Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτη αντιμετώπιση από κατάστημα Public


bill70

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dinos_12345 είπε

Είχε ο πατέρας μου Huawei Y5 και έτρεχε τις βασικές εφαρμογές σε αργές ταχύτητες αλλά τις έτρεχε. Επειδή είσαι ταραγμένος με το συμβάν, μπορώ να υποθέσω ότι υπερβάλλεις σε μεγάλο βαθμό. Ακόμα και αυτά τα κινητά, δεν γίνεται πρακιτκά να είναι μόνο για κλήσεις, κάτι είχες βάλει που το γονάτιζε και σου φαινόταν ότι είχε βλάβη. Κάντου reset, βάλε μόνο fb, messenger, Instagram που είναι τα πιο βαριά και δες αν δουλεύει. Νομίζω πως θα είναι οκ απλά δεν θα τρέχει σαν τρελό.

Το έχω απαντήσει και σε προηγούμενο σχόλιο ενός φίλου, όταν μου το έδωσαν από το 3ο ή το 4ο service έχω χάσει και τον αριθμό από τις τόσες φορές που το πήγα, δεν έβαλα καμία εφαρμογή για να δω πως λειτουργεί, το είχα λοιπόν σε standby και άρχισε να καλεί από μόνο του διάφορες επαφές από το κινητό μου, επίσης μόλις ξεκινούσα εγώ μία κλήση μου την έκοβε αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 minutes ago, bill70 said:

Αυτή η διαπίστωση από που προκύπτει?
ΟΙ 7-8 εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι όλο το google play?

Έγραψες πιο πίσω....

Quote

Facebook, Instagram, Messenger, Snapchat,  Yahoo Weather, Gmail,  Ifarmakeia, Εορτολόγιο, Efood, shazam, youtube, Runkeeper, Booking, Village, Moovit, Qr Code, Offers Around, googletranslate

Μπορεί να ξεχνάω 1-2 αλλά αυτές είναι που χρησιμοποιώ

Εντάξει ...... δεν είναι όλο το google play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bill70 είπε

Το έχω απαντήσει και σε προηγούμενο σχόλιο ενός φίλου, όταν μου το έδωσαν από το 3ο ή το 4ο service έχω χάσει και τον αριθμό από τις τόσες φορές που το πήγα, δεν έβαλα καμία εφαρμογή για να δω πως λειτουργεί, το είχα λοιπόν σε standby και άρχισε να καλεί από μόνο του διάφορες επαφές από το κινητό μου, επίσης μόλις ξεκινούσα εγώ μία κλήση μου την έκοβε αμέσως.

Αυτό συνέβη την τελευταία φορά που το πήρες. Απ' την αρχή είπες όμως ότι κολλούσε με τις εφαρμογές που έβαζες. Αυτό λένε όλοι παραπάνω, ότι το συγκεκριμένο smartphone δεν είναι για πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, htaccess είπε

Έγραψες πιο πίσω....

Εντάξει ...... δεν είναι όλο το google play.

Αν δεις και τις υπόλοιπες απαντήσεις μου σε άλλους φίλους, έγραψα ότι μετα το 3ο ή 4ο service δεν θυμάμαι ακριβώς μετά από τις τόσες φορές που πήγα, άφησα την συσκευή, σκέτη χωρίς καμία εφαρμογή για να δω πως λειτουργεί.
Όπως είπα και στους άλλους ξεκίνησε και έκανε επανάκληση σε διάφορες επαφές της συσκευής μου από μόνο του, επίσης όταν πήγαινα εγώ να κάνω κάποια κλήση μετά από 2-3-4 δευτερόλεπτα την διέκοπτε, άρα δεν φταίει το google play.
Η συσκευή από την αρχή ήταν ελαττωματική !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bill70 είπε

Το έχω απαντήσει και σε προηγούμενο σχόλιο ενός φίλου, όταν μου το έδωσαν από το 3ο ή το 4ο service έχω χάσει και τον αριθμό από τις τόσες φορές που το πήγα, δεν έβαλα καμία εφαρμογή για να δω πως λειτουργεί, το είχα λοιπόν σε standby και άρχισε να καλεί από μόνο του διάφορες επαφές από το κινητό μου, επίσης μόλις ξεκινούσα εγώ μία κλήση μου την έκοβε αμέσως.

Αγοράζεις καινούργιο κινητό όπως είπε πιο πάνω ο φίλος. Δεν αξίζει να ασχολείσαι άλλο και να χαλιεσαι για 100€ που έδωσες πριν 1,5 χρόνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Αγοράζεις καινούργιο κινητό όπως είπε πιο πάνω ο φίλος. Δεν αξίζει να ασχολείσαι άλλο και να χαλιεσαι για 100€ που έδωσες πριν 1,5 χρόνο!

