Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet ως 200Ε με voucher


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Μα το voucher δεν απευθύνεται σε γονείς και ηλικιωμένους,αλλά σε παιδιά...

...που έχει βάλει στο τρυπάκι τους ενήλικες και ψάχνουν πράματα που δεν υπάρχουν...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Δεν θες να καταλάβεις, έτσι?

Αυτά τα Promotion Action Plans δεν γίνονται για διευκόλυνση των αγοραστών αλλά των πωλητών!

Tώρα αν εσένα σου έχει κολλήσει να αγοράσεις iPad με 200 € και Samsung...δωρεάν μέσω κάποιου υποτιθέμενου κρατικού voucher είναι άλλο θέμα που πρέπει να βγάλεις από το υποσυνείδητο σου...

Δεν είναι το θέμα ότι δεν θέλω να καταλάβω...Δεν το ήξερα ότι αυτό γίνεται για τη διευκόλυνση των καταστημάτων,δεν έχει καμία λογική για το λόγο που το δινουν, υποτίθεται το συγκεκριμένο voucher.Ειναι ντροπή, υποτίθεται δίνεται για να βοηθηθεί κόσμος που είναι με χαμηλό εισόδημα και δεν μπορεί να αγοράσει συσκευές για τα παιδιά του,με την τηλεκπαίδευση που μας επιβάλουν.

Δεν νομίζω ότι εγώ σκέφτομαι λάθος,που θέλω να πάρω ένα αξιοπρεπές εργαλείο για το παιδί μου,που τόσο κοστολογείται αυτή την στιγμή.Οι κυβερνώντες είναι λαμογια...Συγνωμη που θέλω να τολμαω να σκέφτομαι ότι θα πάρω ένα tablet Samsung στο παιδί μου,που κοστίζει 200 ευρώ,όσο δηλαδή είναι η αξία του voucher.

Δεν θα το ξανακάνω...

 

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 26ska είπε

Τον πατερα μου που είναι 68 χρονών,μπορεί να τον καλύψει,τα παιδιά μου όχι.

Τα παιδιά για να μπαίνουν στην τηλεκπαίδευση θα τα καλύπτει, για να βάλουν fb, insta, tiktok κτλ και να παίζουν fortnite όχι..

Το θέμα είναι να κοιτάμε ποια ανάγκη πάνε να καλύψουν και όχι αν καλύπτουν τις "ανάγκες" που ΝΟΜΙΖΕΙ ότι έχει ένα παιδί σήμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, 26ska είπε

Δεν είναι το θέμα ότι δεν θέλω να καταλάβω...Δεν το ήξερα ότι αυτό γίνεται για τη διευκόλυνση των καταστημάτων,δεν έχει καμία λογική για το λόγο που το δινουν, υποτίθεται το συγκεκριμένο voucher.Ειναι ντροπή, υποτίθεται δίνεται για να βοηθηθεί κόσμος που είναι με χαμηλό εισόδημα και δεν μπορεί να αγοράσει συσκευές για τα παιδιά του,με την τηλεκπαίδευση που μας επιβάλουν.

Δεν νομίζω ότι εγώ σκέφτομαι λάθος,που θέλω να πάρω ένα αξιοπρεπές εργαλείο για το παιδί μου,που τόσο κοστολογείται αυτή την στιγμή.Οι κυβερνώντες είναι λαμογια...Συγνωμη που θέλω να τολμαω να σκέφτομαι ότι θα πάρω ένα tablet Samsung στο παιδί μου,που κοστίζει 200 ευρώ,όσο δηλαδή είναι η αξία του voucher.

Δεν θα το ξανακάνω...

