Προς το περιεχόμενο

Custom mechanical keyboard


DEADLAZARUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 hours ago, sleepychris said:

ειναι παρα πολυ υποκειμενικο το ζητημα.
ποσο "βαρυ" spring θες, τι sound profile ψαχνεις,τι travel distance προτιμας, τι budget εχεις...

Διάλεξα τα gateron yellow pro. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zahos147 είπε

Διάλεξα τα gateron yellow pro. 

πηρα απο keygem τα oil king και κατι keycaps. ειχε και τσαμπα μεταφορικα λογω μαυρης παρασκευης. σε 10 μερες ειχαν φτασει

προτεινετε καποιο ευρωπαικο καταστημα που να εχει keycaps σε cherry profile μεγαλη ποικιλία

οκ περα απο το keygem

Επεξ/σία από mandragoraSCR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετώ την ομάδα, 

από την καραντία θυμάμαι παρακολουθουσα τον Taeha Types και ήθελα να ασχοληθώ με αυτό το χόμπι. Προσωπικά θέλω ένα τελείως custom build αλλά με 96% ή ακόμη καλυτερα με compact 1800 layout.

To πρόβλημα είναι ότι έχω χαθεί δεν βρίσκω εύκολα κάτι σε αυτά τα layout. Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να πάρω ένα έτοιμο όπως της Akko, και να το χτίσω ξανά, αλλά επειδή θα χτίσω μόνο ένα, για αρχή τουλάχιστον θα ήθελα να το κάνω όλο custom. 

Όποιος έχει ψαχτεί και μπορεί να βοηθήσει με το συγκεκριμένο, θα βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα τσέκαρα ή αλήθεια είναι ότι το Zoom 98 μου άρεσε περισσότερο αλλά είναι sold out όλα.

Το σαιτ του KBDFans είναι το πιο ολοκληρωμένο, να βάλεις ότι θέλεις και να ξέρεις ότι δεν θα έχεις θέμα. Σαν πρώτο build θα το προτιμούσα. Αλλά έχει ένα πολύ βασικό πρόβλημα δεν έχει τα Fkeys που τα χρειάζομαι.

Θα μπαίνω να τσεκάρω το Zoom 98  μήπως το ξαναβγάλουν.

Υ.Γ.: Ξέρεις τι παίζει με τελωνίο από KBD fans?

 

Υ.Γ.2: Αν έχει κάποιος ιδέα γι' αυτό το σάϊτ θα βοηθούσε πολύ γιατί το έχω στα πλάνα αλλά δεν ξέρω και εδώ τι πάιζει πιο πολύ με ποιότητα και με τελωνείο. https://ymdkey.com/collections/96-diy

Επεξ/σία από armagedwnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

kbdfans ειναι απο αμερικη,αρα τελωνειο, αλλα ετσι κ αλλιως δεν στελνουν ελλαδα, αγνωστο γιατι.
εχουν ομως επισημο ali store, οποτε μπορεις να παρεις απο εκει και να σκιπάρεις και το τεωνειο.

αν βεβαια δεν βρισκεις κατι που να σε καλυπτει, σκεψου μηπως φτιαξεις ενα 75αρι ή tkl και ενα ξεχωριστο numpad, εφοσον το χρειαζεσαι.
αναλογα τη χρηση που κανεις και το budget που διαθετεις βεβαια, μπορει και να σε βολεψει.

Επεξ/σία από sleepychris
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mandragoraSCR said:

προσωπικα εχω βολευτει απιστευτα το 75% και δεν το αλλαζω με τιποτα

Χρησιμοποιώ full σχεδιαστικά προγράμματα, παίζει το numpad να χρησιμοποιείτε σχεδόν όσο το κυρίως πληκτρολόγιο, ούτε laptop δεν παίρνω χωρίς numpad. Αλλιώς για πρώτο χτίσιμο θα βόλευε να πειραματιστώ με κανένα 60άρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, armagedwnn είπε

Τα τσέκαρα ή αλήθεια είναι ότι το Zoom 98 μου άρεσε περισσότερο αλλά είναι sold out όλα.

Το σαιτ του KBDFans είναι το πιο ολοκληρωμένο, να βάλεις ότι θέλεις και να ξέρεις ότι δεν θα έχεις θέμα. Σαν πρώτο build θα το προτιμούσα. Αλλά έχει ένα πολύ βασικό πρόβλημα δεν έχει τα Fkeys που τα χρειάζομαι.

Θα μπαίνω να τσεκάρω το Zoom 98  μήπως το ξαναβγάλουν.

Υ.Γ.: Ξέρεις τι παίζει με τελωνίο από KBD fans?

 

Υ.Γ.2: Αν έχει κάποιος ιδέα γι' αυτό το σάϊτ θα βοηθούσε πολύ γιατί το έχω στα πλάνα αλλά δεν ξέρω και εδώ τι πάιζει πιο πολύ με ποιότητα και με τελωνείο. https://ymdkey.com/collections/96-diy

Ιqunix τσέκαρες??πήρα ενα 97αρι πρόσφατα και μπορώ να πώ οτι είμαι πολυ ευχαριστημένος...φέρνει ελλάδα κανονικά //

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, TheRealThing said:

Ιqunix τσέκαρες??πήρα ενα 97αρι πρόσφατα και μπορώ να πώ οτι είμαι πολυ ευχαριστημένος...φέρνει ελλάδα κανονικά //

https://iqunix.com/pages/keyboard-kit

Δεν βλέπω κάποιο 96% να μπορώ να το πάρω έχει βέβαια ένα pre-build. Απλά θα ήθελα να το χτίσω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...