Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 12 δίνει την πρωτιά στην Apple έναντι της Samsung για πρώτη φορά μετά το 2016


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, arispz είπε

Όταν οι ίδιοι οι Κορεάτες επιλέγουν Mercedes και BMW, καταλαβαίνω τον πόνο σας να προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τις επιλογές σας !!!

Στο χωριό λένε ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ...... κάτι ήξεραν !!!

Επίσης η apple έχει κλείσει τουλάχιστον 10 φορές !!!!!

Συνεχίζεις την ακατάσχετη παραπληρόφορηση.  Στην Κορέα πρώτη σε πωλήσεις είναι η Hyundai, και έχει μάλιστα το ~50% των πωλήσεων αυτοκίνητων. Δηλαδή πιο λάθος πεθαίνεις, καμία επαφή με την πραγματικότητα Αλλά, δεν έχει σημασία. Και τελευταία να ήταν δεν αλλάζει κάτι. Για ποιότητα μίλησες και αυτό σχολίασα, όχι για πωλήσεις. Σου εξηγώ λοιπόν οτι η Hyundai με την οποία παρομοιάσες την Xiaomi έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τις Mercedes / Audi που παρομοίασες την Apple. 

Άρα είτε η Xiaomi είναι πολύ ανώτερη ποιοτικά από την Apple είτε ο συλλογισμός σου λάθος.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Και εγώ όπως έχω ξαναγράψει, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στο λογισμικό.

Και εγώ δεν είχα μέχρι που το χρειάστηκα πραγματικά. Δυνατότητες που μέχρι τότε δεν είχα χρειαστεί (ή φανταστεί ότι θα χρειαζόμουν) όταν εν τέλη οι συσκευές καλέστηκαν να προσφέρουν έργο απλά απέτυχαν παταγωδώς και για να είμαι δίκαιος δεν ήταν μόνο με το emui που είδε πρόβλημα αλλά και Motorola και με Samsung (σε μικρότερο βαθμό και όχι ναυαρχίδα κιόλας). 

Εκεί λοιπόν είναι που απλά υπερέχει η Apple και η Google. Ότι όλα δουλεύουν, ότι κάθε feature που υπόσχονται και υποστηρίζουν λειτουργεί κανονικά και όχι μόνο στα λόγια. 

Ειλικρινά πέρασα 3 πολύ μίζερους μήνες με προβλήματα που ποτέ δεν φαντάστηκα του πόσο ζημιά θα μου έκαναν τόσο σε κόστος χρόνου αλλά και υπομονής και χρημάτων (λόγο GPS με maps). 

Δεν μπορείς να φανταστείς την ψυχική μου ηρεμία λόγο της αξιοπιστίας που μου προσφέρει το λογισμικό και δοκιμασμένο στα δικά μου μέτρα. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Tι σχέση έχει η αξιοπιστία με το με τι κυκλοφορούν οι πρόεδροι και οι πρωθυπουργοί? Τι είχες γιάννη μου...


Πάντως ο πλανητάρχης δεν κυκλοφορεί με mercedes και audi αλλά με cadilac. 

 

Και εδώ η ερεύνα που δείχνει την hyundai 20 θέσεις πάνω από mercedes και audi

 

https://www.whatcar.com/news/2020-what-car-reliability-survey-brands/n20069

 

Μπράβο που διαβάζεις τέτοιες έγκυρες έρευνες επιλέγοντας πιστοποιημένους οργανισμούς οι οποίοι αναφαίρουν αναλυτικά την μεθοδολογία με την οποία έβγαλαν τα συμπεράσματα τους!  Τι όχι ;

2 ώρες πριν, Herald είπε

Συνεχίζεις την ακατάσχετη παραπληρόφορηση.  Στην Κορέα πρώτη σε πωλήσεις είναι η Hyundai, και έχει μάλιστα το ~50% των πωλήσεων αυτοκίνητων. Δηλαδή πιο λάθος πεθαίνεις, καμία επαφή με την πραγματικότητα Αλλά, δεν έχει σημασία. Και τελευταία να ήταν δεν αλλάζει κάτι. Για ποιότητα μίλησες και αυτό σχολίασα, όχι για πωλήσεις. Σου εξηγώ λοιπόν οτι η Hyundai με την οποία παρομοιάσες την Xiaomi έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τις Mercedes / Audi που παρομοίασες την Apple. 

