Προς το περιεχόμενο

Αγορά tablet ως 200Ε με voucher


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω το ειπα απο την αρχη.

τα παιδια μας αξιζουνε οτι καλυτερο. στην τελικη κοψε το τσιγαρο που λέει ο λογος (γενικα μιλαω δεν απευθυνομαι σε καποιον προσωπικα)

εγω οταν ξεκινησε αυτος ο τζερτζελες εδω στην γερμανια με ρωτησε η δασκαλα της 9 χρονης κορης μου αν υπαρχει καποιο ταμπλετ ή κινητο που θα μπορουσε να χρησιμοποιησει η μικρη για το μαθημα απο στο σπιτι.

της εδωσα το  ipad μου. αυτο που εγραψα στα πρωτα ποστ  ipad10.2 2019. κανανε δυο τρεις φορες μαθημα, και κανα δυο φορες μουσικη  με τη δασκαλ μουσικης και μετα ξαναπηγανε σχολειο.

το σχολειο παει κανονικα το ipad το κλαιω...😅...δοκιμασα μια φορα να το παρω και δεν το ξαναεκανα το λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

 

βασικά δεν ζητάμε κάτι τέτοιο. Ζητάμε να μπορούμε να διαλέξουμε όποια συσκευή επιθυμούμε στην πραγματική της τιμή. Οχι να μας σερβίρουν υπερκοστολογημένη σαπίλα. Οτι διαφορετικό απο αυτό δεν είναι ηθικό, και σε κράτος δικαίου τέτοιες πολιτικές πωλήσεων δεν θα γινόντουσαν αποδεκτές...

Αλλά εδώ εξυπηρετούμε της μεγάλες αλυσίδες και όχι τον πολίτη.

 

52 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

 

Εσύ μπορεί να μην το ζητάς, ο @26ska -που διαμαρτύρεται κιόλας- όμως ψάχνει iPad με 200 € και Samsung...δωρεάν μέσω κάποιου υποτιθέμενου κρατικού voucher!

Φίλε έχεις πρόβλημα,πήγαινε να το κοιταξεις και μην με ζαλίζεις.Λεω κάτι διαφορετικό από το φίλο απο πανω;Λεει να μπορούμε να διαλέξουμε οποία συσκευή θέλουμε στην πραγματική της τιμή και όχι να μας σερβίρουν υπερκοστολογιμενη σαπιλα και  του απαντάς εσύ μπορεί να μην το ζητας,αλλά ο 26ska κτλ τα τρελά σου.

Τι διαφορά έχει αυτό που λέει ο φίλος,που το δέχεσαι,από αυτο που λέω εγω να αγοράσω με το voucher ένα Samsung που η πραγματική του τιμή είναι 200 ευρώ ή ένα iPad συμπληρώνοντας 200 ευρω,που δεν είναι υπερκοστολογιμενη σαπιλα και δεν το δέχεσαι;

Τέτοιο ύφος αλλού,αν δεν μπορείς να είσαι συνεπής στις απαντήσεις που δίνεις στον εναν και στον άλλον και μιλάς έτσι,μην απαντάς,δεν σε υποχρεώνει κανείς και ούτε έχουμε όλοι την όρεξη σου να εισπρατουμε τη χλεύη σου.

Τα φόρουμ είναι για βοήθεια όχι για να βγάζει ο καθένας τα απωθημένα του.

Επεξ/σία από 26ska
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 26ska είπε

 

Φίλε έχεις πρόβλημα,πήγαινε να το κοιταξεις και μην με ζαλίζεις.Λεω κάτι διαφορετικό από το φίλο απο πανω;Λεει να μπορούμε να διαλέξουμε οποία συσκευή θέλουμε στην πραγματική της τιμή και όχι να μας σερβίρουν υπερκοστολογιμενη σαπιλα και  του απαντάς εσύ μπορεί να μην το ζητας,αλλά ο 26ska κτλ τα τρελά σου.

Τι διαφορά έχει αυτό που λέει ο φίλος,που το δέχεσαι,από αυτο που λέω εγω να αγοράσω με το voucher ένα Samsung που η πραγματική του τιμή είναι 200 ευρώ ή ένα iPad συμπληρώνοντας 200 ευρω,που δεν είναι υπερκοστολογιμενη σαπιλα και δεν το δέχεσαι;

Τέτοιο ύφος αλλού,αν δεν μπορείς να είσαι συνεπής στις απαντήσεις που δίνεις στον εναν και στον άλλον και μιλάς έτσι,μην απαντάς,δεν σε υποχρεώνει κανείς και ούτε έχουμε όλοι την όρεξη σου να εισπρατουμε τη χλεύη σου.