Την αναφορά την έκανα όπως προείπα επειδή είδα κάτι παρόμοιο από άλλο φίλο εδώ στην κοινότητα, για να προστατέψω τους άλλους μην την πατήσουν όπως εγώ.
Αυτό ξεκίνησε πριν 1,5 χρόνο αλλά η ταλαιπωρία μου τερματίστηκε πριν την 2η καραντίνα τότε που έκλεισαν τα μαγαζια και δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο. 
Σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου, καλό βράδυ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην το φορτωνεις παρα πολυ βαλε ολες τις lite εφαρμογες και παρε την Huawei μπας και σε βοηθησει το τεχνικο τμημα. Απ οτι προβλεπω θα τους «βρισεις» και αυτους :) .

βαλε ελαχιστες εφαρμογες και δουλεψε το. Μετα απο λιγο βαλε μια μονο. Βρες ποια στην κανει και που ειναι τα ορια του τηλεφωνου σου

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το ζορι ρε σεις να βγαλετε τον ts τρελο φτωχομπινέ και άσχετο... τι ειστε σεις ρε... τοσο απλοχεραδες ειστε και πετατε τα χιλιαρικα καποιοι.. σας λεει κολαει στις κλησεις, ασχετο τον βγαλατε.. το σερβις αλλαξε πραγματα, φτηνο το τηλεφωνο.. ελεος ρε σεις..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, bill70 είπε

Την αναφορά την έκανα όπως προείπα επειδή είδα κάτι παρόμοιο από άλλο φίλο εδώ στην κοινότητα, για να προστατέψω τους άλλους μην την πατήσουν όπως εγώ.
Αυτό ξεκίνησε πριν 1,5 χρόνο αλλά η ταλαιπωρία μου τερματίστηκε πριν την 2η καραντίνα τότε που έκλεισαν τα μαγαζια και δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο. 
Σ' ευχαριστώ για το χρόνο σου, καλό βράδυ !!!

Εννοεις δεν καταφερες να τους τα πρηξεις και αλλο. 5 σελιδες και ακομα δεν καταλαβες οτι ολο το λαθος ξεκιναει απο το οτι δεν ξερεις τι να αγορασεις. Αν δεν γνωριζεις ρωτα καποιο φιλο σου δεν μπορει καποιος θα υπαρχει να σε καθοδηγησει. Πας παιρνεις μια σαβουρα και μετα σου φταιει το μαγαζι. Το μαγαζι να πουλησει θελει. Εσυ σαν καταναλωτης πρεπει να εισαι ενημερωμενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gbras είπε

Εννοεις δεν καταφερες να τους τα πρηξεις και αλλο. 5 σελιδες και ακομα δεν καταλαβες οτι ολο το λαθος ξεκιναει απο το οτι δεν ξερεις τι να αγορασεις. Αν δεν γνωριζεις ρωτα καποιο φιλο σου δεν μπορει καποιος θα υπαρχει να σε καθοδηγησει. Πας παιρνεις μια σαβουρα και μετα σου φταιει το μαγαζι. Το μαγαζι να πουλησει θελει. Εσυ σαν καταναλωτης πρεπει να εισαι ενημερωμενος.

Οκ 5 σελίδες κι εγώ δεν καταλαβαίνω, εσύ καταλαβαίνεις ότι η συσκευή δεν λειτουργούσε σωστά χωρίς καμία εφαρμογή εγκατεστημένη ?
Η συσκευή έπαιρνε μόνη της τηλέφωνα όταν ήταν standby, επίσης έκοβε όλες τις τις κλήσεις που έκανα εγώ, τι δεν καταλαβαίνεις λοιπόν?
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, bill70 είπε

Οκ 5 σελίδες κι εγώ δεν καταλαβαίνω, εσύ καταλαβαίνεις ότι η συσκευή δεν λειτουργούσε σωστά χωρίς καμία εφαρμογή εγκατεστημένη ?
Η συσκευή έπαιρνε μόνη της τηλέφωνα όταν ήταν standby, επίσης έκοβε όλες τις τις κλήσεις που έκανα εγώ, τι δεν καταλαβαίνεις λοιπόν?
 

 

Γιαυτο ειναι η εγγύηση για να σου φτιάξουν αυτές τις δυσλειτουργίες , ολα τα υπόλοιπα ειναι λόγω τεχνικών χαρακτηριστικών της συσκευής , δεν εχει πρόβλημα η συσκευή , έτσι δουλεύει και αυτά είναι τα τεχνικά της χαρακτηριστικά . 

Δεν μπορείς να πάρεις ενα cinquecento και να απορείς γιατι δεν έχει χώρους , γιατί δεν τραβάει και γιατι δεν είναι γρήγορο σαν Maserati . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να το παίζετε όλοι tech geeks και να κράζετε τον άνθρωπο επειδή του πούλησαν ένα σάπιο κινητό, θα μπορούσατε να του πείτε όπως ο zerg να δοκιμάσει τις lite versions των εφαρμογών ή να προσπαθήσει να χρησιμοποιήσει κάποιες απ' αυτές μέσω browser (fb/eortologio/booking κτλ) πχ με firefox + adblock να κόβει και τις διαφημίσεις για να μην γονατίζει. Τι να κάνουμε δεν γνωρίζουν όλοι τα πάντα, αλλά τελικά φταίει ο φίλος που πήρε κινητό με 120€ και 2gb ram και όχι το κ***μάγαζο που πουλάει ακόμα κινητά που δεν κάνουν ούτε για να παίρνουν τηλέφωνο...