Άρα είτε η Xiaomi είναι πολύ ανώτερη ποιοτικά από την Apple είτε ο συλλογισμός σου λάθος.

Θυμίζεις την διαφήμιση με το ferrari και το punto ( νομίζω ) όπου ο οδηγός του punto ρωτάει αν είναι καλό γιατί δεν το βλέπει να πολυκυκλοφορεί.

Στο euro ncap στο overal rating του 2020 η hyundai έρχεται τελευταία αν κάνεις ταξινόμιση ως προς το overal rating

https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/#?selectedMake=0&selectedMakeName=Select a make&selectedModel=0&selectedStar=&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=All&selectedProtocols=41776,40302&selectedClasses=1202,1199,1201,1196,1205,1203,1198,1179,40250,1197,1204,1180,34736&allClasses=true&allProtocols=false&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies=&thirdRowFitment=false

Βέβαια έτσι είναι. Κάποιοι θέλουν ένα κουβά απλό με κινητήρα και 4 τροχούς για να μην βλέπουν <<κερατάδες>> μηχανικούς, κάποιοι θέλουν ασφάλεια και την <<κακή>> την ώρα να έχουν την ευκαιρία να αγκαλιάσουν ξανά την οικογένεια τους.

 

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Και εγώ δεν είχα μέχρι που το χρειάστηκα πραγματικά. Δυνατότητες που μέχρι τότε δεν είχα χρειαστεί (ή φανταστεί ότι θα χρειαζόμουν) όταν εν τέλη οι συσκευές καλέστηκαν να προσφέρουν έργο απλά απέτυχαν παταγωδώς και για να είμαι δίκαιος δεν ήταν μόνο με το emui που είδε πρόβλημα αλλά και Motorola και με Samsung (σε μικρότερο βαθμό και όχι ναυαρχίδα κιόλας). 

Εκεί λοιπόν είναι που απλά υπερέχει η Apple και η Google. Ότι όλα δουλεύουν, ότι κάθε feature που υπόσχονται και υποστηρίζουν λειτουργεί κανονικά και όχι μόνο στα λόγια. 

Ειλικρινά πέρασα 3 πολύ μίζερους μήνες με προβλήματα που ποτέ δεν φαντάστηκα του πόσο ζημιά θα μου έκαναν τόσο σε κόστος χρόνου αλλά και υπομονής και χρημάτων (λόγο GPS με maps). 

Δεν μπορείς να φανταστείς την ψυχική μου ηρεμία λόγο της αξιοπιστίας που μου προσφέρει το λογισμικό και δοκιμασμένο στα δικά μου μέτρα. 

Πως έλυσες το πρόβλημα σου. Πήρε update ή το σούταρες ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Δεν μπορείς να φανταστείς την ψυχική μου ηρεμία λόγο της αξιοπιστίας που μου προσφέρει το λογισμικό και δοκιμασμένο στα δικά μου μέτρα. 

Για τους φανατικούς Android-άκηδες , πιο πολύ σημασία έχει να κλέψουν την Google με το Vanced , να περνάνε torrents μουσικής , να κατεβάζουν σπασμένα apps και να στέλνουν με Bluetooth. 

Δεν λέω , έχει πολλά θετικά το Android αλλά η αξιοπιστία δεν είναι ανάμεσα σε αυτά. 

Προσωπικά , ούτε το κύριο μου email δεν καταχωρώ σε Android συσκευή 😂 πόσο μάλλον πιστωτικές κλπ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψαξεις για το reliablity rating θα δεις πως γινεται η ερευνα. 2ο link στο google ειναι, φανταζομαι να googlariς ξερεις. 

 

Την διαφήμιση με τη ferrari και το punto θυμιζει ο συμφορουμιτης στον οποιο απαντησα μιας και εκεινος μιλησε γιαωχαμηλες πωλησεις στην κορεα της hyundai. Αρα η hyundai ειναι η ferrari. Αποφασιστε γιατι ο καθενας λεει τα δικα του και αναιρει τον αλλον

3 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Προσωπικά , ούτε το κύριο μου email δεν καταχωρώ σε Android συσκευή 😂 πόσο μάλλον πιστωτικές κλπ.

