Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, kinitos είπε

αρχίζει πλέον να εχει πρακτικό λόγο υπάρξεις το open case που ειναι και καλα για τεστ

Αν το κουτί έχει καλό airflow 2-3 βαθμοί είναι η διαφορά και αν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vins είπε

Μεταφερθήκαμε επιτέλους σε itx! 

Θηριο η Φανή αλλά την πήρε το nr200p! Η Palit έχει κάνει καλή δουλειά στο cooler..

 

20210428_112338_compress53.jpg

ίδιο ποντίκι, φθηνό mousepad. Δικός μου εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αν το κουτί έχει καλό airflow 2-3 βαθμοί είναι η διαφορά και αν..

το είπα με αφορμή την τελευταία φώτο με το κουτι που απλά είναι σαν περιτύλιγμα για την κάρτα ΛΟΛ

 

οσο για θερμοκρασίες δεν ειναι 2-3 ανάλογα βεβαία .εχω ενα καλο κουτι με καλο airflow και αν βγαλω το πανω καπάκι πέφτει 7 βαθμούς και κρυώνει σε 1 λεπτό .αν το εχω πάνω το καπάκι θέλει 10 λεπτά για ιδια χαμηλή θερμοκρασία

κουτί coolemarster h500p mesh

 

ετοιμάζω μοντ με τρύπες πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, kinitos είπε

το είπα με αφορμή την τελευταία φώτο με το κουτι που απλά είναι σαν περιτύλιγμα για την κάρτα ΛΟΛ

 

οσο για θερμοκρασίες δεν ειναι 2-3 ανάλογα βεβαία .εχω ενα καλο κουτι με καλο airflow και αν βγαλω το πανω καπάκι πέφτει 7 βαθμούς και κρυώνει σε 1 λεπτό .αν το εχω πάνω το καπάκι θέλει 10 λεπτά για ιδια χαμηλή θερμοκρασία

κουτί coolemarster h500p mesh

 

ετοιμάζω μοντ με τρύπες πάνω

Στο ο11 ότι και να ανοίξω, πόρτες παράθυρα πλαινά ακριανά τα ίδια είναι, ελάχιστες διαφορές. Έχω βέβαια 9 ανεμιστήρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kinitos είπε

το είπα με αφορμή την τελευταία φώτο με το κουτι που απλά είναι σαν περιτύλιγμα για την κάρτα ΛΟΛ

 

οσο για θερμοκρασίες δεν ειναι 2-3 ανάλογα βεβαία .εχω ενα καλο κουτι με καλο airflow και αν βγαλω το πανω καπάκι πέφτει 7 βαθμούς και κρυώνει σε 1 λεπτό .αν το εχω πάνω το καπάκι θέλει 10 λεπτά για ιδια χαμηλή θερμοκρασία

κουτί coolemarster h500p mesh

 

ετοιμάζω μοντ με τρύπες πάνω

Το ίδιο κουτι είχα με ακόμα 2x200άρηδες πάνω και dark rock pro 4. Αθόρυβο στα 500rpm με τους 4 200άρηδες, αλλά σε οτι αφορά την καρτα, είτε το πιστεύεις είτε όχι είναι καλύτερο το thermal performance.

Γιατι; Γιατί ρουφάει φρέσκο αέρα απευθείας κάτω από το κουτι ενώ στο h500p mesh είχε το shroud. 

Σε οτι εχει να κάνει με τη μοντα που λες για τρύπες πάνω, ΜΗΝ το κάνεις. Το είχα κάνει εγώ και η σκόνη ήταν απαγορευτική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

Μεταφερθήκαμε επιτέλους σε itx! 

Θηριο η Φανή αλλά την πήρε το nr200p! Η Palit έχει κάνει καλή δουλειά στο cooler..

 

20210428_112338_compress53.jpg

To σκέφτομαι και εγώ για itx αλλα η 3090 θα τα ****ησει όλα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kinitos είπε

το είπα με αφορμή την τελευταία φώτο με το κουτι που απλά είναι σαν περιτύλιγμα για την κάρτα ΛΟΛ

 

οσο για θερμοκρασίες δεν ειναι 2-3 ανάλογα βεβαία .εχω ενα καλο κουτι με καλο airflow και αν βγαλω το πανω καπάκι πέφτει 7 βαθμούς και κρυώνει σε 1 λεπτό .αν το εχω πάνω το καπάκι θέλει 10 λεπτά για ιδια χαμηλή θερμοκρασία

κουτί coolemarster h500p mesh

 

ετοιμάζω μοντ με τρύπες πάνω

Ναι το mesh χαντακώνεται από την πάνω πλαστικούρα. Αν δεν είχε αυτή τη χαζομάρα και είχε γρίλιες, χαλαρά θα ήταν από τα καλύτερα airflow cases. Ειδικά αν αντικαταστήσεις τους 200ρηδές με τους αντίστοιχους noctua.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ******* μου άμα δεν σε θέλει τέλος....έκλεισα ότι εκκρεμότητες είχα, παρέδωσα το τελευταίο λαπτοπ σήμερα και θα ξανανοίξω Τετάρτη και λέω εδώ είμαστε θα έχω χρόνο να ευχαριστηθώ λίγο το rig σαν ανθρωπος αμ δε....

η αντλία είχε διαφορετική γνώμη και ψόφησε μετά από 7 χρόνια....τώρα οπότε η νέα d5 της ek θα έρθει από βδομάδα αρα

spacer.png

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλους 2-3 βαθμούς θα κερδίσεις και αν ξηλώσεις το φίλτρο στο front panel. Θα μαζέψεις έτσι σκόνη, αλλά ελάχιστα πράγματα γιατί οι 200ρηδές είναι πολύ χαμηλόστροφοι.

3 ώρες πριν, Herald είπε

To σκέφτομαι και εγώ για itx αλλα η 3090 θα τα ****ησει όλα :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2021 στις 8:46 ΠΜ, kkatzos είπε

Το BF1 έκανε άλμα σε σχέση με το BF4. Είχε από τα καλύτερα γραφικά σε PC Game την εποχή του.

Μικρούλι αλματακι. Animation, terrain feeling, destruction στάσιμα & ένιωθες μια arcadeιλα σε σχέση με τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Ρε ******* μου άμα δεν σε θέλει τέλος....έκλεισα ότι εκκρεμότητες είχα, παρέδωσα το τελευταίο λαπτοπ σήμερα και θα ξανανοίξω Τετάρτη και λέω εδώ είμαστε θα έχω χρόνο να ευχαριστηθώ λίγο το rig σαν ανθρωπος αμ δε....

η αντλία είχε διαφορετική γνώμη και ψόφησε μετά από 7 χρόνια....τώρα οπότε η νέα d5 της ek θα έρθει από βδομάδα αρα

spacer.png

Δικός μου είσαι.

Έχω παίξει δελτίο όλα τα τζόκερ+5 διαφορετικούς αριθμούς απο κάθε στήλη (effectively 30/45 αριθμούς, απο 1~45).Έπιασα μόνο το τζόκερ.

Αν βρούμε έναν τρίτο να παίξει τα υπόλοιπα, θα γίνουμε πλούσιοι. Ψήσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Herald είπε

To σκέφτομαι και εγώ για itx αλλα η 3090 θα τα ****ησει όλα :P 

Εσύ θες ένα τέτοιο.

.

.

.

.

Με ανοιχτές τις πόρτες 😂😂😂

 

Screenshot_2021-04-24-16-19-15-137_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...