Προς το περιεχόμενο

[TV/4K] Samsung QE75Q80T 1639€ + 200€ δωροεπιταγή + 20% go4more [ΜΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ]


Christian27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, παράγγειλα 65αρα από τον Γερμανό και τα ΕΛΤΑ courier δεν θέλουν να την φέρουν σπίτι μου και μου ζητάνε να πάω να την παραλάβω ο ίδιος. Πήρα τηλέφωνο στον Γερμανό και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι στείλουν ένα email στη μεταφορική.

Απορώ πως λειτουργούν ακόμα αυτά τα ΕΛΤΑ κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

e-mail που να λένε τι? Σας παρακαλώ πηγαινετέ το ? Καλά είμαστε σοβαροί? 

1 hour ago, Mhlogiatros said:

Μια φορα στο πλαίσιο - άλλο φοβερο  σερβις - τη πιάσαμε με ένα παιδί και τη φέραμε στα χερια 2 τετράγωνα ... Μέχρι την είσοδο κάτω γιατί τα είχε φτυσει . Είχε και δωρεάν μεταφορικά :P

Το πλαίσιο τουλάχιστον δεν έχει δικά του φορτηγά; Δεν το πηγαινοφέρνει μόνο του?

Επεξ/σία από Errik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί την πήρανε αφού δεν μπορούν να την παραδωσουν; και πως την πήρανε αφού δεν χωράει;

Τσέκαρε με ΕΕΤΤ τι γίνεται δεν μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blazexX23Xx είπε

Παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, παράγγειλα 65αρα από τον Γερμανό και τα ΕΛΤΑ courier δεν θέλουν να την φέρουν σπίτι μου και μου ζητάνε να πάω να την παραλάβω ο ίδιος. Πήρα τηλέφωνο στον Γερμανό και μου είπαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι στείλουν ένα email στη μεταφορική.

Απορώ πως λειτουργούν ακόμα αυτά τα ΕΛΤΑ κουριερ

Απαράδεκτοι και οι μεν (Γερμανός) και ακόμα χειρότερα οι δε (ΕΛΤΑ κούριερ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, blazexX23Xx είπε

Απορώ πως λειτουργούν ακόμα αυτά τα ΕΛΤΑ κουριερ

Όπου λειτουργουν δηλαδη, γιατι στην περιοχη μου δεν υπαρχει και δεν υπηρξε ποτέ υπηρεσια ΕΛΤΑ κουριερ ("Πορτα-Πορτα"), οπότε τα πραγματα φτανουν μεχρι το καταστημα και απλά μενουν εκει και δε χρειαζεται καν να ειναι 75αρα τηλεοραση, μεχρι και ενα απλο γραμμα να σου στειλουν με το "κουριερ" τους θα μεινει στο ταχυδρομειο, δεν το δινουν καν στον "απλο" ταχυδρομο, σου λεει δεν πληρωσες για να σου ερθει με το απλο ταχυδρομειο, αλλο τμημα / αλλη υπηρεσια αυτη (ειπαμε... δεν υφισταται καν!)...

5 ώρες πριν, plextis είπε

Γιατί την πήρανε αφού δεν μπορούν να την παραδωσουν; και πως την πήρανε αφού δεν χωράει;

Τσέκαρε με ΕΕΤΤ τι γίνεται δεν μπορούν να κάνουν ότι γουστάρουν 

Γιατι προφανως απο τις αποθηκες του Γερμανου πηγαν με φορτηγο και παρελαβαν, ενω απο το τοπικο υποκαταστημα θα εχουν κανα βανακι, κλουβακι, saxo με βαμενα τα πισω τζαμια ή ακομα και βεσπα.... πού να χωρεσει;

Οπως αναφερθηκε ηδη ο αγοραστης εδω εχει να κανει αποκλειστικα με τον πωλητη, ο οποιος πωλητης εχει την αποκλειστικη ευθυνη να παραδωσει το προϊον με βαση τα συμφωνηθεντα, το αν θα το κανει με τα ΕΛΤΑ ή με την Μητσος transportation ή τον ντελιβερα του σουβλατζιδικου ειναι δικο του θεμα (εκτός αν και αυτό εχει οριστει ηδη στην συμβαση, οποτε ειτε θα βρει την ακρη μονος του ο πωλητης με τον εν λογω κουριερ ειτε θα πρεπει να συνεννοηθει με τον αγοραστη να του προτεινει ρεαλιστικη εναλλακτικη, χωρις κανενος ειδους επιβαρυνση -- και δεν εννοω μονο χρηματικη-- ). Παντως για παραδειγμα ο Κωτσοβολος για παραδοσεις σε επαρχια τουλαχιστον στελνει με μεταφορικες εταιρειες, δηλαδη με νταλικες...! Και αυτοκινητο να παρεις χωραει να στο φερουν