Φιλε καλα τα λες. Εγω μια μερα κοιταξα την οθονη του android και μου κλέψαν τα κλειδια του σπιτιου και την πιστωτικη. Απλα με το κοιταγμα. Εντελως σουρωτηρι φιλε, δηαδοστεαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Συνεχίζεις την ακατάσχετη παραπληρόφορηση.  Στην Κορέα πρώτη σε πωλήσεις είναι η Hyundai, και έχει μάλιστα το ~50% των πωλήσεων αυτοκίνητων. Δηλαδή πιο λάθος πεθαίνεις, καμία επαφή με την πραγματικότητα Αλλά, δεν έχει σημασία. Και τελευταία να ήταν δεν αλλάζει κάτι. Για ποιότητα μίλησες και αυτό σχολίασα, όχι για πωλήσεις. Σου εξηγώ λοιπόν οτι η Hyundai με την οποία παρομοιάσες την Xiaomi έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τις Mercedes / Audi που παρομοίασες την Apple. 

Άρα είτε η Xiaomi είναι πολύ ανώτερη ποιοτικά από την Apple είτε ο συλλογισμός σου λάθος.

Πάλι δεν καταλαβαίνεις αλλά δεν πειράζει, στο premium segment, στην Κορέα κυριαρχεί η Mercedes και η bmw, όπως και στα τηλέφωνα η apple. Εάν θέλεις premium θα αγοράσεις apple εάν είσαι on a budget θα αγοράσεις poco τι δεν κατάλαβες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Να πείσεις προσπαθείς οτι και πέτρα με το σήμα της Apple θα πούλαγε? Εμένα με έπεισες :P 

Aτύχης η σύγκριση αν υπονοείς οτι η Apple είναι η BMW / Mercedes / AUDI γιατί η Hyundai είναι πολύ πάνω από αυτές σε ποιότητα. Car reliablity έρευνα το 2020, 7η θέση η Hyundai 26η και 22 Mercedes και Audi. 

Βέβαια, είσαι η ζωντάνη απόδειξη για τις πέτρες που έλεγα πρίν. Ψωνίζεις το brand name και νομίζεις οτι πήρες ποιότητα, ενώ η Xiaomi φιγουράρει 20 θέσεις πάνω από σένα σε reliability ;) 

Συγνωμη,

εγραψες οτι η Hyundai ειναι πανω σε ποιοτητα απο Mercedes-BMW-Audi και ακομα μιλανε μαζι σου...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, XristosQts είπε

Καλος η κακως αμα μαθεις με ios δεν γυρνας αλλου....

Δεν ισχύει, μια χαρά άλλαξα και λέω οτι δε γυρνάω πίσω - στο iOS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, arispz είπε

Πάλι δεν καταλαβαίνεις αλλά δεν πειράζει, στο premium segment, στην Κορέα κυριαρχεί η Mercedes και η bmw, όπως και στα τηλέφωνα η apple. Εάν θέλεις premium θα αγοράσεις apple εάν είσαι on a budget θα αγοράσεις poco τι δεν κατάλαβες ;

Link or gtfo.

Αλλιώς η άποψη σου

21 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Συγνωμη,

εγραψες οτι η Hyundai ειναι πανω σε ποιοτητα απο Mercedes-BMW-Audi και ακομα μιλανε μαζι σου...?

Δεν έγραψα, έρευνα του 2020 το λέει. Εγώ την έκανα quote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

 

Δεν έγραψα, έρευνα του 2020 το λέει. Εγώ την έκανα quote.

Υπαρχει ερευνα που την εχει κανει ερευνητης και αναφερει οτι η Hyundai ειναι ανωτερη σε ποιοτητα απο Mercedes-BMW-Audi και δεν εχουνε βαλει τον ερευνητη να καθαριζει πατατες?

και πηρε και λεφτα για αυτην ερευνα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Υπαρχει ερευνα που την εχει κανει ερευνητης και αναφερει οτι η Hyundai ειναι ανωτερη σε ποιοτητα απο Mercedes-BMW-Audi και δεν εχουνε βαλει τον ερευνητη να καθαριζει πατατες?

και πηρε και λεφτα για αυτην ερευνα?