Τα φόρουμ είναι για βοήθεια όχι για να βγάζει ο καθένας τα απωθημένα του.

Πολύ διαφορετικό!

21 ώρες πριν, 26ska είπε

Εγώ που έχω δύο παιδιά και θα πάρω δύο voucher,μπορώ να τα χρησιμοποιήσω άραγε μαζί ώστε να πάρω ένα iPad,στα 400 κάτι ή θ πρέπει το κάθε voucher να αντιστοιχει σε συσκευή;Βγαζουν τα Samsung Tab A7 πενταετία όπως αναφέρει φίλος προηγούμενος;Εγω πιστεύω ότι στην διετία θα είναι για τα σκουπίδια...

 

21 ώρες πριν, 26ska είπε

Αποκλείεται λες ε;Το κατάστημα τα λεφτά του θα τα πάρει;Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να φαίνονται δύο συσκευές;

 

21 ώρες πριν, 26ska είπε

Δεν με ενδιαφέρει pc,ούτε laptop.Δηλαδη εγώ αν θέλω να πάρω iPad,δεν θα μπορώ να δώσω 200 επιπλέον να το πάρω;Και τα Samsung A7,θα τα κοπανησουν στις τιμές;Αξιζει για σένα το συγκεκριμένο;Για να καταλάβω όποιος θέλει συμμετέχει και πουλάει συγκεκριμένα προϊόντα;Παραλογο μου φαίνεται αυτό.

 

12 ώρες πριν, 26ska είπε

Ντροπή τους ρε...

 

10 ώρες πριν, 26ska είπε

https://www.skroutz.gr/s/24932899/Samsung-Galaxy-Tab-A7-2020-10-4-32GB-Dark-Grey.html,δηλαδή αυτά δεν θα βγουν προς πώληση με τα voucher;...

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Eπιλεγμένα μηχανήματα μόνο στα καταστήματα που θα συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Σιγά μην σου βάλουν όμως iPad & MacBook!

Νομίζω ότι είχαν δυνατότητα για ipad στα voucher του 2015, όμως ήταν τόσο υπερτιμολογημενα που αγόραζες από σκρουτζομαγαζο -χωρις voucher- φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε βέβαια απλά να περιμένουμε και να δούμε (αν κάποιος δεν έχει ανάγκη να αγοράσει σήμερα-αύριο). Πάντως όλα τα άρθρα λένε ότι θα δοθεί αυτό το ποσό των 200 ευρώ, σε συγκεκριμένες κοινωνικές ομάδες, για αγορά τεχνολογικού εξοπλισμού, και όποιος θέλει θα μπορεί να προσθέσει σε αυτό το ποσό για να αγοράσει εξοπλισμό της επιλογής του. Αν κάποιος έχει διαβάσει κάτι διαφορετικό μπορεί να το παραθέσει (ΟΧΙ για την κοινωνική αλληλεγγύη του 2015).

Κι εγώ πιστεύω ότι οι τιμές αυτών των προιόντων θα ανέβουν κατά ένα ποσοστό, απλά επειδή ο κόσμος ενημερώνεται πολύ περισσότερο σε σχέση με 5-10 χρόνια πριν, αυτές οι αυξήσεις στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα είναι τρελές. Τα περισσότερα καταστήματα δεν θα ρισκάρουν τη φήμη τους για να κάνουν μια αρπαχτή.

Στα τάμπλετ πάντως, οι δύο πιο vfm επιλογές εκεί στα 200 είναι το lenovo m10 fhd plus και το samsung A7. Το samsung υπερτερεί σε επεξεργαστή αλλά και το lenovo είναι τίμιο. Είναι 4/64 σε αντίθεση με το samsung που είναι 3/32 (για android το 2021 τα θεωρώ λίγα). Στα ίδια χρήματα, πιθανόν θα πήγαινα στο samsung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κόψε κάτι από τις επιδόσεις του tablet, και δώσε κάτι για μια έξτρα συσκευή, μεταχειρισμένη ή μη.

