Προς το περιεχόμενο

RouterHAK - Το απόλυτο tool για να ξεκλειδώσεις το router σου


knackrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καινούριος με το αντικείμενο. Για να δω στοιχεία από τον H300s τι πρέπει να κάνω;  Έχω κάνει τα εξής:

1. Router Tools.

2. Local Sercomm H300s dumper

3. Username / Pass Αυτά του router που γράφει από κάτω

4. Portal URL δοκίμασα http://192.168.2.1 http://192.168.2.1/login.html 192.168.2.1 σκέτο αλλά τίποτα. Μου βγάζει αυτό "Something has gone wrong, please contact the RouterHAK team"

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, Ather είπε

Καινούριος με το αντικείμενο. Για να δω στοιχεία από τον H300s τι πρέπει να κάνω;  Έχω κάνει τα εξής:

1. Router Tools.

2. Local Sercomm H300s dumper

3. Username / Pass Αυτά του router που γράφει από κάτω

4. Portal URL δοκίμασα http://192.168.2.1 http://192.168.2.1/login.html 192.168.2.1 σκέτο αλλά τίποτα. Μου βγάζει αυτό "Something has gone wrong, please contact the RouterHAK team"

 

 

Δοκίμασε με https:// αντί για http:// και σιγουρέψου ότι στο τέλος δεν έχει "/" στο path (δηλαδή https://192.168.2.1)

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς user / pass, το πρόγραμμα μας θα δοκιμάσει με τον root user.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξαναπέρασα στο virtualbox. Μετά από αρκετές προσπάθειες για να εκτελεστεί, φάνηκε να λειτουργεί σωστά αν το αφήσω χωρίς username & pass!

Επεξ/σία από Ather
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Ather είπε

Το ξαναπέρασα στο virtualbox. Μετά από αρκετές προσπάθειες για να εκτελεστεί, φάνηκε να λειτουργεί σωστά αν το αφήσω χωρίς username & pass!

Τι είδους προβλήματα αντιμετώπισες κατά την εκτέλεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στο update. Ξεκινούσε να κατεβάσει ένα αρχείο και ποτέ δεν τελείωνε. Το έκλεινα το ξανα άνοιγα και έκλεινε αυτομάτως μόνο του κλπ. Κάποια στιγμή τα κατάφερε. Χθες δε μου τα έκανε αυτά. Μόνο μία φορά κόλλησε όταν το πρωτοέτρεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, villasg είπε

Καλησπέρα σας απαντάω εγώ διότι ο Knackrack  απουσιάζει λόγω εξετάσεων.

Όπως έχουμε αναφέρει στο post η εφαρμογή είναι κρυπτογραφημένη, και αυτός είναι ο λόγος που τα antivirus επιστρέφουν false positives. Προς το παρών δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό και έχουμε έρθει σε επαφή με πολλές από τις εταιρείες των AntiVirus. Ήδη έχουμε verify από την Microsoft σε λίγο καιρό αναμένουμε και από τα περισσότερα AntiVirus

PS. Την επόμενη φορά αν έχετε την ευγενή καλοσύνη μαζί με το "ξερό" link θα μπορούσατε να γράψετε και δύο λόγια για το τι δεν σας άρεσε η για τυχών προβλήματα για να κάνουμε την εφαρμογή καλύτερη ευχαριστώ :) !

 

Επεξ/σία από CyberGlitch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, CyberGlitch είπε

PS. Την επόμενη φορά αν έχετε την ευγενή καλοσύνη μαζί με το "ξερό" link θα μπορούσατε να γράψετε και δύο λόγια για το τι δεν σας άρεσε η για τυχών προβλήματα για να κάνουμε την εφαρμογή καλύτερη ευχαριστώ :) !

Προσωπικά δεν έγραψα κάτι  γιατι μου την έσφαξε το bitdefender και δεν μπόρεσα να την δοκιμάσω στο ZXHN H108N V2.3 που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κάτι αυτους που γνωρίζουν ?

ωραία και το ξεκλείδωσα το ρουτερ τι θα κερδίσω ?

ταχύτητα ,ποιότητα ,ασφάλεια ?