 

Για reliability μιλάει. Το "ποιότητα" είναι πολύ σχετικό, τι εννοείς εσύ με ποιότητα? Εγώ εννοώ να μην πάθει βλάβη ας πούμε ενώ είναι παρκαρισμένο στο γκαράζ. 

Έχεις εσύ κάποια έρευνα που να δείχνει την mercedes ας πούμε ανώτερη από κάποιον ερευνητή που δεν καθαρίζει πατάτες? Η απλά εκφράζεις την απόψη σου, η οποία σεβαστή μεν, αδιαφόρη δε, γιατί βασίζεται σε πίστη και όχι σε γεγονότα. Σαν τους θρησκόληπτους ένα πράμα.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Για reliability μιλάει. Το "ποιότητα" είναι πολύ σχετικό, τι εννοείς εσύ με ποιότητα? Εγώ εννοώ να μην πάθει βλάβη ας πούμε ενώ είναι παρκαρισμένο στο γκαράζ. 

Έχεις εσύ κάποια έρευνα που να δείχνει την mercedes ας πούμε ανώτερη από κάποιον ερευνητή που δεν καθαρίζει πατάτες? Η απλά εκφράζεις την απόψη σου, η οποία σεβαστή μεν, αδιαφόρη δε, γιατί βασίζεται σε πίστη και όχι σε γεγονότα. Σαν τους θρησκόληπτους ένα πράμα.

Φιλε μου ματια εχεις? προφανως.

Δες μονος σου ποιο εχει την καλυτερη ποιοτητα.

Τωρα για τους θρησκοληπτους κλπ. τα ξεπερναω διοτι και εγω μπορω να πω διαφορα για την νοημοσυνη του διπλα που θελει ντε και καλα να μας πεισει οτι οι κορεατικοι κουβαδες εχουνε ανωτερη ποιοτητα απο τα Γερμανικα αυτοκινητα.

οταν μπεις σε ενα απο αυτα τοτε ελα να μας τα ξαναπεις.

ακου θρησκοληπτους...επισης η δικια σου γνωμη να δεις ποσο αδιαφορη ειναι  για το θεμα ποιοτητας αυτοκινητων,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Makatsoras είπε

Φιλε μου ματια εχεις? προφανως.

Δες μονος σου ποιο εχει την καλυτερη ποιοτητα.

Τωρα για τους θρησκοληπτους κλπ. τα ξεπερναω διοτι και εγω μπορω να πω διαφορα για την νοημοσυνη του διπλα που θελει ντε και καλα να μας πεισει οτι οι κορεατικοι κουβαδες εχουνε ανωτερη ποιοτητα απο τα Γερμανικα αυτοκινητα.

οταν μπεις σε ενα απο αυτα τοτε ελα να μας τα ξαναπεις.

ακου θρησκοληπτους...επισης η δικια σου γνωμη να δεις ποσο αδιαφορη ειναι  για το θεμα ποιοτητας αυτοκινητων,.

Συμφωνώ. Η γνώμη μου είναι αδιάφορη. Γιαυτό το "μπές σε ένα να μας πείς" δεν στέκει, γιατί αν μπώ σε ένα τη γνώμη μου θα σας πώ, η οποία όπως είπες και εσύ, είναι αδιάφορη. Γιαυτό παρέθεσα έρευνα λοιπόν. 

Κάπου κάτι μπερδεύεις, reliability δεν σημαίνει δερμάτινα καθίσματα. Σημαίνει να μην πάθει βλάβη παρκαρισμένο στο γκαράζ ας πούμε. Ε ναί σύμφωνα με έρευνες και όχι με την γνώμη σου και την γνώμη μου hyundai >>>> mercedes. 

Fun fact, δεν έχω  hyundai :P 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Για τους φανατικούς Android-άκηδες , πιο πολύ σημασία έχει να κλέψουν την Google με το Vanced , να περνάνε torrents μουσικής , να κατεβάζουν σπασμένα apps και να στέλνουν με Bluetooth. 

Δεν λέω , έχει πολλά θετικά το Android αλλά η αξιοπιστία δεν είναι ανάμεσα σε αυτά. 

Προσωπικά , ούτε το κύριο μου email δεν καταχωρώ σε Android συσκευή 😂 πόσο μάλλον πιστωτικές κλπ.