Πάρε ένα MiFi ρε ψηλέ και το κάνεις hotspot σε tablet , κινητό, android box, laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, 26ska είπε

Το πρόβλημα σου που είναι;Ασε με στην ησυχία μου,αφού δεν μπορείς να επικοινωνήσεις...

Ενώ εσύ είσαι... επικοινωνιονικότατος, 10 φορές την ίδια ερώτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με 500.000 δικαιούχους στην Ελληνική αγορά ταυτόχρονα και μονομιάς και ελεύθερη επιλογή να υπήρχε πιθανότατα το ταπεινό samsung α7 να έπιανε το 350ευρω..

Γενικά όσοι είστε δικαιούχοι απλά περιμένετε να βγει το πρόγραμμα.Οι υπόλοιποι μάλλον θα ήταν καλύτερο να αγοράσουν αμμεσα η εάν δεν έχουν απαιτήσεις ίσως να περιμένουν να αγοράσουν κανένα "φρεσκομεταχειρισμενο" των voucher απο τις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Ενώ εσύ είσαι... επικοινωνιονικότατος, 10 φορές την ίδια ερώτηση!

Προχωρα παρακάτω,μην ασχολείσαι.Δεν σε υποχρεώνει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.forin.gr/articles/article/45493/kua-30746-gd8-2021

θα πρέπει να κάνουμε αίτηση λεει στο Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης (gov.grΕΨΠ) αλλά δεν λεει που, δεν είδα να υπάρχει αίτηση κάπου ακόμα..

edit (μου άρεσε που λέγανε οτι απλά θα κατεβάζαμε το voucher απο taxisnet, οτι και καλά δεν θα κάναμε αίτηση. Πολύ φόλα η δουλειά... Θα τα δώσουν όταν εξαφανιστεί ο covid 😆):

 

Άρθρο 18

Προκήρυξη προγράμματος - Χρονοδιάγραμμα

..................................................................................

5. Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να παρέχεται επαρκής χρόνος για την ενημέρωση και την υποβολή αιτήσεων από το σύνολο των δικαιούχων, που σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να είναι μικρότερος των δύο μηνών από την προκήρυξη του προγράμματος.

Επεξ/σία από tzitzikas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.jmctech.gr/product/tablet-samsung-galaxy-tab-s6-lite-p610-10-4-wifi-64gb-blue-eu
 

Αυτό πρότεινα στην αδερφή μου.

 

Επειδή πολλοί ρωτούν για iPad.

Είμαι χρήστης Android σε Samsung από τότε που βγήκε.

Νομιζω ότι η πρώτη μου Android συσκευή ήταν το Samsung galaxy S+

Το 2019 έπεσε στα χέρια μου ένα ipad 10,2 2019 κ από τότε έχω κολλήσει.

Ασφάλεια, ποιότητα κατασκευής κ αναπαραγωγής, λειτουργικό και το πιο σημαντικό δεν αργεί και δεν κολλάει ποτέ. 
 

Προχθες αγόρασα το 3ο μου ipad καθώς έδωσα το air που είχα πάρει σαν δεύτερο για ένα pro 2020.

Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα απλά οποίος θέλει να το κρατήσει για πολλά χρόνια, ας πάει σε 64Gb αποθηκευτικό.

Επεξ/σία από Nickfoxjr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο για να μου διευκρινησουν τι μπορώ να πάρω με το voucher, συγκεκριμένα ρώτησα και για iPad και μου είπανε μπορώ κανονικά,πληρώνοντας τη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2021 στις 10:45 ΜΜ, 26ska είπε

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο για να μου διευκρινησουν τι μπορώ να πάρω με το voucher, συγκεκριμένα ρώτησα και για iPad και μου είπανε μπορώ κανονικά,πληρώνοντας τη διαφορά. 

Αξίζει τον κόπο...άλλο επίπεδο η Apple στα tablet 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikolasKon14 είπε

Αξίζει τον κόπο...άλλο επίπεδο η Apple στα tablet 

I know έχουμε δύο στην οικογένεια,ένα του 18 και ένα του 20.Απλα σκέφτομαι,ότι δεν θέλω να δώσω και τόσα λεφτά για τον μικρό νηπιαγωγείο,για τηλεκπαίδευση και YouTube,άντε και κάνα παιχνίδι.

Σκέφτομαι να πάω στο Samsung galaxy Tab A7.Νομιζω θα είναι καλυμμένος ο μικρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...