Προς το περιεχόμενο

Παραδόσεις rtx 3060 ti


Stergios888

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν είχα δει κανένα βίντεο 2080S vs 3060 ti γιατί την 2070S είχα.

Στα βίντεο 2070S vs 3060 ti έβλεπα αυτή την διαφορά των 5-8 fps υπέρ της 3060 ti

Μόλις είδα το βίντεο γιατί όμως τα βίντεο που βλέπω 2070S vs 3060 ti έχουν τόσο μικρή διαφορά;  Αφού όπως βλέπω είναι καλύτερη η 3060 ti και από την 2080s δεν θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερη από την 2070S ???

Τα 5-8 fps που λες αν είναι στα 40 είναι μια χαρά αύξηση απόδοσης. Αν είναι στα 200+ fps είναι ασήμαντη διαφορά.

Και ναι. Είναι πολύ καλύτερη από την 2070 S, κυρίως σε RT τίτλους.

Για την ακρίβεια είναι ανάμεσα 2080 Super και 2080Ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μωρε μια χαρα καρτα ειναι,απ οσο εχω δει και εγω ειναι εκει κοντα στην 2080S.Το θεμα ειναι οτι δεν το βλεπω να την στελνει η EVGA.Δεν εχω παρει ποτε απο αυτους βεβαια αλλα με την παρουσα κατασταση χλωμο το κοβω να στειλουν,ακομα και για την EVGA που ξερω τι εταιρια ειναι.Παντως εμενα με εχει σταθερα εκει στο τελος Νοεμβριου για ειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Μωρε μια χαρα καρτα ειναι,απ οσο εχω δει και εγω ειναι εκει κοντα στην 2080S.Το θεμα ειναι οτι δεν το βλεπω να την στελνει η EVGA.Δεν εχω παρει ποτε απο αυτους βεβαια αλλα με την παρουσα κατασταση χλωμο το κοβω να στειλουν,ακομα και για την EVGA που ξερω τι εταιρια ειναι.Παντως εμενα με εχει σταθερα εκει στο τελος Νοεμβριου για ειδοποιηση.

Κοιτα ενας πηρε μια 3080 και οπως ειδα σε αγγελια ενας που ηταν να παρει την 3080 ti την έδινε και ελεγε οτι εχεις 8 ωρες μεχρι να πληρωσει. Οποτε στελνει αλλα ποτε στελνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κύριοι ο 11ος μήνας έχει 31 μερες.  😂

 

 

3060 Ti XC LHR - 08G-P5-3663-KL

Queue Position - 24

Current Product Timestamp  
Notify Timestamp 1/22/2021, 10:13:39 AM
Timestamp Delta

Product has not had any activity yet.

Days On Queue 237
Estimated Email Date 11/31/2021
Days Until Email 46.87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/8/2021 στις 9:57 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Το βρηκα ποτε εκανες παραγελια;

Δες τα δικα μου.

 

3060 Ti XC LHR - 08G-P5-3663-KL

Queue Position - 20

Current Product Timestamp  
Notify Timestamp 1/22/2021, 10:13:39 AM
Timestamp Delta

Product has not had any activity yet.

Days On Queue 215
Estimated Email Date 10/18/2021
Days Until Email 54.34

 

Χωρίς τίτλο.png

Γιατι νιωθω σαν τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του; 🤩😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. 

Είχα παραγγείλει μια κάρτα rtx 3060 ti gigabyte gaming oc 17 Ιανουαρίου στο πλ##σιο . Στις επικοινωνίες μου στους 8,5 μήνες μου έλεγαν δεν έχουμε εικόνα έρχονται λίγες κάρτες κλπ. Πράγμα που ήταν πραγματικότητα. Την περασμένη Τετάρτη πήρα τηλέφωνο μου είπανε τα ίδια. Το βράδυ μπήκα και είδα ότι η κάρτα μου έχει ανεβεί στο site απλά είναι το rev 2.0.  στα 800 ευρώ 

Να σημειωθεί εγώ έχω κλείσει την κάρτα στα 600 ευρώ.

