Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ωράιοοοοο, αλλά 8 κάρτες που θα τις βρουν να το γεμίσουν :P

A, αυτο ειναι ααααααλο θεμα! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

39 λεπτά πριν, billgeo είπε

Αυτο το ειδατε???

Τι φτιαξανε ρε οι τυποι!? 😛

H5a04d0df8ca1465e937bb6bc926383a8i.jpg?width=1000&height=979&hash=1979

Έχω μια τέτοια κάπου πεταμένη .. ενσωματωμένη cpu , μνήμη λάπτοπ , οι pcie είναι risers ουσιαστικά. Παίζει καλά με windows αλλά δεν την κατάφερα με hiveos. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Arkin είπε

Το nicehash κραταει 1.45 ευρω μεχρι τα 100 ευρω btc σε euro. Πανω απο 100 ειναι 1.45%. Οποτε στα 200 κραταει 2.90. Καθε 100 ευρω δηλαδη αξιζει να γινουν ευρω κατω απο 100 ειναι μεγαλυτερο το ποσοστο της προμηθειας. Σε 15 μερες που θα εχω μαζεψει το 100αρικο θα τα κανω ευρω και μετα θα στελνω 14.99 ανα 2 μερες ελπιζω να μην εχουμε θεμα ρωτησα το support αλλα απαντηση δεν εδωσαν.

Αν πρόκειτε να κάνεις mining μεγάλο ποσό νομίζω ότι συμφέρει να ανοίξεις εναν λογαριασμό coinbase.

Απο nicehash σε coinbase 0% 

Μπορείς να στέλνεις απο 0,005 btc οταν σου μαζεύονται στο nicehash

H προμήθεια για ανάλυψη sepa του CB είναι για γέλια.

1.5 ευρώ για οποιοδήποτε ποσό.

Αν δλδ όλα πάνε δεξιά και ανέβει το balance σου σε crypto σημαντικά, θα μπορείς να μεταφέρεις 3χίλιαρα και τετραχίλιαρα με 1,5 ευρώ προμήθεια.

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GsUpn είπε

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το πόθεν έσχες?επίσης υπάρχει κάποιος ένστολος που να έχει δώσει στοιχεία στο nicehash?

Γιατί δηλώνεις τι επάγγελμα κανείς? Άμα είσαι ένστολος στείλε το δίπλωμα οδήγησης για εξακριβωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, danaos7 είπε

Γιατί δηλώνεις τι επάγγελμα κανείς? Άμα είσαι ένστολος στείλε το δίπλωμα οδήγησης για εξακριβωση.

Δε δηλώνεις απλά δε θέλω να δώσω λογαριασμό μισθοδοσίας και σκέφτηκα ν ανοίξω έναν δεύτερο για αυτό το λόγο.αν γίνεται και με το δίπλωμα τότε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GsUpn είπε

Δε δηλώνεις απλά δε θέλω να δώσω λογαριασμό μισθοδοσίας και σκέφτηκα ν ανοίξω έναν δεύτερο για αυτό το λόγο.αν γίνεται και με το δίπλωμα τότε καλύτερα.

Ποτέ μισθοδοσία πουθενά.Αλλο λογαριασμο μόνο για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Αυτά τα shares με το θαυμαστικό έχουν κάποια θετική επίπτωση στο κέρδος;

2017221187_.png.eceeb5a33ae01ba4d032634ab1e98382.png

Θαυμάζουν την παραγωγικότητα του pc σου .. αχαχααχχαχα .δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_1 είπε

Αν πρόκειτε να κάνεις mining μεγάλο ποσό νομίζω ότι συμφέρει να ανοίξεις εναν λογαριασμό coinbase.

Απο nicehash σε coinbase 0% 

Μπορείς να στέλνεις απο 0,005 btc οταν σου μαζεύονται στο nicehash

H προμήθεια για ανάλυψη sepa του CB είναι για γέλια.

1.5 ευρώ για οποιοδήποτε ποσό.

Αν δλδ όλα πάνε δεξιά και ανέβει το balance σου σε crypto σημαντικά, θα μπορείς να μεταφέρεις 3χίλιαρα και τετραχίλιαρα με 1,5 ευρώ προμήθεια.

Το coinbase pro για sepa στην τράπεζα σου, χρεώνει 0.15 ευρώ flat fee. Το θέμα με την coinbase/pro, είναι το 0.50% fee στα trades από crypto σε Fiat. 

Δεν το έχω κάνει αλλά το έχω setαρει να είναι έτοιμο. Από το app coinbase wallet μπορείς να στείλεις δωρεαν στο paypal σου και να φανεί αμέσως και μετά η paypal στα γυρίζει μόνη της στην κάρτα που έχεις δηλώσει. (αν κάποιος το έχει δοκιμάσει, ας με διορθώσει αν κάνω κάπου λάθος) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά και στο paypal να πάνε τα γιούργια χωρίς την ταρίφα των τραπεζών μια χαρά είναι. Άλλωστε μια χαρά τα ξοδεύεις και από paypal δεν χρειάζεται να μπουν στην τράπεζα αναγκαστικά, λεφτά είναι και τα δύο..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GsUpn είπε

Δε δηλώνεις απλά δε θέλω να δώσω λογαριασμό μισθοδοσίας και σκέφτηκα ν ανοίξω έναν δεύτερο για αυτό το λόγο.αν γίνεται και με το δίπλωμα τότε καλύτερα.

Μπορείς να κάνεις mining σε pool και να μην δώσεις κανένα στοιχείο αν προσπαθείς να αποφύγεις έκθεση στοιχείων σε τρίτους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν κάνω

1. ethermine --> coinbase

2. coinbase ΕΤΗ --> EUR

3. coinbase EUR --> paypal αν γίνεται, αλλιώς σε revolut

Τι fees θα έχει όλο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...