Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Δεν πειράζει να πέσει αφού βγάζεις περισσότερα BTC έτσι. Μην κοιτάτε τα ευρώ. Η ουσία είναι να μαζέψεις BTC και όταν ανέβει πάλι θα αυξηθούν τα ευρώ..

Αυτο ακριβως ναι. Μας συμφερει να περνουμε 4-5 ευρω σε BTC οσο ειναι χαμηλα και μολις πικαρει παλι πουλημα. Βεβαια δεν ξερεις ποτε θα πουλησεις μπορει να κοιμηθεις με 50k btc και να ξυπνησεις με 30k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, omitziz είπε

4η εβδομάδα που ειναι κολλημένες στο τελωνείο μερικές 3080 3070 που περιμένω απο amazon uk. 

Χαλαρά εχω χάσει 1000 euro.

Τελωνείο από UK? Και μάλιστα 4 εβδομάδες; 

Θα πληρώσεις και 24% δασμούς δλδ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τώρα μου δίνει 0.1mBTC και ανεβαίνει. Προχθές στον χαμό που έγινε έφτασε μέχρι και 0,2mBTC..

Ανεβαινει και τωρα ναι. Χθες στο 4ωρο εδωσε πανω απο 1.5 ευρω οταν κανονικα δινει 85 90 λεπτα. Εκανες καθολου ευρω η περιμενεις λιγες μερες ακομα να πιασεις το 100αρικο να τα κανεις ευρω και να τα στειλεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ανεβαινει και τωρα ναι. Χθες στο 4ωρο εδωσε πανω απο 1.5 ευρω οταν κανονικα δινει 85 90 λεπτα. Εκανες καθολου ευρω η περιμενεις λιγες μερες ακομα να πιασεις το 100αρικο να τα κανεις ευρω και να τα στειλεις? 

Όχι, περιμένω να ανέβει κιόλας. Δεν έχω και πολλά άλλωστε. Για πενταροδεκάρες μιλάμε :P Τώρα δουλεύει για το zero dawn..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όχι, περιμένω να ανέβει κιόλας. Δεν έχω και πολλά άλλωστε. Για πενταροδεκάρες μιλάμε :P Τώρα δουλεύει για το zero dawn..

Ειχε πιασει 48 αλλα λογικα δεν ειχες το 100αρικο οποτε τα αφησες. Οτι ειναι horizon/death stranding/control/2077/rdr 2/cuphead/sekiro/exodus gold/doom eternal/detroit/valhalla ερχεται και το days gone ειναι μερικα απο τα ΑΑΑ παιχνιδια που θα αγοραστουν με αυτα τα χρηματα. Μαζι με μπολικα σουβλακια. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, masteripper είπε

Λόγω ηλικίας προέρχομαι από μια εποχή που η απόκτηση 1 υπολογιστή ήταν όνειρο ζωής και σιχαίνομαι να βλέπω την επιστροφή σε "αυτήν" λογω μιας βλακείας.

Με 250 ευρω αγοράζεις υπολογιστή σφαίρα. Δεν επηρεασε καπου σε αυτο το mining

Giannis και arkin, καντε hold γιατι θα κλαιτε. 

 

Πατερ Παισιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειχε πιασει 48 αλλα λογικα δεν ειχες το 100αρικο οποτε τα αφησες. Οτι ειναι horizon/death stranding/control/2077/rdr 2/cuphead/sekiro/exodus gold/doom eternal/death stranding ερχεται και το days gone ειναι μερικα απο τα ΑΑΑ παιχνιδια που θα αγοραστουν με αυτα τα χρηματα. Μαζι με μπολικα σουβλακια. 

1491048005_Screenshot(14).png.bd4fc77bfbf8a9ab8a406b3a0cb647c1.png

Αυτή είναι η λίστα που θέλω οπωσδήποτε. Μετά αν πάνε καλά οι δουλειές το Detroit και ίσως και το Βλαχάρα, και μετά βλέπουμε ότι βγει στην πορεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Με 250 ευρω αγοράζεις υπολογιστή σφαίρα. Δεν επηρεασε καπου σε αυτο το mining

Οσο να ναι επηρεασε τουλαχιστον στις gpu με 8gb vram και πανω. Οι 4αρες επειδη δεν τα πανε καλα στο mining κρατανε χαμηλες τιμες. Κατι 570 που πουλουνται 500+ και 1660super επισης ειναι καθαρα επηρεασμενες απο το mining. Στα υπολοιπα parts μια χαρα φτιαχνεις συστημα οπως αναφερεις. 

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

1491048005_Screenshot(14).png.bd4fc77bfbf8a9ab8a406b3a0cb647c1.png

Αυτή είναι η λίστα που θέλω οπωσδήποτε. Μετά αν πάνε καλά οι δουλειές το Detroit και ίσως και το Βλαχάρα, και μετά βλέπουμε ότι βγει στην πορεία..