Παίρνω τηλέφωνο την επόμενη μέρα και ρωτάω για την κάρτα μου . Αν εγώ θα παραλάβω rev 2.0 μετά από αναμονή μου λένε ναι και μου λένε η πρώτη υλοποίηση δεν θα ξαναβγεί . Ρωτάω αν είναι στην τιμή των 600 ευρώ. Μου λένε μετά από άπειρη αναμονή ότι θα είναι 600 ευρώ και ότι ήταν διαθέσιμη . Πράγμα που αποτέλεσε στο να έχω την κάρτα Σάββατο πρωί σπίτι . 

 

Συμπέρασμα . 8,5 μήνες είχα δώσει δάνειο την προκαταβολή μου 180 ευρώ στο πλ##σιο . Με διαφορά μιας μέρας δεν είχανε εικόνα για το πότε θα παραλάβω . Ενώ η κάρτα ήταν στα χέρια τους . Τα στέλνω αυτά για να πιέσετε το πλ##σιο και το κάθε πλ##σιο ώστε να παραλάβετε τις κάρτες σας . Δεν θα σας ειδοποιήσουν δεν τους συμφέρει αν έχετε κλείσει την κάρτα σε χαμηλότερη τιμή από τώρα ...

 

Υ.γ. η κάρτα είναι hlr πράγμα που δεν με ενδιαφέρει δεν την θέλω για mining . 

 

Επεξ/σία από btnksbwks1312
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, btnksbwks1312 είπε

Καλησπέρα. 

Είχα παραγγείλει μια κάρτα rtx 3060 ti gigabyte gaming oc 17 Ιανουαρίου στο πλ##σιο . Στις επικοινωνίες μου στους 8,5 μήνες μου έλεγαν δεν έχουμε εικόνα έρχονται λίγες κάρτες κλπ. Πράγμα που ήταν πραγματικότητα. Την περασμένη Τετάρτη πήρα τηλέφωνο μου είπανε τα ίδια. Το βράδυ μπήκα και είδα ότι η κάρτα μου έχει ανεβεί στο site απλά είναι το rev 2.0.  στα 800 ευρώ 

Να σημειωθεί εγώ έχω κλείσει την κάρτα στα 600 ευρώ.

Παίρνω τηλέφωνο την επόμενη μέρα και ρωτάω για την κάρτα μου . Αν εγώ θα παραλάβω rev 2.0 μετά από αναμονή μου λένε ναι και μου λένε η πρώτη υλοποίηση δεν θα ξαναβγεί . Ρωτάω αν είναι στην τιμή των 600 ευρώ. Μου λένε μετά από άπειρη αναμονή ότι θα είναι 600 ευρώ και ότι ήταν διαθέσιμη . Πράγμα που αποτέλεσε στο να έχω την κάρτα Σάββατο πρωί σπίτι . 

 

Συμπέρασμα . 8,5 μήνες είχα δώσει δάνειο την προκαταβολή μου 180 ευρώ στο πλ##σιο . Με διαφορά μιας μέρας δεν είχανε εικόνα για το πότε θα παραλάβω . Ενώ η κάρτα ήταν στα χέρια τους . Τα στέλνω αυτά για να πιέσετε το πλ##σιο και το κάθε πλ##σιο ώστε να παραλάβετε τις κάρτες σας . Δεν θα σας ειδοποιήσουν δεν τους συμφέρει αν έχετε κλείσει την κάρτα σε χαμηλότερη τιμή από τώρα ...

 

Υ.γ. η κάρτα είναι hlr πράγμα που δεν με ενδιαφέρει δεν την θέλω για mining . 

 

Ολα καλα φιλε μ'αυτα που λες και δεν διαφωνω αλλα εγω προσωπικα τους ακυρωσα την παραγγελια στις 10 ημερες.

Με απιθανους δεν εχω συνεργαστει ποτε στη ζωη μου μεχρι σημερα.