Που ζεις? Αλλού? ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ...παραλιακά και μυρίζει...αλμύρα -και όχι τώρα- για τα χαμηλά σου εισοδήματα και για τις ανάγκες των παιδιών σου! Εδώ πριν λίγα χρόνια μας σύστηναν να τρώμε γεμιστά κάθε μέρα που είναι φθηνά!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούσα να πάρω ότι ήθελα, μπορεί να τσονταριζα 20-30€ ακόμα για κάτι καλύτερο. Αλλά αν γίνει έτσι όπως το περιγράφετε, θα πάρω την σαβουρα με 199,99€. Cent δεν δίνω επιπλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Που ζεις? Αλλού? ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ...παραλιακά και μυρίζει...αλμύρα -και όχι τώρα- για τα χαμηλά σου εισοδήματα και για τις ανάγκες των παιδιών σου! Εδώ πριν λίγα χρόνια μας σύστηναν να τρώμε γεμιστά κάθε μέρα που είναι φθηνά!

Ρε έχεις δίκιο,δεν το συζητάμε,σκουπίδια μας θεωρούν.απλά επειδή δεν ήξερα πως λειτουργεί το θέμα υπέρ των καταστηματαρχών,μου κάνει δούλεμα χοντρό αυτή η ιστορία με τα voucher.

4 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Αν μπορούσα να πάρω ότι ήθελα, μπορεί να τσονταριζα 20-30€ ακόμα για κάτι καλύτερο. Αλλά αν γίνει έτσι όπως το περιγράφετε, θα πάρω την σαβουρα με 199,99€. Cent δεν δίνω επιπλέον. 

Το θέμα είναι ρε φίλε,ότι ένα Samsung tablet κάνει αυτή τη στιγμή 200 ευρώ.Γιατι να μας αναγκάζουν να πάρουμε τη σαβουρα;Και γω σαν εσένα θα κάνω,ούτε cent παραπάνω.

36 λεπτά πριν, skoulas είπε

Τα παιδιά για να μπαίνουν στην τηλεκπαίδευση θα τα καλύπτει, για να βάλουν fb, insta, tiktok κτλ και να παίζουν fortnite όχι..

Το θέμα είναι να κοιτάμε ποια ανάγκη πάνε να καλύψουν και όχι αν καλύπτουν τις "ανάγκες" που ΝΟΜΙΖΕΙ ότι έχει ένα παιδί σήμερα.

Φίλε μου,το θέμα είναι άλλο...Οτι αυτή τη στιγμή,ένα Samsung tablet,που κάνει όλα τα παραπάνω,κοστίζει 200 ευρώ.Γιατι να πρέπει να πάρω τη σαβουρα που η αξία της αυτή τη στιγμή είναι 60-70-90 ευρώ υπερκοστολογιμενη;Ειναι απαράδεκτο αυτό που κάνουν και κλεψιά πεντακάθαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, 26ska είπε

Ρε έχεις δίκιο,δεν το συζητάμε,σκουπίδια μας θεωρούν.απλά επειδή δεν ήξερα πως λειτουργεί το θέμα υπέρ των καταστηματαρχών,μου κάνει δούλεμα χοντρό αυτή η ιστορία με τα voucher.

Μόλις ανακάλυψες την...Αμερική!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα voucher είναι ίδια με τα voucher που δίνουν τα καταστήματα. Π.χ. που σου λένε να σας κόψουμε ένα 50αρικο από τον επόμενο λογαριασμό ή να σας κόψουμε ένα 100αρικο από ένα κινητό που θα πάρετε από δική μας λίστα και προφανώς όλα είναι σαβούρα και υπερκοστολογημένα για να ξεστοκάρουν. Κάποιες εταιρίες το σταματήσανε αυτό γιατί τους πήρε χαμπάρι ο κόσμος ειδικά οι νέοι.

Για μένα αν και ξέρω ότι ζούμε σε δύσκολες εποχές καλύτερα να δώσω ένα 300αρι από την τσέπη μου να πάρω κάτι αξιοπρεπές στο παιδί μου που ξέρω ότι θα αντέξει στον χρόνο και να κάτσω να το εκπαιδεύσω ώστε όχι να κάνει μόνο τηλεκπάιδευση ή να μπαίνει στο fb αλλά και να μάθει και άλλα πράγματα γύρω από την τεχνολογία.

