Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

η εξήγηση για το ξαφνικό ανέβασμα στις πληρωμές του ΝΗ είναι αυτό που γράφει οοαρις

ναι οκ μπορεί να ξέρεις αρκετά όλα αυτά τα χρόνια απλά μας είπες ήδη κάποιες φορές τα αρνητικά-τα θετικά σε άλλους τρόπους. αν κάποιος θέλει σε ακούει και το ψάχνει. ας μην επαναλαμβανόμαστε για το πόσο λάθος σωστές είναι οι επιλογές μας. :)

OK dude... it's all good! 👍😋

Μονο θα ξαναναφερω το MRR (mining rig rentals) που ανεφερα κ πριν, ως καλο εναλλακτικο Platform

για καποιο που θελει να νοικιασει το rig του για να παρει κατι εξτρα (10-15% αναλογα το coin)

σημ. 1 - δεν αξιζει πολυ για καποιον που Minaρει με την GPU του gaming PC του.

σημ. 2 - δεν βαζω ουτε affiliate link, ουτε τιποτα, δεν εχω κατι να κερδισω αν καποιος παει ή οχι στο MRR

σημ. 3 - αν καποιος θελει βοηθεια να στησει το rig του εκει ας μου πει, εχω φαει μερονυχτα εκει μεσα ΧΑΧΑΧΑΧΑ...

Αυτα ειχα να πω ...

... btw...  ΝΗ sux!!!

... the end!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , γινεται διαφορά γιατι στο ethereum τα transactions ειναι σε στυλ δημοπρασιας. Οποιος πληρωσει το περισσοτερο gas θα εξυπηρετηθει 1ος και ετσι αν υπαρξει καποιος πανικος και μποτιλιαρει ο δρομος , αρχιζουν να ανεβαινουν τα fees και αυτοι που βιαζονται τα ανεβαζουν ακομα παραπανω.
Καλα τωρα τα λεω τελειως μπακαλιστικα γιατι και εγω σχετικος-ασχετος ειμαι...
Να σκεφτεις πως για ενα swap erc20 token στο uniswap απο eth σε dai ξερω γω... μου ζητουσε 60ευρω σε fees.
Αυτο θα αλλαξει σε λιγους μηνες λογικα, με το eip1559. Εκει θα ειναι fixed το ποσό που θα μοιραζεται στους miners.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Τρένο το μαγαζί λεμεεεεε.εκανα underclock voltages  και έπιασα ντετοιο efficiency.

Screenshot_2021-02-23-00-02-08-112_com.miui.gallery.jpg

WOW!!!

60watt μονο!?!

Πολυ καλο!

(Τα ιδια σου λεει και το GPUz?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, billgeo είπε

WOW!!!

60watt μονο!?!

Πολυ καλο!

(Τα ιδια σου λεει και το GPUz?)

Όχι Μαλίν έφαγε σκάλωμα.120 βατ με 524 εφ είναι.αλλα κοίτα και χασ..αέρας πάει μην το ματιασω .το πρωί θα ανεβάσω αποτελέσματα .καληνύχτα κύριοι.

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Τρένο το μαγαζί λεμεεεεε.εκανα underclock voltages  και έπιασα ντετοιο efficiency.

Screenshot_2021-02-23-00-02-08-112_com.miui.gallery.jpg

Δεν θυμαμαι ποιος ειναι αυτος ο miner αλλα αν στο powr αναφερει τα watts, ειναι 101% λανθασμενο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Τρένο το μαγαζί λεμεεεεε.εκανα underclock voltages  και έπιασα ντετοιο efficiency.

Screenshot_2021-02-23-00-02-08-112_com.miui.gallery.jpg

Τι Settings εχεις ειπαμε? Ξανα στειλε screenshot αυριο πρωι να δουμε πως τα πηγε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν θυμαμαι ποιος ειναι αυτος ο miner αλλα αν στο powr αναφερει τα watts, ειναι 101% λανθασμενο :)

 

Το σωστό είναι το αποπανω από το λάθος.φαινεται .o nb 

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ooaris είπε

Ναι , γινεται διαφορά γιατι στο ethereum τα transactions ειναι σε στυλ δημοπρασιας. Οποιος πληρωσει το περισσοτερο gas θα εξυπηρετηθει 1ος και ετσι αν υπαρξει καποιος πανικος και μποτιλιαρει ο δρομος , αρχιζουν να ανεβαινουν τα fees και αυτοι που βιαζονται τα ανεβαζουν ακομα παραπανω.
Καλα τωρα τα λεω τελειως μπακαλιστικα γιατι και εγω σχετικος-ασχετος ειμαι...
Να σκεφτεις πως για ενα swap erc20 token στο uniswap απο eth σε dai ξερω γω... μου ζητουσε 60ευρω σε fees.
Αυτο θα αλλαξει σε λιγους μηνες λογικα, με το eip1559. Εκει θα ειναι fixed το ποσό που θα μοιραζεται στους miners.

Σωστος.

Βρηκα και κατι που καπως εξηγεί και τα πολλα και ΒΙΑΣΤΙΚΑ transactions που εγιναν.

coindesk.com/25-million-in-defi-loans-liquidated-as-ethereum-price-falls

https://news.bitcoin.com/binance-blamed-for-purposely-choking-ethereums-network/

Αυτό το DiFi σκηνικο πολυ το φοβαμαι τελικα. Ειναι δικοπο μαχαιρι (κατι σαν το Robinhood/GME XAXAXAXAXA)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billgeo είπε

Σωστος.

Βρηκα και κατι που καπως εξηγεί και τα πολλα και ΒΙΑΣΤΙΚΑ transactions που εγιναν.

coindesk.com/25-million-in-defi-loans-liquidated-as-ethereum-price-falls

https://news.bitcoin.com/binance-blamed-for-purposely-choking-ethereums-network/

Αυτό το DiFi σκηνικο πολυ το φοβαμαι τελικα. Ειναι δικοπο μαχαιρι (κατι σαν το Robinhood/GME XAXAXAXAXA)

Ναι υπαρχει κοσμος που εχει βαλει σοβαρα ποσά σε liquidity pools γιατι προσφερουν μεγάλα Annual Percentage Yields
και ειναι καλο passive income αν διαθετεις μεγαλο κεφαλαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aurumnus είπε

Για το mining παίζει ρόλο μόνο η GPU;

CPU και RAM συνεισφέρουν κάπως ή έχουν ελάχιστη σημασία;

Ενταξει θες τα απολυτως βασικα. Επεξεργαστης δεν σε νοιαζει καθολου.
Νομιζω πως ισως να υπαρξει θεμα αν εχεις λιγοτερα απο 4g ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα στη σουμα της ημερας 22Feb τα κερδη τελικα για μενα τουλαχιστο δεν ειχαν και τεραστια διαφορα σε συγκριση με προηγουμενες ημερες, κι αυτο γιατι σημερα/χθες το etherium το οποιο μιναρουμε ειχε πτωση -6% το ιδιο και το bitcoin στο οποιο γινεται η μετατροπη/πληρωμη

στις 9 Feb για παραδειγμα ειχα μεγαλυτερα κερδη απο τις 22

 

*διορθωση μετα απο τη τελικη σουμα της ημερας

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιασα το daily 4 ωρες νωριτερα :P

image.png.cc87337a091ae98d2fba7221d54a0076.png

Τα payouts επεσαν βεβαια (2 ωρες ειχα σταματησει mining, εξου το κενο)

image.png.63b5a7ed467af74662561d623c4c2d91.png

Και εγω δεν νομιζω οτι ο,τι εγινε το μεσημερι/απογευμα να ηταν placebo

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...