Οτι θελω το παιρνω και δεν χρειαζεται να περιμενω καθολου , αν παλι δεν υπαρχει τοτε θα παω σε αλλη λυση.

Αν πουμε για παραδειγμα οτι παντρευοσουν απο την αρχη που εκανες την παραγγελια σημερα θα ειχες και παιδι φιλε. ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, triplex1 είπε

Ολα καλα φιλε μ'αυτα που λες και δεν διαφωνω αλλα εγω προσωπικα τους ακυρωσα την παραγγελια στις 10 ημερες.

Με απιθανους δεν εχω συνεργαστει ποτε στη ζωη μου μεχρι σημερα.

Οτι θελω το παιρνω και δεν χρειαζεται να περιμενω καθολου , αν παλι δεν υπαρχει τοτε θα παω σε αλλη λυση.

Αν πουμε για παραδειγμα οτι παντρευοσουν απο την αρχη που εκανες την παραγγελια σημερα θα ειχες και παιδι φιλε. ☺️

Έχεις δίκιο απλά δεν είχα δυνατότητα να αγοράσω σε μεγαλύτερη τιμή την κάρτα ήδη ήμουν πιεσμένος οικονομικάόπως άλλοι τόσοι πιστεύω σαν και εμένα . Εγώ είχα κάνει τα κουμάντα και την οικονομία μου για να πάω σε αυτή την αγορά.  Συνεπώς ήταν μονόδρομος να περιμένω . Απλά τράβηξε πάρα πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2021 στις 1:33 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

 

Χωρίς τίτλο.png

Γιατι νιωθω σαν τον σκυλο που κυνηγαει την ουρα του; 🤩😂

Εγω δεν καθομαι να ασχοληθω αλλο με αυτους και παραγγειλα ενα Xbox να κανω την δουλεια μου φιλε.300€ και τελος.Βεβαια μενει να δω τι θα κανω με ηχο μολις ερθει μιας και εχω σκοπο να το συνδεσω στην οθονη του υπολογιστη που δεν εχει ηχεια.Μεχρι να βγαλω ακρη θα παιζω στην τηλεοραση στο σαλονι μιας και δεν παταει κανενας εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Εγω δεν καθομαι να ασχοληθω αλλο με αυτους και παραγγειλα ενα Xbox να κανω την δουλεια μου φιλε.300€ και τελος.Βεβαια μενει να δω τι θα κανω με ηχο μολις ερθει μιας και εχω σκοπο να το συνδεσω στην οθονη του υπολογιστη που δεν εχει ηχεια.Μεχρι να βγαλω ακρη θα παιζω στην τηλεοραση στο σαλονι μιας και δεν παταει κανενας εκει.

Εχω ηδη απο την προηγουμενη βδομαδα PS5 πηρα και το Fifa 21 next level PS5 για τον γιο και το Crash Bandicoot trilogy για την κορη απο αγγελια με 25 ευρω και τα δυο ειχα και κατι παιχνιδια στον λογαριαμο οποτε τα παιδια τα βολεψα εγω δεν παιζω τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/8/2021 στις 9:57 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Το βρηκα ποτε εκανες παραγελια;

Δες τα δικα μου.

 

3060 Ti XC LHR - 08G-P5-3663-KL

Queue Position - 20

Current Product Timestamp  
Notify Timestamp 1/22/2021, 10:13:39 AM
Timestamp Delta

Product has not had any activity yet.

Days On Queue 215
Estimated Email Date 10/18/2021
Days Until Email 54.34

Για γελια και για κλαματα η κατασταση.

Αν δεν παρω ειδοποιηση μεχρι τις 31/12 τρωει διαγραφη και δεν ασχολουμαι ξανα με αυτους.

 

Screenshot 2021-10-11 at 12-34-00 EVGA Queue Tracker.png

Αυτο το πραμα θα μου γραφει παντα οτι θα παρω ειδοποιηση μετα απο 50 μερες περιπου τα ιδια εγραφε και πριν δυο μηνες.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...