Μην βλέπετε την αγορά ενός tablet ή ενος pc πεταμένα λεφτά γιατί το παιδί θα κάνει ένα πράγμα. Προσπαθήστε να τα βοηθήσετε και να ενταχθούν στο περιβάλλον της τεχνολογίας και μάθετέ τους πράγματα που από το σχολείο δεν θα μάθουν και κανένας δεν θα τους δείξει φυσικά. Δείτε το σαν μια επένδυση για το μέλλον του παιδιού σας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, godfather0991 είπε

Παιδιά τα voucher είναι ίδια με τα voucher που δίνουν τα καταστήματα. Π.χ. που σου λένε να σας κόψουμε ένα 50αρικο από τον επόμενο λογαριασμό ή να σας κόψουμε ένα 100αρικο από ένα κινητό που θα πάρετε από δική μας λίστα και προφανώς όλα είναι σαβούρα και υπερκοστολογημένα για να ξεστοκάρουν. Κάποιες εταιρίες το σταματήσανε αυτό γιατί τους πήρε χαμπάρι ο κόσμος ειδικά οι νέοι.

Για μένα αν και ξέρω ότι ζούμε σε δύσκολες εποχές καλύτερα να δώσω ένα 300αρι από την τσέπη μου να πάρω κάτι αξιοπρεπές στο παιδί μου που ξέρω ότι θα αντέξει στον χρόνο και να κάτσω να το εκπαιδεύσω ώστε όχι να κάνει μόνο τηλεκπάιδευση ή να μπαίνει στο fb αλλά και να μάθει και άλλα πράγματα γύρω από την τεχνολογία.

Μην βλέπετε την αγορά ενός tablet ή ενος pc πεταμένα λεφτά γιατί το παιδί θα κάνει ένα πράγμα. Προσπαθήστε να τα βοηθήσετε και να ενταχθούν στο περιβάλλον της τεχνολογίας και μάθετέ τους πράγματα που από το σχολείο δεν θα μάθουν και κανένας δεν θα τους δείξει φυσικά. Δείτε το σαν μια επένδυση για το μέλλον του παιδιού σας.

Tα vouchers θα είναι σχεδόν σίγουρα όπως αυτά της Ψηφιακής Αλληλεγγύης του 2015 που άρχισε και τελείωσε με το ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- σαβούρας των αποθηκών των καταστημάτων που συμμετείχαν στο πρόγραμμα: https://bit.ly/3744mzB!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Μόλις ανακάλυψες την...Αμερική!

Ξέρεις θα μπορούσες να πεις αυτό που θες,χωρίς ειρωνεία,δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι με αυτό το ύφος που απαντάς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

Αν μπορούσα να πάρω ότι ήθελα, μπορεί να τσονταριζα 20-30€ ακόμα για κάτι καλύτερο. Αλλά αν γίνει έτσι όπως το περιγράφετε, θα πάρω την σαβουρα με 199,99€. Cent δεν δίνω επιπλέον. 

Οτι και να πάρεις το 50άρι θα σου το φάει οπωσδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, godfather0991 είπε

Παιδιά τα voucher είναι ίδια με τα voucher που δίνουν τα καταστήματα. Π.χ. που σου λένε να σας κόψουμε ένα 50αρικο από τον επόμενο λογαριασμό ή να σας κόψουμε ένα 100αρικο από ένα κινητό που θα πάρετε από δική μας λίστα και προφανώς όλα είναι σαβούρα και υπερκοστολογημένα για να ξεστοκάρουν. Κάποιες εταιρίες το σταματήσανε αυτό γιατί τους πήρε χαμπάρι ο κόσμος ειδικά οι νέοι.

Για μένα αν και ξέρω ότι ζούμε σε δύσκολες εποχές καλύτερα να δώσω ένα 300αρι από την τσέπη μου να πάρω κάτι αξιοπρεπές στο παιδί μου που ξέρω ότι θα αντέξει στον χρόνο και να κάτσω να το εκπαιδεύσω ώστε όχι να κάνει μόνο τηλεκπάιδευση ή να μπαίνει στο fb αλλά και να μάθει και άλλα πράγματα γύρω από την τεχνολογία.

