Προς το περιεχόμενο

φορτιση μπαταριας εως το 80%


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Επειδή σε βλέπω και ψάχνεσαι πολύ..... προσπάθησε να χαρείς το κινητό σου χωρίς να το ψειρίζεις τόσο.Απλα χαλιεσαι χωρίς λόγο.

Το ψάχνω γιατί είμαι πανασχετος εντελώς :P Με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα!

Καταλαβαίνω και σέβομαι την συμβουλή σου πάντως :)

Για το ότι έπεσε η υγεία μπαταρίας στο 88% τι έχεις να πεις; Δεν είναι παράλογο; Αν ναι τότε να το πάω πίσω με αποδείξεις να μου αλλάξουν μπαταρία μη τους χέσω 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Marios Rios είπε

Το ψάχνω γιατί είμαι πανασχετος εντελώς :P Με ενδιαφέρει να μάθω κάποια πράγματα!

Καταλαβαίνω και σέβομαι την συμβουλή σου πάντως :)

Για το ότι έπεσε η υγεία μπαταρίας στο 88% τι έχεις να πεις; Δεν είναι παράλογο; Αν ναι τότε να το πάω πίσω με αποδείξεις να μου αλλάξουν μπαταρία μη τους χέσω 😂

Mε το πρόγραμμα που έβαλες προχθες το είδες αυτό;Ποιες είναι οι αποδείξεις;Σου αδειάζει γρήγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Mε το πρόγραμμα που έβαλες προχθες το είδες αυτό;Ποιες είναι οι αποδείξεις;Σου αδειάζει γρήγορα;

Η απόδειξη (κατ' εμέ) είναι πως το έχω ούτε έναν μήνα το κινητό και η εφαρμογή μου δείχνει πως η υγεία μπαταρίας είναι στο 88%.. παράλογο δεν είναι;

Εκτός αυτού ναι από τη πρώτη στιγμή με προβλημάτισε η μπαταρία ως προς την απόδοση της 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Marios Rios είπε

Η απόδειξη (κατ' εμέ) είναι πως το έχω ούτε έναν μήνα το κινητό και η εφαρμογή μου δείχνει πως η υγεία μπαταρίας είναι στο 88%.. παράλογο δεν είναι;

Εκτός αυτού ναι από τη πρώτη στιγμή με προβλημάτισε η μπαταρία ως προς την απόδοση της 😕

Εγώ αυτές τις εφαρμογές δεν τις εμπιστευομαι αν δεν είναι απο τον ίδιο τον κατασκευαστή.

Συνήθωςς πάντως η μπαταρία δείχνει πως αντέχει μετά απο μερικές φορτίσεις.Επίσης παίζει πολύ ρόλο το ποσο καλό σήμα έχεις στην περιοχή σου.Ποσο το σκαλίζεις,τι εφάρμογές έχεις ενεργές κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εγώ αυτές τις εφαρμογές δεν τις εμπιστευομαι αν δεν είναι απο τον ίδιο τον κατασκευαστή.

Συνήθωςς πάντως η μπαταρία δείχνει πως αντέχει μετά απο μερικές φορτίσεις.Επίσης παίζει πολύ ρόλο το ποσο καλό σήμα έχεις στην περιοχή σου.Ποσο το σκαλίζεις,τι εφάρμογές έχεις ενεργές κλπ.

Όπως σίγουρα έχεις φανταστεί... το σκαλίζω παααααρα πολύ! Αλλά έχω μόνιμα κλειστά το wifi, το Bluetooth, το Nfc κλπ.

Εμένα με προβληματίζει πως γίνεται στα παιδιά παραπάνω να είναι στο 90φευγα μετά από ένα χρόνο και σε μένα κάτω από 90 στον έναν μήνα :(

Υ.Γ υπάρχει εφαρμογή που μετράει την υγεία της μπαταρίας και είναι της xiaomi;

Υ.Γ2 περιμένω την αναβάθμιση του λογισμικού σε MIUI 12.5 που από ότι λένε θα βελτιώσει τη κατανάλωση ενέργειας αλλά προς το παρών δεν είναι το μοντέλο του κινητού μου στη συγκεκριμένη λίστα!

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fotia είπε

Διαβαστε και σχολια για την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&hl=en_US&gl=US

 

Τα έχω διαβάσει προσωπικά... καλες κριτικές έχει! Τώρα τι να πω

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Επανέρχομαι στο ξεκόλλα απο τα νούμερα και κοιτα να χαρείς το κινητό σου.

