Προς το περιεχόμενο

Το νέο τηλεχειριστήριο της Samsung ενσωματώνει ηλιακό φορτιστή


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο σαμσουνγκ... 

Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί να κράξει κανείς μια τέτοια κίνηση .. μόνο θετικά έχει και αν δεν έχει θετικά απλά δεν έχει ούτε αρνητικά... 

Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες εταιρείες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικοί βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος.

Δέντρο (εσείς): 2 μπαταρίες ανά έτος στα 7 έτη = 14 μπαταρίες = 3€ ..οκ.

Δάσος (samsung): Κατασκευάζει δεκάδες εκατομμύρια τηλεκοντρόλ. Χρησιμοποιεί χιλιάδες τόνους ανακυκλώσιμου υλικού, μειώνει την χρήση πλαστικού, μειώνει την ανάγκη για αλλαγή μπαταρίας το οποίο σημαίνει πως η βιομηχανία θα πρέπει να παράξει εκατοντάδες εκατομμύρια λιγότερες μπαταρίες με ότι αυτό συνεπάγεται σε κόστος και οικολογία.

Και όλα αυτά από ένα τηλεκοντρόλ. Μπράβο στην Samsung και αν δεν σας βολεύει φορτίζει και με usb c. Αν και αυτό σας δημιουργήσει πρόβλημα αγοραστε ένα ΟΕΜ. Αλλά όπως και να έχει, πείτε ένα μπράβο. Μόνο να κράζετε ξέρετε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα πω μια τεχνολογική μπούρδα. Θα μπορούσε να γίνει με πυκνοτές ή μικρότερη μπαταρία και ανάκτηση ενέργειας από WiFi ή 4G . Επειδή μπήκα στην διαδικασία να δω τι ισχύει, υπάρχουν ήδη πολλές πατέντες για ανάκτηση ενέργειας από wifi και 4G, οπότε θα περιμένουμε αρκετά χρόνια για την απελευθέρωση αυτών. Μέχρι τότε μπαταρίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ok καλή σκέψη να φορτίζει με φως όμως έχω τα παράπονα μου για το χειριστήριο τους ως προς  την εργονομία του

Το μεγαλύτερο αρνητικο του είναι ότι γλιστράει με το παραμικρό

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...