Προς το περιεχόμενο

3080 παράδοση


Alkis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 6 μήνες αναμονης ακύρωσα την παραγγελία.Τελικα πηρα την Asus Rog Strix 3080 Ti Oc από το Πλαίσιο που την είχε άμεσα διαθέσιμη.Σημερα την παρέλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, agiannesg59 είπε

με ποσα ευρω διαφορα

1299 ευρω τελη Ιανουαριου ειχα κανει την προπαραγγελια για την 3080.Tην 3080Τi το πλαισιο μου την αφησε απο 2299 στα 2099 ευρω,ηταν αμεσα διαθεσιμη.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ultimategr είπε

Tην 3080Τi το πλαισιο μου την αφησε απο 2299 στα 2099 ευρω,ηταν αμεσα διαθεσιμη.

😲

Ε, αφού σου την άφησαν τόσο λίγο όλα καλά. 🤣

3 ώρες πριν, agiannesg59 είπε

8 κατοσταρικακια καπελο.Την 3080 δεν θα την έβλεπες σε αυτη την τιμη ουτε σε 2 χρονια.Αισχος.........................

Και 3 κατοστάρικα καπέλο από άλλες κορυφαίες υλοποιήσεις (Gigabyte Extreme, MSI Suprim X) που παίζουν στο Amazon σχεδόν κάθε μέρα.

Όσο για τα 9 (και όχι 8  ) κατοστάρικα καπέλο .. είναι για τις φτηνές εκδόσεις και τις FE τα 1199$. Τη Strix και τις άλλες που αναφέρω από πάνω ακόμα και υπό φυσιολογικές συνθήκες δε θα τις έβρισκες κοντά στο MSRP.

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να ερχοταν η 3080 της αρχικης προπαραγγελιας στα 1299 ευρω δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο περιπτωση.Απο τον Οκτωβριο θελω να παρω καρτα και ημουν συνεχεια στην αναμονη.Τον Ιανουαριο χαλασε η 2080 που ειχα εντος εγγυησης,τελικα η Asus την αντικατεστησε με καινουργια αλλα λογο covid περιμενα πανω απο 2,5+ μηνες και ημουν με την onboard.Εκεινη την περιοδο η Asus Strix 3080 αμεσα διαθεσιμη ειχε φτασει τα 3500 ευρω περιπου,ισως και παραπανω.

Τωρα την Asus Stix 3090 δεν την εβρισκα αμεσα διαθεσιμη,οποτε βρηκα την 3080Ti .Και να μην μου εκοβαν τα 200 ευρω παλι θα την επαιρνα.Για να πεσουν οι τιμες δυσκολο το βλεπω.....

Επεξ/σία από Ultimategr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ultimategr είπε

Για να ερχοταν η 3080 της αρχικης προπαραγγελιας στα 1299 ευρω δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο περιπτωση.Απο τον Οκτωβριο θελω να παρω καρτα και ημουν συνεχεια στην αναμονη.Τον Ιανουαριο χαλασε η 2080 που ειχα εντος εγγυησης,τελικα η Asus την αντικατεστησε με καινουργια αλλα λογο covid περιμενα πανω απο 2,5+ μηνες και ημουν με την onboard.Εκεινη την περιοδο η Asus Strix 3080 αμεσα διαθεσιμη ειχε φτασει τα 3500 ευρω περιπου,ισως και παραπανω.

Τωρα την Asus Stix 3090 δεν την εβρισκα αμεσα διαθεσιμη,οποτε βρηκα την 3080Ti .Και να μην μου εκοβαν τα 200 ευρω παλι θα την επαιρνα.Για να πεσουν οι τιμες δυσκολο το βλεπω.....