Δεν έχεις άδικο ρε παλικαρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν διαβασεις σχολια στο play ,υπαρχουν αμφιβολιες σε ακριβεια υγειας μπαταριας .Οχι οτι γενικα δεν ειναι καλο

Επεξ/σία από Fotia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Η απόδειξη (κατ' εμέ) είναι πως το έχω ούτε έναν μήνα το κινητό και η εφαρμογή μου δείχνει πως η υγεία μπαταρίας είναι στο 88%.. παράλογο δεν είναι;

Εκτός αυτού ναι από τη πρώτη στιγμή με προβλημάτισε η μπαταρία ως προς την απόδοση της 😕

Θα πας στην αντιπροσωπεία και σαν απόδειξη για ελαττωματική μπαταρία θα τους δείξεις μια άσχετη εφαρμογή στο play store? Θα σε πάρουν στην πλακα. Επίσης η μπαταρία αδειάζει γρήγορα γιατί όπως είπες το σκαλίζεις το κινητό όλη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Marios Rios είπε

Η απόδειξη (κατ' εμέ) είναι πως το έχω ούτε έναν μήνα το κινητό και η εφαρμογή μου δείχνει πως η υγεία μπαταρίας είναι στο 88%.. παράλογο δεν είναι;

Εκτός αυτού ναι από τη πρώτη στιγμή με προβλημάτισε η μπαταρία ως προς την απόδοση της 😕

Το mi10 lite έχει σχετικά μικρή μπαταρία σε σχέση με άλλα  xiaomi που έχουν 5000mah, δες τα στατιστικά της μπαταρίας μήπως φταίει κάποια εφαρμογή και στην τρώει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομιζω το ειχαμε ξανα κουβεντιασει αυτο το θεμα.

οσο πιο πολυ το κοιτας και το προσεχεις τοσο πιο πολυ χαλαει.

εγω το δικο μου το πηρα 21.04.2020 και σημερα εχει 93% μπαταρια (τοσο δειχνει)

ουτε το προσεχω ουτε τιποτα.

και το εχω αφησει πανω στην ασυρματη φορτιση και ταυτοχρονα το ειχα και σε καλωδιο οχι μια ουτε δυο φορες.

μην τρελαινεστε.

οπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν, χαρειτε το κινητο και ολα καλα.

αν χαλασει θα παρουμε αλλο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τελικα εβαλα και εγω τη ρυθμιση, εντος android, να φορτιζει ως το 85%. Ελπιζω, το 15% που 'χανω' απο το να εχω μια φουλ φορτισμενη μπαταρια, να μου δωσει λιγο περισσοτερη μακροζωία μπαταρίας. Ελπιζω να αξιζει τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα εβαζα εφαρμογές τρίτων για την μπαταρία. 

Όπως πεθαναν εν καιρό και οι άχρηστες εφαρμογές για την cache . 

Εσύ ξέρεις την μπαταρία σου καλύτερα απο τον καθε ενα . 

Εσύ ξέρεις αν επεσε η αυτονομία που ειχες μάθει. 

Ο κανονας θέλει οχι πάνω απο 90 και οχι κατω απο 15 , στο περίπου, πιο αυστηρά 80 και 20 . 

Αλλα !

Τι σκοτώνει την μπαταρία; 

Η ζέστη. 

Ευτυχώς την νιώθουμε . 

Οπότε σεβόμαστε την συσκευή το καλοκαίρι στον ήλιο, σε ένα βαρύ για αυτήν παιχνίδι, αν καίει δωστης διάλειμμα, gps στον ηλιο στο τζάμι, ένας φορτιστής που το καψωνει οταν το φορτίζει. 

Γενικά η ζέστη. 

Οχι μία απλή Θέρμα, μιλάω για αρκετή ζέστη. 

Προτείνω να φορτίζουμε ανοιχτό, καθότι ο kernel και το software ειναι εκει κ επιβλέπει την διαδικασία κ την θερμοκρασία που θα ανεβάσει ενας ταχυφορτιστης.

 

Προσωπική εμπειρια. 

Εχω το κινητό σβηστό κ φορτίζει απο 20 . 

Το πιάνω για έναν λόγο και ΈΚΑΙΓΕ!!!!!!

Το βγάζω. Το αφήνω "ήταν τρομακτική ζέστη" και μετα το βάζω αναμμένο. 

Ε λοιπόν ηταν κομπλε. 

 

Για τέλος. 

Χαιρόμαστε τα μπλιμπλικια όπως γουστάρουμε , και αν οταν πέσει η μπαταρία τους ειναι ακόμα ακμαία κ όμορφα τοτε παμε και τους την αλλάζουμε. 

 

Τα χαιρόμαστε αλλα κ τα σεβόμαστε. 

Μην τα αφήνετε να καίνε, συσκευές ηλεκτρονικές ειναι , η ζέστη είναι εχθρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...