Προς το περιεχόμενο

Tracking RMLGB


Ather

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος, πριν ρωτήσω την amazon, ποιος μεταφορέας είναι ο RMLGB  και ποιος διεκπεραιώνει την διακίνηση εντός Ελλάδας;

Στο tracking number που μου εμφανίζει η amazon Γερμανίας φτάνει μέχρι ένα σημείο (ξεκινάει από και παραμένει στην Αγγλία) και μετά τίποτα. Στο 17track.net δε μου βγάζει τίποτα. Γενικά δεν έχω βρει κάποιο site που να αναγνωρίζει τον αριθμό που έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς όχι. Ο αριθμός φαίνεται να μην ισχύει κάπου. Το πιο πιθανό είναι να αναλαμβάνει άλλη εταιρία που δεν ενημερώνει την πορεία βάσει του tracking number.

Πχ στην περίπτωση της i-parcel διεκπεραίωση γίνεται από την Ermis Parcels όπου η μητρική της είναι η IS&S και απαντάνε σε αυτό το τηλέφωνο 2109766976 Το tracking number δεν έδειχνε τίποτα. Μόλις τους πήρα τηλέφωνο το δέμα ήρθε στο σπίτι μου την επομένη (υποθέτω ότι ήταν για καιρό στην αποθήκη της στην Ελλάδα).

 

 

Ψάχνοντας στο google βλέπω ότι ασχολείται η acs. Ενημερώνω αν βγάλω άκρη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δοκιμασε τον αριθμο αποστολης στην gls

2 ώρες πριν, Ather είπε

Δυστυχώς όχι. Ο αριθμός φαίνεται να μην ισχύει κάπου. Το πιο πιθανό είναι να αναλαμβάνει άλλη εταιρία που δεν ενημερώνει την πορεία βάσει του tracking number.

Πχ στην περίπτωση της i-parcel διεκπεραίωση γίνεται από την Ermis Parcels όπου η μητρική της είναι η IS&S και απαντάνε σε αυτό το τηλέφωνο 2109766976 Το tracking number δεν έδειχνε τίποτα. Μόλις τους πήρα τηλέφωνο το δέμα ήρθε στο σπίτι μου την επομένη (υποθέτω ότι ήταν για καιρό στην αποθήκη της στην Ελλάδα).

 

 

Ψάχνοντας στο google βλέπω ότι ασχολείται η acs. Ενημερώνω αν βγάλω άκρη.

 

 

https://gls-group.eu/GROUP/en/parcel-tracking

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θεμα ειναι, ενω εσυ αγορασες απο amazon γερμανιας θα σου ερθει απο αγγλια, αρα θα περασει τελωνειο με ο,τι συνεπαγεται αυτο?...εχει κανεις αντιστοιχη προσφατη εμπειρια?

Επεξ/σία από duende
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Ather είπε

Άλλο ένα καλό ερώτημα. 

Αγόρασες κατευθείαν από amazon ή από κάποιον 3ο πωλητή που απλά πουλάει μέσω του site της Amazon. Από ποιόν είναι η αποστολή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα με την Amazon. Μου είπαν ότι το διεκπεραιώνει η "ROYAL_LOW Air" sic (δε μου απάντησε αν ξεκίνησε το δέμα από την Αγγλία αν και τον ρώτησα). Η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν προσφέρει ιχνηλάτηση. Μου είπε ότι το δέμα έχει καθυστερήσει και με το ζόρι να μου κάνει refund ή να μου το στείλουν express χωρίς κόστος. Τους είπα ότι θα περιμένω και θα επικοινωνήσω πάλι μαζί τους. Τελικά μου έβαλε τα μεταφορικά ΟΛΗΣ της παραγγελίας (είχε σπάσει σε 3 μέρη που τα δύο τα έχω ήδη παραλάβει, με διαφορετική μεταφορική) χωρίς να το ζητήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ather είπε

Επικοινώνησα με την Amazon. Μου είπαν ότι το διεκπεραιώνει η "ROYAL_LOW Air" sic (δε μου απάντησε αν ξεκίνησε το δέμα από την Αγγλία αν και τον ρώτησα). Η συγκεκριμένη υπηρεσία δεν προσφέρει ιχνηλάτηση. Μου είπε ότι το δέμα έχει καθυστερήσει και με το ζόρι να μου κάνει refund ή να μου το στείλουν express χωρίς κόστος. Τους είπα ότι θα περιμένω και θα επικοινωνήσω πάλι μαζί τους. Τελικά μου έβαλε τα μεταφορικά ΟΛΗΣ της παραγγελίας (είχε σπάσει σε 3 μέρη που τα δύο τα έχω ήδη παραλάβει, με διαφορετική μεταφορική) χωρίς να το ζητήσω.

Κι εγώ τα ίδια μου έβγαλε ενα tracking απο RMLGB το οποίο νόμιζα οτι ηταν η royal mail αλλα τζιφος . Έβγαλα το συμπέρασμα οτι το tracking που δίνουν πολλές φορές ειναι "dummy" tracking number, δηλαδή δεν μπορείς να το ψάξεις καπου . Πες αν έχεις update στην παραγγελία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα RMLGB. Έχω παραγγείλει από αμαζον Γερμανίας fullifiled by amazon και έχει σπάσει σε 3 κομμάτια. Το 1 ήρθε, το άλλο θα έρθει με ups και το τελευταίο με RMLGB από Αγγλία. Έχει γίνει ένας χαμός με την αμαζον μετά το brexit παρατηρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια από τα ίδια και εδώ. Έχω κάνει την παραγγελία από το αμαζον στις 9 Ιανουαρίου και μου γράφει ότι πρέπει να φτάσει σήμερα. Βέβαια όταν πάω να τσεκάρω την παραγγελία γράφει ακόμα Dispatched αλλα δε φτάνει ποτέ στο Out for delivery. Τους έστειλα και εγώ και μου είπαν ότι δεν εντοπίζεται το δέμα γιατί έχω επιλέξει υπηρεσια χωρίς ιχνηλατηση. Μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να βρω άκρη. Μου είπαν να περιμένω μέχρι τις 2 του Φλεβάρη και αν δε φτάσει μέχρι τότε θα μου επιστρέψουν τα λεφτά. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία από τα ίδια και εδώ. Παραγγελία 2 items από amazon.de στις 11/1.
Το ένα έφυγε αμέσως, το άλλο όχι ακόμη. 

Αποστολή από Αγγλία με  RMLGB, ενώ πίστευα ότι θα φύγει από Γερμανία. (πωλητής η  Amazon EU S.a.r.L.).
Δεν έχω καταφέρει να κάνω tracking, το site της Amazon λέει ότι φτάνει σήμερα (χλωμό, αλλά για να δούμε). 
Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη.

Επεξ/σία από knox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...