Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 12 mini Review - Χρειαζόμαστε μίνι κινητά;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι το 2013 ένας Κινέζος Κατασκευαστής μου είχε στείλει μια συσκευή για test με οθονη 6.4 ιντσών...
Θυμάμαι τα αρνητικά σχόλια που δέχθηκα από όσους το είδαν μέσα στην εταιρία ... οι λέξεις τυρόπιτα και παντόφλα ήταν τα πιο ευπρεπή... Κάποιοι ντρεπόντουσαν μάλιστα να τα κρατήσουν και να τα τεστάρουν...!!! ήταν η εποχή που η Samsung είχε λανσάρει το S4 που φαινόταν ιδανικό.

Το πως άλλαξε η ανθρωπότητα μέσα σε αυτή την δεκαετία και φτάσαμε να λέμε τα 5.4 ιντσες τηλέφωνα μικρά είναι μια άλλη ιστορία.

Κάτοχος της εν λόγω συσκευής για να μην σας κουράσω περαιτέρω έχω να πω τα εξής:

  • Είναι μια τέλεια συσκευή για ¨οσους θέλουν παραδοσιακή χρήση (κλήσεις, μηνυματα, browsing, πληρωμές, χάρτες και social) - αφαιρώ τους millennials που μεγάλωσαν μέσα απο το κινητό. Υπάρχουν σχετικά video στο tube όπου με 30 ρυθμίσεις κερδίζεις περίπου 25-30% μπαταρία... ποσοστό σεβαστό καθώς πλέον η μέρα δεν κλείνει με λιγότερο από 35-40% εύκολα.
  • τρομερό μέγεθος, γλιστράει στην τσέπη ( πάντα σε airplane mode για την ακτινοβολία ) , χειρισμός με το ένα χέρι , απίστευτη οθόνη 450ppi+ αν θυμάμαι καλά και πολύ καλά Nits επιπρόσθετα ακόμη και με τα 64gb δεν έχω κανένα θέμα ( υπάρχει και το icloud για όσους χρειάζονται xtra χώρο )
  • οι photo είναι εκπληκτικές , ειδικά οι βραδυνές μετά και την επεξεργασία που φαίνεται πως κάνει πλέον η συσκευή μόλις τραβηχτεί η φώτο.
  • Εδώ κάποιοι θα γελάσουν ... αλλά αυτο το μπλε χρώμα είναι από τα πιο εντυπωσιακά που έχουν κυκλοφορήσει... για μένα.

Το κινητό είναι πραγματικό εργαλείο.-

Συστήνεται ανεπιφύλακτα όσο υπάρχει ακόμη και ΝΑΙ θα θέλαμε και 15mini.

 

Επεξ/σία από o_shaolin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...