Προς το περιεχόμενο

Τι καφετιέρα να πάρω? Nespresso vs Illy vs Εσπρεσιέρα


nikolastas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν είσαι μερακλής και έχεις χρόνο να ασχοληθείς πάρε μια κανονική εσπρεσιερα.

Διαφορετικά nespresso, ο λόγος είναι ότι πουλάνε παντού τις κάψουλες τους , σούπερ μάρκετ , καφετέριες με δικό τους καφέ κλπ υπάρχει ανταγωνισμός και καλύτερες τιμες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και γω αυτο σκεφτομαι . Να ρωτησω καποια πραγματα για τις μηχανες της Nespresso ειναι ολες το ίδιο θελω να πω γιατι να πάρω την πιο ακριβη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, nikolastas είπε

Ναι και γω αυτο σκεφτομαι . Να ρωτησω καποια πραγματα για τις μηχανες της Nespresso ειναι ολες το ίδιο θελω να πω γιατι να πάρω την πιο ακριβη?

Αυτοί λένε ότι είναι όλες το ίδιο..τι να σου πω εγώ έχω krups την προτιμούσα από τις άλλες

Επεξ/σία από DimosthenisG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Και dolce gusto ειναι πολυ καλες,με αρκετα καλα ροφηματα.

Έχω τέτοια και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Ελπίζω η Nespresso να είναι διαφορετική ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα μην πάρεις με κάψουλες. Για οικολογικούς λόγους κυρίως. Πολύ πλαστικό που δεν ανακυκλώνεται δυστυχώς. Πριν τα μάθω εγώ όμως, είχα δύο τέτοιες και όση φροντίδα να χα δώσει, παρέδωσαν πνεύμα, σε αντίθεση με την εσπρεσσιέρα. Επίσης, ο καφές και η ευχαρίστηση μιας εσπρεσσιέρας δεν συγκρίνονται. Αν ψάξεις στον "μακ ντακ" θα βρεις ότι υπάρχει μια που προτιμάται με μεγάλη διαφορά.

Γνώμες είναι βέβαια αυτές, ότι θέλει ο καθένας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ipnotistis είπε

Εγώ θα σου έλεγα μην πάρεις με κάψουλες. Για οικολογικούς λόγους κυρίως. Πολύ πλαστικό που δεν ανακυκλώνεται δυστυχώς. Πριν τα μάθω εγώ όμως, είχα δύο τέτοιες και όση φροντίδα να χα δώσει, παρέδωσαν πνεύμα, σε αντίθεση με την εσπρεσσιέρα. Επίσης, ο καφές και η ευχαρίστηση μιας εσπρεσσιέρας δεν συγκρίνονται. Αν ψάξεις στον "μακ ντακ" θα βρεις ότι υπάρχει μια που προτιμάται με μεγάλη διαφορά.

Γνώμες είναι βέβαια αυτές, ότι θέλει ο καθένας..

Αξίζει καμία γύρω στα 100 για καλύτερη ποιότητα ή αυτή που λες ειναι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, enrique19 είπε

κανει καφε παρομοιας αισθησης με της καφετεριες

μη σου πω και καλύτερο από τις καφετέριες! 🙃

Για να πετύχεις παρόμοιο καφέ θες καλή μηχανή και καλό μύλο - δυστυχώς είναι ακριβή ενασχόληση.

Δοκίμασε από αυτές που κυκλοφορούν - νεσσπρεσσο, τασιμο, ιλυ με κάψουλες, δες αν σε ικανοποιεί κάποια και προχώρα στην αγορά. Αν αρχίσεις τις συγκρίσεις με τον εσπρέσσο από καφετέρια, θα απογοητευτείς απλά. Όλες αυτές οι μηχανές με τις κάψουλες, δεν ακολουθούν τη διαδικασία παρασκευής ενός εσπρέσσο - άρα δε μπορούν να φτιάξουν και εσπρέσσο.

Συμβιβάζεσαι όπως οι περισσότερος κόσμος είτε με μια μηχανή με κάψουλες είτε με μια οικονομική πρόταση για χύμα αλεσμένο καφέ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτού του τύπου καφετιέρες ο καλύτερος καφές είναι σίγουρα από την illy iperespresso. Βέβαια πιο ακριβές κάψουλες.

Nespresso θεωρώ πως είναι μια καλή μέση λύση ταχύτητας, ευκολίας και ποιότητας καφέ. Προσωπικά nespresso έχω. Οι καφετιέρες της όλες το ίδιο είναι. Διάλεξε βάσει εμφάνισης. Όσο για σπατάλη καψουλών, μπορείς να τις ανακυκλώνεις στα καταστήματα της Nespresso.

Tassimo και Dolce Gusto είναι απλά ένα καφέ ζουμί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...