λογος" αλλα διαφοροι, αναλογα ποιο blog διαβαζεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Ο ενας μήνας που λες = μια αιωνιότητα με το volatility που παιζει τελευταια! 😆

Kαλα προφανως για πλακα το ανεφερα εκει στα 4-5 ευρω ειναι μια χαρα 20 ευρω ρευμα 130 στην τσεπη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πανω απο 15 οι τραπεζες εθνικη πειραιως κρατανε 3 ευρω προμηθεια για εισερχομενο εμβασμα απο εξωτερικο. Μεχρι τα 15 ειναι δωρεαν. Οποτε ρωταμε αν μπορουμε μεσω nicehash να στελνουμε πολλα εμβασματα των 15 ευρω χωρις προβλημα γλιτωνοντας την προμηθεια.

Ελατε ρε παιδια τωρα.

Αφηστε να πανε στα 200-250€ και φερτε τα ολα μαζι. Μιλαμε για 1% περιπου προμηθεια.

Ειναι δλδ καλυτερα να κατσετε να κανετε 15 ξεχωριστα εμβασματα??? Για 3€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billgeo είπε

Δοκιμασε για μια μερα να παιξεις χωρις SSL, στην 4444 πορτα

Α καλα, αυτο ισχυει φουλ!

Και οχι μονο αυτο, συχνα δεν ειναι ενας ο "λογος" αλλα διαφοροι, αναλογα ποιο blog διαβαζεις ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Να δεις που άμα πέσει κάνα 20% ακόμα, αύριο θα μάθουμε για Crypto Ban στην Ινδία. 

Άμα σταματησει κάπου εδώ, μαλλον θα μιλήσουν για ρευστοποιηση από τις  μεγάλες φάρμες. Αλλιώς, αν δεν έχουν νέα, θα αρκεστούν στο αναμενόμενο correction. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billgeo είπε

Ελατε ρε παιδια τωρα.

Αφηστε να πανε στα 200-250€ και φερτε τα ολα μαζι. Μιλαμε για 1% περιπου προμηθεια.

Ειναι δλδ καλυτερα να κατσετε να κανετε 15 ξεχωριστα εμβασματα??? Για 3€?

Το θεμα ειναι αντε τα αφηνεις αν φαει κανενα crash το btc? Για αυτο λεμε cashout ανα μηνα οσοι ειμαστε με μια καρτα. Δεν ειναι το 3ευρο απλα δεν εχουμε τη δυνατοτητα να κανουμε cashout 200-250 θελουμε 1.5 μηνα για αυτο αλλος θελει 2 μηνες πχ ο Γιαννης οποτε αν γινεται δεν ειναι τιποτα μισο λεπτο ειναι το εμβασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...