ή απλως έτσι για να το λέω στα φορουμ οτι το ξεκλείδωσα ?

ρωτάω καλοπροαίρετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, makis269 είπε

να ρωτησω κάτι αυτους που γνωρίζουν ?

ωραία και το ξεκλείδωσα το ρουτερ τι θα κερδίσω ?

ταχύτητα ,ποιότητα ,ασφάλεια ?

ή απλως έτσι για να το λέω στα φορουμ οτι το ξεκλείδωσα ?

ρωτάω καλοπροαίρετα.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα credentials σε ένα νέο ρούτερ της επιλογής σου, το οποίο θα έχει παραπάνω δυνατότητες απο αυτό του παρόχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2021 στις 4:56 ΜΜ, SPYRER_007 είπε

οκ το εκανα θα το ξανακανω να δω τι εκανα λαθος

Εγινε δουλεψε κανονικα.

Μήπως θα μπορούσες να ποστάρεις τα βήματα γιατί δεν δουλεύει μα τίποτα σε μένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/2/2021 στις 11:11 ΠΜ, brainshaker είπε

Σε vodafone one net με oxygen hpv15400 router θα δουλεψει?

Δεν υποστηρίζουμε Automated Provisioning στην Vodafone αυτήν τη στιγμή, αλλά μπορείς να δημιουργήσεις τον admin κωδικό μέσα από τα tools για το Oxygen σου.

 

Στις 16/2/2021 στις 10:09 ΜΜ, Ather είπε

Αναφέρομαι στο update. Ξεκινούσε να κατεβάσει ένα αρχείο και ποτέ δεν τελείωνε. Το έκλεινα το ξανα άνοιγα και έκλεινε αυτομάτως μόνο του κλπ. Κάποια στιγμή τα κατάφερε. Χθες δε μου τα έκανε αυτά. Μόνο μία φορά κόλλησε όταν το πρωτοέτρεξα.

Ίσως να το έκανε block κάποιο Antivirus, μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις τον φάκελο %AppData%\RouterHAK στα exclusions.

 

Στις 19/2/2021 στις 8:32 ΜΜ, villasg είπε

Προσωπικά δεν έγραψα κάτι  γιατι μου την έσφαξε το bitdefender και δεν μπόρεσα να την δοκιμάσω στο ZXHN H108N V2.3 που εχω

Μπορείς να βάλεις στα exclusions τον φάκελο %AppData%\RouterHAK η να το τρέξεις σε κάποιο Virtual Machine της επιλογής σου. Δυστυχώς ενώ έχουμε κάνει submit για false positive στο BitDefender εδώ και 1+ εβδομάδα, δεν το έχουν κοιτάξει ακόμα.

 

7 ώρες πριν, awtms είπε

Μήπως θα μπορούσες να ποστάρεις τα βήματα γιατί δεν δουλεύει μα τίποτα σε μένα?

Τι εταιρεία έχεις και ποιο router?

Επεξ/σία από knackrack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, knackrack είπε

Δεν υποστηρίζουμε Automated Provisioning στην Vodafone αυτήν τη στιγμή, αλλά μπορείς να δημιουργήσεις τον admin κωδικό μέσα από τα tools για το Oxygen σου.

το δοκίμασα έβαλα το serial number αλλά δεν κατάφερα να μπω με admin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, brainshaker είπε

το δοκίμασα έβαλα το serial number αλλά δεν κατάφερα να μπω με admin. 

 

Στις 14/2/2021 στις 2:10 ΠΜ, spasoklambania είπε

Έχεις άλλο μοντέλο εσύ. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει με το ίδιο μοντέλο που έχω αναφέρει ( HDI34201.N3A2UVJ ) ;

Δοκίμασα μόλις και αυτό που είπες για το S/N μέσα από το μενού. Είναι το ίδιο με την ετικέτα και πάλι δεν μπαίνω σαν admin με τον κωδικό που κάνει generate το πρόγραμμα.

Εντοπίσαμε ένα bug στον αλγόριθμο που κάνουμε generate τα Oxygen passwords, θα φτιαχτεί το συντομότερο δυνατό. Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας!

 

(I swear it worked before :()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...