Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βρε παιδιά που μένετε και καλοκαίριασε; :P Εδώ το πρωί έχει 10 βαθμούς έξω και εσωτερική 19 και το μεσημέρι με το ζόρι πάει 21..

Αθηνα χαλαρο 25+ ambient. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Θα μπορούσες να βάλεις intake το top και να φτυνει εξω η κρακεν, απλα θα ανεβει λιγο η θερμοκρασια του cpu

Δεν ειναι κακη ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Αθηνα χαλαρο 25+ ambient. 

πω πω κόλαση νωρίς νωρίς εκεί. Εδώ μέχρι μέσα Ιουνίου μας σώζει η θάλλασα, το νοτιοανατολικό παράθυρο κάνει δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βρε παιδιά που μένετε και καλοκαίριασε; :P Εδώ το πρωί έχει 10 βαθμούς έξω και εσωτερική 19 και το μεσημέρι με το ζόρι πάει 21..

Λεμεσος Cyprus :P ειχε φτασει και 30 την προηγουμενη βδομαδα..

20 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

E τότε κάνε uv και underclock μέχρι να δεις μείωση στο perf και ότι γίνει. Και από Οκτώβρη βάλτη πάλι στα τέρματα :P 

Ετσι ακριβως..

@yiannis1991 @Herald Ακυρα παιδια ολα, ξαναδοκιμασα με intake Kraken X62 fans 100%, Front Panel off, Filter off και απο 55 idle σταθεροποιηθηκε 41.. Πολυς θορυβος φυσικα αφου μιλαμε για 2x140 maxed αλλα αυτο ειναι ενδειξη οτι με το Corsair 4000D Airflow κατι θα κανουμε? Εκτος αν βρω τροπο και τρυπησω το panel του NZXT και το κανω σουρωτηρι :P

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Λεμεσος Cyprus :P ειχε φτασει και 30 την προηγουμενη βδομαδα..

Ετσι ακριβως..

@yiannis1991 @Herald Ακυρα παιδια ολα, ξαναδοκιμασα με intake Kraken X62 fans 100%, Front Panel off, Filter off και απο 55 idle σταθεροποιηθηκε 41.. Πολυς θορυβος φυσικα αφου μιλαμε για 2x140 maxed αλλα αυτο ειναι ενδειξη οτι με το Corsair 4000D Airflow κατι θα κανουμε? Εκτος αν βρω τροπο και τρυπησω το panel του NZXT και το κανω σουρωτηρι :P

Δεν εχω καταλαβει ποιο κουτί εχεις αλλα αν είναι της nzxt απλα δεν κανει για 3090. Υπάρχει το 4000d και το p500a νομιζω της phanteks που ειναι δυνατα σε airflow 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δεν εχω καταλαβει ποιο κουτί εχεις αλλα αν είναι της nzxt απλα δεν κανει για 3090. Υπάρχει το 4000d και το p500a νομιζω της phanteks που ειναι δυνατα σε airflow 

NZXT S340 Elite εχω. Ναι ακομα καλυτερο το p500a ομως διπλασια τιμη οποτε θα προτιμησω το Corsair αν τελικα αλλαξω κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Warlord1981 είπε

NZXT S340 Elite εχω. Ναι ακομα καλυτερο το p500a ομως διπλασια τιμη οποτε θα προτιμησω το Corsair αν τελικα αλλαξω κουτι.

Ωχ, το ειχα και εγω. Πανεμορφο αλλα με το που πηρα 1080ti πηρε ποδι. Αμα βγαλεις τελείως το μπροστα καπακι δεν κανει δουλειά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Herald είπε

Ωχ, το ειχα και εγω. Πανεμορφο αλλα με το που πηρα 1080ti πηρε ποδι. Αμα βγαλεις τελείως το μπροστα καπακι δεν κανει δουλειά? 

Μπα, μονο αν ανεβασω αρκετα τα φανς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Warlord1981 είπε

Μπα, μονο αν ανεβασω αρκετα τα φανς..

Ε αρα η αλλαζεις ροη αερα (intake top) η παιρνεις noctua ανεμιστηρια για το AIO. Δυστηχως aio για intake σε nzxt κουτι ειναι θανστος του airflow 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Ε αρα η αλλαζεις ροη αερα (intake top) η παιρνεις noctua ανεμιστηρια για το AIO. Δυστηχως aio για intake σε nzxt κουτι ειναι θανστος του airflow 😝

Ναι ξερω..Τα εμαθα στη πορεια.. απτην 2080 και μετα :D

Top intake δεν ειναι ομως λαθος? Και θα εχω και front και back exhaust? Τοχες δοκιμασει και ειδες καλυτερα αποτελεσματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Ναι ξερω..Τα εμαθα στη πορεια.. απτην 2080 και μετα :D

Top intake δεν ειναι ομως λαθος? Και θα εχω και front και back exhaust? Τοχες δοκιμασει και ειδες καλυτερα αποτελεσματα?

Και το back intake θα βαλεις. Αμα ανοιξεις και το καπακι και βαλεις τα fans της nzxt να σπρώχνουν και οχι να ρουφανε ισως γινει δουλεια. 

Το flotation, δηλαδη το φαινονενο ο ζεστος αερας να κινειται προς τα πανω είναι ανευ ουσιας. Η δυναμη του fan ειναι μερικες εκατονταδες φορες μεγαλυτερη απο του flotation, οποτε ελάχιστο ρολο θα παίξει. Σαν να λεμε δεν μπορεις νσ σηκώσεις ένα πουπουλο γιατι το τραβαει η βαρυτητα προς την γη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Warlord1981 είπε

NZXT S340 Elite εχω. Ναι ακομα καλυτερο το p500a ομως διπλασια τιμη οποτε θα προτιμησω το Corsair αν τελικα αλλαξω κουτι.

Cougar mx410 mesh

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταγα για λαπτοπακι με rtx κάρτα και έπεσα πάνω σε αυτό https://www.otto.de/p/asus-tuf-gaming-a17-fa706qe-gaming-notebook-43-9-cm-17-3-zoll-amd-ryzen-5-512-gb-ssd-1306077449/#variationId=1306077450 αναφέρει ότι έχει rtx 3050TI 6GB, μήπως έχουν κάνει κάνα λάθος στο listing ή ανακοίνωσε η NVIDIA καμία καινούρια mobile κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stefxour είπε

Κοίταγα για λαπτοπακι με rtx κάρτα και έπεσα πάνω σε αυτό https://www.otto.de/p/asus-tuf-gaming-a17-fa706qe-gaming-notebook-43-9-cm-17-3-zoll-amd-ryzen-5-512-gb-ssd-1306077449/#variationId=1306077450 αναφέρει ότι έχει rtx 3050TI 6GB, μήπως έχουν κάνει κάνα λάθος στο listing ή ανακοίνωσε η NVIDIA καμία καινούρια mobile κάρτα?

3060 έχει αυτός ο κωδικός στο site της Asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Vsrs7 είπε

Cougar mx410 mesh

Σευχαριστω τοχα δει και γω αλλα ειναι λιγο μικρο για τα δεδομενα μου: 317mm vga (χωραει εως 300) και 280mm top rad (χωραει εως 240).

Επεξ/σία από Warlord1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...