Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, Herald είπε

Και το back intake θα βαλεις. Αμα ανοιξεις και το καπακι και βαλεις τα fans της nzxt να σπρώχνουν και οχι να ρουφανε ισως γινει δουλεια. 

Το flotation, δηλαδη το φαινονενο ο ζεστος αερας να κινειται προς τα πανω είναι ανευ ουσιας. Η δυναμη του fan ειναι μερικες εκατονταδες φορες μεγαλυτερη απο του flotation, οποτε ελάχιστο ρολο θα παίξει. Σαν να λεμε δεν μπορεις νσ σηκώσεις ένα πουπουλο γιατι το τραβαει η βαρυτητα προς την γη. 

Είχα και εγώ κάποτε το s340 elite. Λιτό, πανέμορφο, τακτοποιημένο και από τα πιο εύκολα κουτάκια για να στήσεις build. Αλλά καλοκαίρι σε gaming σε δωμάτιο με AC και είχα ξηλώσει εντελώς το front panel για να ανασάνει λίγο η 1080 και να μην κάνει σαν ελικόπτερο. Το h500-p mesh που έχω τώρα που και αυτό δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο είναι τουλάχιστον 5 βαθμούς κάτω με την ίδια κάρτα.

Γενικά κουτιά που έχουν σχεδόν εντελώς κλειστό front panel είναι για full watercooling imo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

Είχα και εγώ κάποτε το s340 elite. Λιτό, πανέμορφο, τακτοποιημένο και από τα πιο εύκολα κουτάκια για να στήσεις build. Αλλά καλοκαίρι σε gaming σε δωμάτιο με AC και είχα ξηλώσει εντελώς το front panel για να ανασάνει λίγο η 1080 και να μην κάνει σαν ελικόπτερο. Το h500-p mesh που έχω τώρα που και αυτό δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο είναι τουλάχιστον 5 βαθμούς κάτω με την ίδια κάρτα.

Γενικά κουτιά που έχουν σχεδόν εντελώς κλειστό front panel είναι για full watercooling imo.

Eίναι και μικρούτσικο οπότε φαντάζομαι δυσκολεύει και αυτό το airflow. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά γενικά στο gamers nexus, όσα cases δεν έχουν mesh μπροστά είναι στον πάτο των αποδόσεων. Εγώ θα πάω για το 5000d mesh κάποια στιγμή 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Καλά γενικά στο gamers nexus, όσα cases δεν έχουν mesh μπροστά είναι στον πάτο των αποδόσεων. Εγώ θα πάω για το 5000d mesh κάποια στιγμή 

Το Ο11 δεν εχει mesh μπροστα 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Καλά γενικά στο gamers nexus, όσα cases δεν έχουν mesh μπροστά είναι στον πάτο των αποδόσεων. Εγώ θα πάω για το 5000d mesh κάποια στιγμή 

Καλά είναι και αυτός μπαγλαμάς όμως ώρες ώρες. Ας πούμε για το δικό μου (το NZXT H500) λέει να μην βάζεις μπροστά intake fans γιατί χαλάνε το aiflow και ανεβαίνει κιόλας η θερμοκρασία της κάρτας. 'Oμως αν δεν βάλεις intake οι ram καίγονται. Mε 2 14άρια intake μπροστά στο 100% που έχω (beQuiet που και στο τέρμα είναι σχεδόν αθόρυβα), αφενώς έχω χαμηλότερες Τ στις ram αλλά και στην gpu σε σχέση με καθόλου intake. Εννοείται έχω και πίσω και πάνω exhaust..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakiz105 είπε

2/2 μέχρι τώρα με evga.eu Πάμε για τρίποντο με την 3080ti

IMG_20210428_104944.jpg

πως εβαλες παραγγελια απο το site της evga? ειχα δηλωσει ναενημερωθω οταν ερθει στοκ, αλλα δεν πηρα ποτε εμαιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

spacer.png

Εντάξει ναι  η 3090 σε 4Κ έχει διπλάσιες επιδόσεις από την 3080 και με τερματισμενα  settings..... 

Κανένα όριο στη μαλακια και φυσικά ουτε και ντροπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cyberguy είπε

πως εβαλες παραγγελια απο το site της evga? ειχα δηλωσει ναενημερωθω οταν ερθει στοκ, αλλα δεν πηρα ποτε εμαιλ

είναι από 29 οκτώβρη το register πρώτο μισάωρο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...