Γιατί υποτιμάς ένα feature που σε apple δεν θα το δεις ούτε στα όνειρα σου ; Γιατί μια εταιρία που η μπαταρία που τα κινητά της θέλουν 2 φορές της μέρα φόρτιση αν τα χρησιμοποιείς κανονικά την θεωρείς αξιόπιστη;
Που οι λύσεις που πραγματικά προτείνει όταν κάνει λάθος πχ με το Iphone 4 που δεν έπιανε σήμα, ήταν να το κρατάς με το άλλο χέρι ή όταν δεν έπιανε wifi να το βάλεις στο ψυγείο ; Τέλος το iOS είναι ένα λειτουργικό με πολύ περιορισμένες δυνατότητες. Μπορείς να αλλάξεις launcer ? Μπορείς να βάλεις windgets ? Μπορείς να βάλεις app Drawler ? Μπορείς να το αγοράσεις από άλλο εκδότη ο οποίος έχει κάνει μετατροπές όπου ταιριάζουν στον δικό σου τρόπο χρήσης ; Οοοοοχι . Γι αυτό και πολλά απ τα παραπάνω που εγώ τα είχα στο πρώτο μου android κινητό η apple σήμερα τα πλασάρει ως καινοτομίες ή θα τα παρουσιάσει ως καινοτομίες αύριο.
Δέχομαι ότι στην δική σου περίπτωση χρήσης μπορεί να είναι το τέλειο λογισμικό. Ωστόσο κατά κύριο λόγο οι χρήστες iphone κάνουν χρήση social media και χρήση κανονικού τηλεφώνου, κάτι που θα μπορούσαν άνετα να το κάνουν και με ένα redmi 9 με 600-1000€ λιγότερα τοποθετώντας ένα launcer που κάνει το κινητό να μοιάζει με iOS αν υποθέσουμε ότι το αγαπάνε τόσο πολύ.

36 λεπτά πριν, Herald είπε

Αν ψαξεις για το reliablity rating θα δεις πως γινεται η ερευνα. 2ο link στο google ειναι, φανταζομαι να googlariς ξερεις. 

 

Την διαφήμιση με τη ferrari και το punto θυμιζει ο συμφορουμιτης στον οποιο απαντησα μιας και εκεινος μιλησε γιαωχαμηλες πωλησεις στην κορεα της hyundai. Αρα η hyundai ειναι η ferrari. Αποφασιστε γιατι ο καθενας λεει τα δικα του και αναιρει τον αλλον

Φιλε καλα τα λες. Εγω μια μερα κοιταξα την οθονη του android και μου κλέψαν τα κλειδια του σπιτιου και την πιστωτικη. Απλα με το κοιταγμα. Εντελως σουρωτηρι φιλε, δηαδοστεαι

Φαντάζομαι ότι το παραπάνω πάει για εμένα, όπου εσύ που δεν ξέρεις να κάνεις quotes θα μας ρωτήσεις ειρωνικά αν ξέρουμε να googlάρουμε. Ναι ξέρουμε. Επίσης ξέρουμε ότι η google δεν φιλτράρει τα hoaxes. Αν νιώθεις υπεράνω ακολούθα και τις 5 ασκήσεις από ένα τυχαίο site όπου θα μπορούσε να το φτιάξει οποιοσδήποτε και πες μας τα αποτελέσματα! .

 

 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Συμφωνώ. Η γνώμη μου είναι αδιάφορη. Γιαυτό το "μπές σε ένα να μας πείς" δεν στέκει, γιατί αν μπώ σε ένα τη γνώμη μου θα σας πώ, η οποία όπως είπες και εσύ, είναι αδιάφορη. Γιαυτό παρέθεσα έρευνα λοιπόν. 

Κάπου κάτι μπερδεύεις, reliability δεν σημαίνει δερμάτινα καθίσματα. Σημαίνει να μην πάθει βλάβη παρκαρισμένο στο γκαράζ ας πούμε. Ε ναί σύμφωνα με έρευνες και όχι με την γνώμη σου και την γνώμη μου hyundai >>>> mercedes. 

Fun fact, δεν έχω  hyundai :P 

καλα παραδινομαι,,,,,

χιουνται ρουλς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...