Είχε σχεδόν όλη την εβδομάδα ετοιμοπαράδοτη Inno3D 3080 Ti IChill X4 (η top υλοποίηση της Inno3D πριν πας σε υδρόψυξη) στα 1450... Τώρα αν ήθελες οπωσδήποτε Strix OK, αλλά 2Κ+ ευρώ είναι πάρα πολλά παραπάνω χωρίς μεγάλο gain...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη φορα πηγα απο φυσικο καταστημα στο πλαισιο να ρωτησω . Μου λεει ο πωλητης για την asus rog strig oc 3080 δεν αναμενοντε καν παραγγελιες και μου ειπαν πιθανοτατα δεν θα την παρεις γτ δεν εχουμε παραλαβει ποτε !!!! Και υπαρχουν παραγγελιες απο οκτωβριο του 20. Μου προτεινε δυο αλλες καρτες και εφυγα. Παιρνω τηλεφωνο στα κεντρικα να τους πω οτι εμαθα οτι απλα υπαρχει ο κωδικος και αυτη την στιγμη δεν υπαρχει καν αναμονη για παραλαβη και αρχισε να με ρωταει ποιος σου το ειπε κτλ κτλ. Ηταν λιγο επιθετικη η κοπελα και αρχισε να λεει δεν εισαι ο μονος παγκοσμιο θεμα και την λεω κοιταξτε επειδη 7 μηνες ειναι αρκετος καιρος καντε μου μια καλυτερη τιμη σε καποια αλλη καρτα . Της ειπα για την msi 3080 gaming trio z να κανει καλυτερη τιμη με αφηνει στην αναμονη και οταν γυρναει μου λεει οχι. Εκει γιναμε μπιλιες το εκλεισα και πηγα στο πλαισιο που ειχα παει πριν ειχε μεινει μια μου εκανε μια εκπτωσουλα 80 ευρω και την περιμενω να ερθει παρασκευη. Οσο γινοταν η παραγγελια ο πωλητης ελεγε τα δικα του οτι δεν εχει στειλει ποτε η ασους αυτην κτλ κτλ δεν τον ρωτησα βεβαια την asus 3080 ti πως την εστειλε αλλα τελος παντων μετα απο 7 μηνες το asus συστημα που εφτιαξα θα εχει msi καρτα αλλα θα εχω πσ να δουλεψω. Μεγαλη απογοητευση το πλαισιο δεν το περιμενα τετοια συμπεριφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω προπληρώσει από 14/10/20 μια ASUS RTX 3080 Strix OC στα 1100E. Αρχές Ιουλίου με κάλεσαν και μου έκαναν αντιπρόταση την Gigabyte AORUS GeForce RTX 3080 Master 10GB χωρίς να μου αναφέρουν θέμα για χρηματική διαφορά. Άλλωστε ο όρος αντιπρόταση σημαίνει δίνω επιπλέον ή προσφέρω παραπλήσιο προϊον άσχετα αν έχει αλλάξει η τιμή ?. Τελικά σήμερα μου έθεσαν θέμα για χρημ. διαφορά γιατί λέει πως ότι 3080 έχουν έχει 2700Ε ενώ αυτή που μου έδιναν τότε ήταν άλλη και είχε 1100!!! Τι λέτε να κάνω ? να το τραβήξω στα άκρα νομικά, ή να πάρω κάποια άλλη σε αυτό το ποσό (καπέλο 1500 δεν πρόκειται να δώσω). Πάντως μου ξεκαθάρισαν πως Strix OC δεν πρόκειται να φέρουν.

 

 

Επεξ/σία από Vasilis 07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια μου προτεινε και μένα ο Κωτσοβολος. Εκανα καταγγέλλεια και μήνυση με δικηγόρο τώρα τι θα γίνει δεν ξερω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι μας περνάνε για κορόιδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες,

Έχω στείλει 3 φορές email στο Πλαίσιο, μέσα απο την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στην σελίδα τους, ρωτώντας τους σχετικά με την παραγγελία της κάρτα μου, που εκκρεμεί από τον Ιανουάριο. Το Πλαίσιο επιμελώς αποφεύγει να μου απαντήσει, και για αυτό έρχομαι να ρωτήσω εδώ αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει το email που αφορά στο ανάλογο τμήμα που παρακολουθεί (...) τις παραγγελίες. Τηλεφωνική επικοινωνία δεν μπορώ να έχω, λόγω τεχνικών θεμάτων στο σημείο που βρίσκομαι. Γνωρίζει κανείς το email;

Επιπλέον θέλω και την γνώμη σας ως προς το πως να το χειριστώ το ζήτημα. Να ακυρώσω την παραγγελία μου διεκδικώντας τα χρήματά μου πίσω; Θα μου επιστραφούν τα χρήματα;  Αν πάλι περιμένω, και παραλάβω δεν ξέρω και εγώ μετά απο πόσο καιρό την κάρτα, αυτή πλέον τότε θα είναι παρωχημένη, όταν πια θα κυκλοφορούν πολύ νεότερες και καλύτερες και ίσως φτηνότερες. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ...

Επεξ/σία από Imola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Imola είπε

Καλησπέρα παίδες,

Έχω στείλει 3 φορές email στο Πλαίσιο, μέσα απο την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στην σελίδα τους, ρωτώντας τους σχετικά με την παραγγελία της κάρτα μου, που εκκρεμεί από τον Ιανουάριο. Το Πλαίσιο επιμελώς αποφεύγει να μου απαντήσει, και για αυτό έρχομαι να ρωτήσω εδώ αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει το email που αφορά στο ανάλογο τμήμα που παρακολουθεί (...) τις παραγγελίες. Τηλεφωνική επικοινωνία δεν μπορώ να έχω, λόγω τεχνικών θεμάτων στο σημείο που βρίσκομαι. Γνωρίζει κανείς το email;

Επιπλέον θέλω και την γνώμη σας ως προς το πως να το χειριστώ το ζήτημα. Να ακυρώσω την παραγγελία μου διεκδικώντας τα χρήματά μου πίσω; Θα μου επιστραφούν τα χρήματα;  Αν πάλι περιμένω, και παραλάβω δεν ξέρω και εγώ μετά απο πόσο καιρό την κάρτα, αυτή πλέον τότε θα είναι παρωχημένη, όταν πια θα κυκλοφορούν πολύ νεότερες και καλύτερες και ίσως φτηνότερες. Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ...

Πια καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...