edit: Σημαντικη συμβουλη: Δε θα πηγαινα για κανενα λογο να κανω κατι αλλο που αναφερθηκε, δηλαδη να την κουβαλησω μονος μου μερικα τετραγωνα ή ακομα και να την παραλαβω με το αυτοκινητο. Αν την ανοιξεις μετά σπιτι και εχει θεμα (οπως εμενα η Q95T που ειπα οτι ηρθε ΣΠΑΣΜΕΝΗ!!!) αντε να βρεις το δικιο σου μετα (να αποδειξεις δηλαδη οτι δεν εισαι ελεφαν.... εεε... οτι δεν την εσπασες μονος σου κατα την μεταφορα).

Επεξ/σία από giorginho
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξαναπήρα τον Γερμανό σήμερα και η υπάλληλος μου είπε ότι επικοινώνησε με τα ΕΛΤΑ κουριερ μέσω email και της είπαν ότι θα "ξαναδρομολογήσουν" την αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν από τον Γερμανό χθες και μου λένε το εξής κουλό: "Επικοινωνήσαμε με τα ΕΛΤΑ και κανονικά αυτό (η τηλεόραση) λόγο του όγκου του παραλαμβάνεται από το κατάστημα των ΕΛΤΑ (wtf;;;;) αλλά εμείς από την μεριά μας πιέσαμε και θα γίνει η παράδοση στο σπίτι σας Σάββατο πρωί."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, blazexX23Xx είπε

Με πήραν από τον Γερμανό χθες και μου λένε το εξής κουλό: "Επικοινωνήσαμε με τα ΕΛΤΑ και κανονικά αυτό (η τηλεόραση) λόγο του όγκου του παραλαμβάνεται από το κατάστημα των ΕΛΤΑ (wtf;;;;) αλλά εμείς από την μεριά μας πιέσαμε και θα γίνει η παράδοση στο σπίτι σας Σάββατο πρωί."

Να τους πεις να στο δώσουν γραπτώς αυτό και να το αναγράφουν στο site, στα περί παράδοσης. Να δούμε μετά πόσοι θα παραγγείλουν μεγάλη TV (=πολλά τα λεφτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 5:51 ΜΜ, matrixxx είπε

Εγω περιμενω στο 1000αρικο 8Κ BF 2021, στις 65 που θα ειναι λιγες βεβαια, αφου για 75αρα μαλλον θα πρεπει να περιμενω το 2022.

Αν δεν ειχα αυτο τον στοχο, θα το σκεφτομουν. Οχι ομως. Οποιος δεν εχει δει 8Κ να παιζει, ας βρει τροπο να το κανει πριν αγορασει 4Κ.

8k υλικο υπαρχει??? εγω ενα γιαπωνεζικο καναι εχω δει που κανει δοκιμαστικα αλλα βεβαια δεν μπορω να δω 8κ

4κ έχω 30 δορυφορικά τα οποία είναι φανταστικά κυρίως στα αθλητικά γεγονότα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, kostasbm είπε

8k υλικο υπαρχει??? εγω ενα γιαπωνεζικο καναι εχω δει που κανει δοκιμαστικα αλλα βεβαια δεν μπορω να δω 8κ

4κ έχω 30 δορυφορικά τα οποία είναι φανταστικά κυρίως στα αθλητικά γεγονότα 

Η τηλεοραση ειναι 4Κ οποτε δεν θα μιλαμε οφτοπικ. Αν ηταν για 8Κ τιβι θα ψιλοαφορουσε το τοπικ, να απαντουσαμε.

Οντοπικ Κωστα: Ποια ειναι τα 30 δορυφορικα που εχεις  4Κ; Sky εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry

 θα κάνω άλλο θέμα με 4Κ λήψεις γιατί οι περισσότερες τιβι έχουν και δορυφ.δεκτη 4Κ και αρκετός κόσμος εχει

και κάποιο πιάτο που κοιμάται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...