Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση.

Στο NH έχω ήδη μια crypto coin (BTC πχ) address. Aν κάνω account σε άλλα 3 wallets, ας πούμε στο coin-base, στο exodus, και στο feksemoukaiglistrisa, θα δημιουργηθούν νέες addresses για το συγκεκριμένο νόμισμα? Ή μπορώ να δηλώσω την ίδια παντού;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, snips είπε

Ερώτηση.

Στο NH έχω ήδη μια crypto coin (BTC πχ) address. Aν κάνω account σε άλλα 3 wallets, ας πούμε στο coin-base, στο exodus, και στο feksemoukaiglistrisa, θα δημιουργηθούν νέες addresses για το συγκεκριμένο νόμισμα? Ή μπορώ να δηλώσω την ίδια παντού;

 

Δεν γινεται να εχεις την ιδια γιατι δεν δηλωνεις καπου τα στοιχεια σου. Ειναι decentralized. Το καθε wallet εχει το δικο του public address και private key.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, snips είπε

Ερώτηση.

Στο NH έχω ήδη μια crypto coin (BTC πχ) address. Aν κάνω account σε άλλα 3 wallets, ας πούμε στο coin-base, στο exodus, και στο feksemoukaiglistrisa, θα δημιουργηθούν νέες addresses για το συγκεκριμένο νόμισμα? Ή μπορώ να δηλώσω την ίδια παντού;

 

Ναι. Φαντάσου την address σαν έναν αριθμό IBAN. Κάθε τράπεζα σου δίνει διαφορετικό IBAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, τραγικη φαση... το Ethereum εχει "σπασει" τα prof. calculators!

--

CoinWarz

Ehterscan

--

WhatToMine

CryptoCompare

--

Βαλτε το ιδιο hashrate και watts στα 4 site παραπανω.

Τα δυο πρωτα βγαζουν profit στο 1/3 απ αυτο που δειχνουν τα δυο τελευταια.

Οτιναναι!!! 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

δεν έχω διάθεση να flame-άρω αλλά εδώ και αρκετές σελίδες έχεις μια τάση αρνητισμού και απαξίωσης στο ΝΗ και στις κινήσεις που κάνουμε αρκετοί σε αυτό το thread με τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Εγώ να δεις πόσο αρνητικός είμαι με τους συγκεκριμένους. 

Μετά το σημερινό καταλάβατε γιατί φωνάζω τόσο καιρό για το 1559 και που θα πάει το profit μόλις μπει το καλοκαίρι και δεν υπάρχουν πλέον στα blocks τα gas rewards 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εγώ να δεις πόσο αρνητικός είμαι με τους συγκεκριμένους. 

Το nicehash εννοείς ή αυτους που το κριτικαρουν? 😶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ωριτσες. Επισης, μετραει το effective speed και at pool στο cmd παραθυρο? Με 1150 mem εχω 61+ σε αυτα τα 2 και πιο πολλα shares και το eth speed ειναι 60.2, ενω με 1300 mem εχω ~62 eth speed αλλα οι αλλες 2 τιμες ειναι <55. 

image.png.2b78b634776ec9edc4b4f00dee17b41e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες.εδώ είμαστε.πως το βλέπετε?

Screenshot_2021-02-23-05-47-24-432_com.miui.gallery.jpg

Όλα σε ένα ...περίπου 3% ρετζεκτ .αλλά στο φουλ η μνημη με κατανάλωση συνολική πισι  220 χωρίς οθόνη 190 βατ.θερμοκρασιες μείον 10 από 51-53 πήγε  41-43..επίσης core clock  στο μισό 

Screenshot_2021-02-23-06-14-12-700_com.miui.gallery.jpg

 

Επεξ/σία από danaos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

23 ωριτσες. Επισης, μετραει το effective speed και at pool στο cmd παραθυρο? Με 1150 mem εχω 61+ σε αυτα τα 2 και πιο πολλα shares και το eth speed ειναι 60.2, ενω με 1300 mem εχω ~62 eth speed αλλα οι αλλες 2 τιμες ειναι <55. 

image.png.2b78b634776ec9edc4b4f00dee17b41e.png

Καλημέρα. Είδες διαφορά προς τα πάνω σε σχέση με το nicehash;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

23 ωριτσες. Επισης, μετραει το effective speed και at pool στο cmd παραθυρο? Με 1150 mem εχω 61+ σε αυτα τα 2 και πιο πολλα shares και το eth speed ειναι 60.2, ενω με 1300 mem εχω ~62 eth speed αλλα οι αλλες 2 τιμες ειναι <55. 

image.png.2b78b634776ec9edc4b4f00dee17b41e.png

το reported είναι αυτό που σε ενδιαφέρει. Το current αυξομειώνεται από blockchain παράγοντες που πρακτικά δεν σε ενδιαφέρουν και το average είναι ο μέσος όρος αυτών των 2 στην τρέχουσα ώρα. 

Το σημαντικό είναι να μην δεις invalid share. Τότε θα το έχεις παρακάνει με το oc

1 ώρα πριν, danaos7 είπε

Καλημέρες.εδώ είμαστε.πως το βλέπετε?

Screenshot_2021-02-23-05-47-24-432_com.miui.gallery.jpg

Όλα σε ένα ...περίπου 3% ρετζεκτ .αλλά στο φουλ η μνημη με κατανάλωση συνολική πισι  220 χωρίς οθόνη 190 βατ.θερμοκρασιες μείον 10 από 51-53 πήγε  41-43..επίσης core clock  στο μισό 

Screenshot_2021-02-23-06-14-12-700_com.miui.gallery.jpg

 

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό στο NH, αλλά σε pool, το 3% invalid είναι απαγορευτικό. 

Επεξ/σία από ooaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που το NH επέστρεψε στα γνωστά λέω να αφήσω το ethermine για 1-2 μέρες να δω πως θα πάει. Phoenix vs T-Rex; Από απόδοση τα ίδια βλέπω οπότε σταθερότητα σε βάθος χρόνου; Και επίσης stratum vs ssl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ooaris είπε

το reported είναι αυτό που σε ενδιαφέρει. Το current αυξομειώνεται από blockchain παράγοντες που πρακτικά δεν σε ενδιαφέρουν και το average είναι ο μέσος όρος αυτών των 2 στην τρέχουσα ώρα. 

Το σημαντικό είναι να μην δεις invalid share. Τότε θα το έχεις παρακάνει με το oc

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό στο NH, αλλά σε pool, το 3% invalid είναι απαγορευτικό. 

Το μεσημέρι που θα γυρίσω από την δουλειά θα δω πόσο θα πάει ο μέσος όρος και αντίστοιχα θα κατεβάσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ooaris είπε

το reported είναι αυτό που σε ενδιαφέρει. Το current αυξομειώνεται από blockchain παράγοντες που πρακτικά δεν σε ενδιαφέρουν και το average είναι ο μέσος όρος αυτών των 2 στην τρέχουσα ώρα. 

Το σημαντικό είναι να μην δεις invalid share. Τότε θα το έχεις παρακάνει με το oc

Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό στο NH, αλλά σε pool, το 3% invalid είναι απαγορευτικό. 

δεν ειναι φυσιολογικο ,invalid δεν ερπεπε να εχει ουτε ενα ,rejected ναι αλλα invalid οχι ,κατι παει στραβα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο gpu-z (2.37.0) βγάζει hotspot temp για την 2060 μου, όπως έχουν οι navi. Είναι 14 βαθμοί πάνω από το gpu temp. Καλά είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...