Τουλάχιστον μάθαμε τις διαφορές που έχει το punto και το cinquecento με τις Ferarri και τις Maserati!! 

P.S: Στα public είναι γνωστό ότι είναι άθλιοι, ειδικά οι προϊστάμενοι. Παλαιότερα σε macbook pro με επέκταση εγγύησης +3 χρόνια (γύρω στα +150-200€ νομίζω τότε), αρνούνταν να αλλάξουν ελαττωματική μπαταρία (100 κύκλους - 70% health), που όντως υπήρχε τέτοια παρτίδα και είχε βγει και ανακοίνωση απ' την apple. Το είχα δώσει στο service με την αρχική του συσκευασία και μου το επέστρεψαν με σκισμένο κουτί και βρωμιες πάνω στο laptop, λέγοντας ότι λειτουργεί μια χαρά.

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβαζω τοση ωρα αχρειαστα σχολια.Καταρχην το κινητο αυτο ειναι για πολυ βασικη χρηση.Τα 2 gb ram φτανουν μονο για να τρεξει το android.Αυτο που περιγραφεις ειναι προβλημα hardware του κινητου.Αφου δεν βγαζεις ακρη με τα public και εισαι εντος εγγυησης πηγαινεις με την αποδειξη στο επισημο σερβις της huawei στην procordia στην Μιχαλακοπουλου.Αυτοι θα σου πουν τι συμβαινει με το κινητο σου και αν εχουν κανει καμια βλακεια στο σερβις των public.Αφου τελειωσεις απο εκει πουλα το και παρε κατι αλλο με τουλαχιστον 4gb ram.

Επεξ/σία από gustom2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gustom2008 είπε

Διαβαζω τοση ωρα αχρειαστα σχολια.Καταρχην το κινητο αυτο ειναι για πολυ βασικη χρηση.Τα 2 gb ram φτανουν μονο για να τρεξει το android.Αυτο που περιγραφεις ειναι προβλημα hardware του κινητου.Αφου δεν βγαζεις ακρη με τα public και εισαι εντος εγγυησης πηγαινεις με την αποδειξη στο επισημο σερβις της huawei στην procordia στην Μιχαλακοπουλου.Αυτοι θα σου πουν τι συμβαινει με το κινητο σου και αν εχουν κανει καμια βλακεια στο σερβις των public.Αφου τελειωσεις απο εκει πουλα το και παρε κατι αλλο με τουλαχιστον 4gb ram.

Πολυ σωστα τα λες, αλλα να προσθεσω οτι 2gb δεν ειναι μονο για να τρεξει το android.. υπαρχουν συσκευες που λειτουργουν αξιοπρεπεστατα με 2gb ram.. και εχουν περασει πολλες απτα χερια μου.. απτο redmi 5 της γυναικας μου που εδω και 2 χρονια δεν εχει κανει κιχ, το redmi 8A της μανας μου και αλλα πολλα... ναι δεν πετανε, αλλα δεν φριζαραν ποτε, και δεν καλεσαν ποτε απο μονα τους.,. Προφανως καποιο προβλημα εχει η συσκευη καποιο σερβις δεν κανει κατι σωστα,.. ακομα και καποια εφαρμογη να το γονατιζει, ενα αξιοπιστο service center θα επρεπε απλα να ενημερωσει τον ανθρωπο τι κανει το τηλεφωνο του να γονατιζει... Να τον ενημερωσει τον ανθρωπο.. δεν ειναι ολοι γνωστες.. και δεν χρειαζεται να ειναι ολοι γνωστες.. γιαυτο υποειθεται υπαρχουν οι γνωστες στα κεντρα αυτα για να ενημερωνουν τον κοσμο.. τεσπα.. . Αλλα οποτε οπως πολυ σωστα λες αν γινεται να παει απευθειας στο σερβις της Huawei θα ειναι το ιδανικοτερο... 

Και ναι φιλε topic starter , γενικα να ψαχνεσαι καλυτερα και εαν μπορεις αγορασε κατι με καλυτερα specs.. δεν χρειαζεσαι πανακριβο τηλεφωνακι.. ενα σκαλι πανω να πας.. πχ ολα αυτα που λες και ακομα περισσοτερα τα εκανα ανετα εναν χρονο με ενα redmi 7 3/32 που φαντασου το πηρα 120ε πριν ενα χρονο.. και επειδη τα προσεχω τα πραματακια μου, το πουλησα ΑΝΕΤΑ 90ε πριν εναν μηνα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...