Αχ ρε συ δεν προλαβες το mafia trilogy στα 14.99 πριν κατι μερες. Και το RE 2 επαιξε στα 8.28 χθες για λιγες ωρες. Το RDR 2 δυσκολα να πεσει ειναι το μονο που κραταει τιμη. Το DMC 5 στα 12 που παιζει ειναι μια χαρα πιστευω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αχ ρε συ δεν προλαβες το mafia trilogy στα 14.99 πριν κατι μερες. Και το RE 2 επαιξε στα 8.28 χθες για λιγες ωρες. Το RDR 2 δυσκολα να πεσει ειναι το μονο που κραταει τιμη. Το DMC 5 στα 12 που παιζει ειναι μια χαρα πιστευω. 

Spoiler

Τα είδα απλά είπα να μην τα πάρω τώρα γιατί λόγω του CP77 παίζω αποκλειστικά αυτό τώρα και θα μου πάρει καιρό, οπότε θα κάθονταν. Θα ξαναπέσουν κάποια στιγμή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Οσο να ναι επηρεασε τουλαχιστον στις gpu με 8gb vram και πανω. Οι 4αρες επειδη δεν τα πανε καλα στο mining κρατανε χαμηλες τιμες. Κατι 570 που πουλουνται 500+ και 1660super επισης ειναι καθαρα επηρεασμενες απο το mining. Στα υπολοιπα parts μια χαρα φτιαχνεις συστημα οπως αναφερεις.

Ε αυτο ειναξ υπολογιστης για gaming, οχι γενικα υπολογιστης. Παλια που λεει το παιδι ονειρο ηταν η αποκτηση υπολογιστη για να μπεις στο internet, οχι για να παιζεις, μια και παιχνιδια δεν υπηρχαν. Μετα το 96 αρχισε να αποκταει νοημα το να αγορασεις pc για games. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ε αυτο ειναξ υπολογιστης για gaming, οχι γενικα υπολογιστης. Παλια που λεει το παιδι ονειρο ηταν η αποκτηση υπολογιστη για να μπεις στο internet, οχι για να παιζεις, μια και παιχνιδια δεν υπηρχαν. Μετα το 96 αρχισε να αποκταει νοημα το να αγορασεις pc για games. 

Καλα ναι μαζι σου δεν διαφωνησα καπου οι τιμες για κανονικα pc ειναι μια χαρα φθηνες ram ssd cpu psu ολα ειναι σε πολυ καλες τιμες. Τωρα σε gpu θελει υπομονη αλλα ετσι εχει η κατασταση το 2017 κρατησε λιγο καιρο τωρα φαινεται να κραταει αρκετα παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ooaris είπε

Τελωνείο από UK? Και μάλιστα 4 εβδομάδες; 

Θα πληρώσεις και 24% δασμούς δλδ; 

Όχι είναι πληρωμένα .. και λιγότερα από 24% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, masteripper είπε

Λόγω ηλικίας προέρχομαι από μια εποχή που η απόκτηση 1 υπολογιστή ήταν όνειρο ζωής και σιχαίνομαι να βλέπω την επιστροφή σε "αυτήν" λογω μιας βλακείας.

Μια που μιλάς για την ηλικία, είμαι 45 και έχω δει σχεδόν όλοκληρη την πορεία pc και gaming και λίγο κονσόλας ps1. Δεν άρπαξα την ευκαιρία να βγάλω φράγκα με BTC και Mining ενώ ήταν μπροστά μου και θα μπορούσα αν το τολμούσα. Αν το είχες τολμήσει εσύ, τώρα δεν θα μιλούσες για βλακεία αλλά για ευκαιρία που άρπαξες και έβγαλες φράγκα από το πουθενά.

Μην γινόμαστε γραφικοί, σε αυτήν την ηλικία θα έπρεπε να λέμε και μπράβο σε κάποια παιδιά που αντί να κάθονται και να τα ξύνουν παίζοντας playstation βγάζουνε τουλάχιστον κάποια λίγα χρήματα ή και πολλά από την κάρτα που αγόρασαν για να παίζουν games. Την πλάκα τους κάνουν οι περισσότεροι εδώ πέρα, πολύ λιγοι είναι αυτοί που έχουν αγοράσει πάνω από 10 vga αποκλειστικά για το mining. Αν θέλεις να κράξεις μπες στο reddit και σε forums που κάνουν επίδειξη για το ποιος τις έχει περισσότερες και ομορφότερες και το έχει μεγαλύτερo το MH/s.

Οι εταιρείες παιχνιδιών δεν εξαφανίστηκαν τότε που σχεδόν όλοι κατέβαζαν πειρατικά τα παιχνίδια, τώρα θα εξαφανιστούν;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...