Μην βλέπετε την αγορά ενός tablet ή ενος pc πεταμένα λεφτά γιατί το παιδί θα κάνει ένα πράγμα. Προσπαθήστε να τα βοηθήσετε και να ενταχθούν στο περιβάλλον της τεχνολογίας και μάθετέ τους πράγματα που από το σχολείο δεν θα μάθουν και κανένας δεν θα τους δείξει φυσικά. Δείτε το σαν μια επένδυση για το μέλλον του παιδιού σας.

Συμφωνώ,αρκεί να έχεις το 300αρι.Ειδικα αν δεν είναι ένα μόνο το παιδί,είναι ακόμα πιο δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, 26ska είπε

Ξέρεις θα μπορούσες να πεις αυτό που θες,χωρίς ειρωνεία,δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι με αυτό το ύφος που απαντάς.

Καθόλου ειρωνεία, στις 4 σελίδες του νήματος επαναλαμβάνεις συνέχεια ντροπή, αίσχος και όνειδος που δεν θα μου δώσουν τα μαγαζιά iPad με 200 € και Samsung...δωρεάν μέσω κάποιου υποτιθέμενου κρατικού voucher!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Οτι και να πάρεις το 50άρι θα σου το φάει οπωσδήποτε...

δεν νομίζω να ξεκινούν απο 250Ε. Αν κάνουν κάτι τέτοιο, πιστεύω θα γινόταν αποδεκτή μια καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Δεν νομίζω στις λεπτομέρειες του προγράμματος να αναφέρεται οτι έχουν δικαίωμα οι πάροχοι να έχουν προς διάθεση ορισμένα μόνο μοντέλα. 

27 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Καθόλου ειρωνεία, στις 4 σελίδες του νήματος επαναλαμβάνεις συνέχεια ντροπή, αίσχος και όνειδος που δεν θα μου δώσουν τα μαγαζιά iPad με 200 € και Samsung...δωρεάν μέσω κάποιου υποτιθέμενου κρατικού voucher!

βασικά δεν ζητάμε κάτι τέτοιο. Ζητάμε να μπορούμε να διαλέξουμε όποια συσκευή επιθυμούμε στην πραγματική της τιμή. Οχι να μας σερβίρουν υπερκοστολογημένη σαπίλα. Οτι διαφορετικό απο αυτό δεν είναι ηθικό, και σε κράτος δικαίου τέτοιες πολιτικές πωλήσεων δεν θα γινόντουσαν αποδεκτές...

Αλλά εδώ εξυπηρετούμε της μεγάλες αλυσίδες και όχι τον πολίτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

δεν νομίζω να ξεκινούν απο 250Ε. Αν κάνουν κάτι τέτοιο, πιστεύω θα γινόταν αποδεκτή μια καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. Δεν νομίζω στις λεπτομέρειες του προγράμματος να αναφέρεται οτι έχουν δικαίωμα οι πάροχοι να έχουν προς διάθεση ορισμένα μόνο μοντέλα.

Στην Ψηφιακή Αλληλεγγύη του 2015 έτσι ακριβώς έγινε: Στεγνό ξεστοκάρισμα της -υπερκοστολογημένης- σαβούρας των αποθηκών των καταστημάτων που συμμετείχαν στο πρόγραμμα: https://bit.ly/3744mzB!

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

βασικά δεν ζητάμε κάτι τέτοιο...

Εσύ μπορεί να μην το ζητάς, ο @26ska -που διαμαρτύρεται κιόλας- όμως ψάχνει iPad με 200 € ή...τσάμπα ενώνοντας 2 vouchers και Samsung...τσάμπα μέσω κάποιου υποτιθέμενου Ελληνικού κρατικού προγράμματος!

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...