Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Ερώτηση

Είστε διατεθιμένοι να πληρώσετε λιγότερα λεφτά και να αγοράσετε μία κάρτα γραφικών από το εξωτερικό τόσο ακριβή(1300+) και να έχετε θέμα με την εγγύηση?Γιατί όπως και να έχει η επικοινωνία με το εξωτερικό δεν είναι άμεση και κάποιες φορές δεν είναι και καλή.Προσωπικά προτιμάω να αγοράσω κάτι από εδώ που θα έχω άμεση εξυπηρέτηση για εγγύηση και ας είναι πιο ακριβό.Εγώ πάντως γενικά δεν είμαι φαν του να αγοράζω ένα τόσο ακριβό προϊόν από το εξωτερικο.

Ποια η γνώμη σας?

Nαί φίλε, πάρε από Ελλάδα λόγω εγγύησης. Λίρα 100 τα Ελληνικά καταστήματα στο θέμα εγγύησης.


YΓ1. Από ποιό πλανήτη μας ήρθες? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Nαί φίλε, πάρε από Ελλάδα λόγω εγγύησης. Λίρα 100 τα Ελληνικά καταστήματα στο θέμα εγγύησης.


YΓ1. Από ποιό πλανήτη μας ήρθες? 

Δεν φταίει κανείς εάν αγοράζεις από σκρουτζομάγαζα της κακιάς ώρας για να γλιτώσεις τα 100ευρώ που το έχουν φθηνότερα.

Εγώ πάντως από το Πλαίσιο είμαι ευχαριστημένος όσο αφορά τα doa και τις εγγυήσεις

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kyr123 είπε

Δεν φταίει κανείς εάν αγοράζεις από σκρουτζομάγαζα της κακιάς ώρας για να γλιτώσεις τα 100ευρώ που το έχουν φθηνότερα.

Εγώ πάντως από το Πλαίσιο είμαι ευχαριστημένος όσο αφορά τα doa και τις εγγυήσεις

Ναί, από σκρουτζομάγαζα αγοράζω να γλυτώσω τα 100€. Σε όλα μέσα έπεσες. 

Σκρουτζομάγαζο 1) Το μαγαζί που αναφέρεις, σε κάρτα των 250€ που χάλασε εντός εγγύσης θέλαν να μου δώσουν πιστωτικό 70€ γιατί τόσο την κοστοληγεί η αποθήκη τους.

Σκρουτζομάγαζο 2) MGmanager , μου πούλησε χαλασμένο σκλήρο και μου είπε να τον βάλω εκεί που ξέρω. 

Caseking : Πλήρη επιστροφή του ποσού αγοράς γιατί "άργησαν" 2 βδομάδες να παραλάβουν (!!!!) και μόλις προχωρήσουν το RMA θα μου επιστρέψουν και τα πράματα. Σύνεχισε εσύ τα δικά σου

Θεωρείς προβληματικό το PCcomponents και δίνεις και link από θέμα που το κατάστημα έπραξε απολύτως άριστα.  Κατάλαβα...

Επεξ/σία από Herald
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kyr123 είπε

Ερώτηση

Είστε διατεθιμένοι να πληρώσετε λιγότερα λεφτά και να αγοράσετε μία κάρτα γραφικών από το εξωτερικό τόσο ακριβή(1300+) και να έχετε θέμα με την εγγύηση?Γιατί όπως και να έχει η επικοινωνία με το εξωτερικό δεν είναι άμεση και κάποιες φορές δεν είναι και καλή.Προσωπικά προτιμάω να αγοράσω κάτι από εδώ που θα έχω άμεση εξυπηρέτηση για εγγύηση και ας είναι πιο ακριβό.Εγώ πάντως γενικά δεν είμαι φαν του να αγοράζω ένα τόσο ακριβό προϊόν από το εξωτερικο.

Ποια η γνώμη σας?

Mιλάς κατευθείαν με τον κατασκευαστή και problem solved. Και με Asus, και με EVGA, και με MSI, η επικοινωνία που είχα οσες φορές ειχα θεμα ηταν και παρα πολύ καλή, και αμεσότατη. Εχω σταματήσει να ψωνιζω απο Ελλάδα εδω και πάρα πολλά χρόνια. Οτι προβλημα ειχα το ελυσα αμεσα μεσω του κατασκευαστή. Εδω ολα ανεξαιρέτως τα καταστήματαα ειναι οτι χειρότερο απο πλευράς εξυπηρέτησης αν τυχόν προκύψει πρόβλημα.

Επεξ/σία από wesker
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kkatzos είπε

Το καλοκαίρι ούτε για gaming δεν κάνει αυτή. 😂

Εννοείται, όλες οι Gigabyte 3080/3090 έχουν θέμα.

Αυτό γνωρίζουμε αν κληρονομήθηκε κ στις 3070Ti λογω GDDR6X?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikos760 είπε

και επσημα το mining τελειωσε 

Θα θέλαμε αλλά ΔΕΝ....αντέχει πέρα απο κάθε λογική και μάλλον θα ανακάμψει....

Αφού δεν έγινε προχτές μαλλον πάμε για ανακοινώσεις τύπου "το El Salvador/Miami με χαρά υποδέχεται τους φίλους miners."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω με αγωνια να γεμισει η αγορα με μτχ καρτες απο την Κίνα; θα μπορεσω να δοκιμασω επιτέλους το τεχνολογικο επίτευγμα των ημερών που λεγεται FSR;

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morehp είπε

Περιμένω με αγωνια να γεμισει η αγορα με μτχ καρτες απο την Κίνα; θα μπορεσω να δοκιμασω επιτέλους το τεχνολογικο επίτευγμα της τελευταίας εβδομαδας που λεγεται FSR

Μην φας....έχει γλαρόσουπα.....

Αν παρατηρήσεις τα sh!tcoins έχουν την τιμητική τους που σημαίνει το GPU mining δουλεύει κανονικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, masteripper είπε

Μην φας....έχει γλαρόσουπα.....

Αν παρατηρήσεις τα sh!tcoins έχουν την τιμητική τους που σημαίνει το GPU mining δουλεύει κανονικότατα

Ετσι ψυχρά μου καταστρέφεις τα όνειρα; αφου εκλεισαν οι φάρμες στην Κίνα!

με φλομπερ τουλάχιστον πιανω γλάρο;

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, morehp είπε

Ετσι ψυχρά μου καταστρέφεις τα όνειρα; αφου εκλεισαν οι φάρμες στην Κίνα!

με φλομπερ τουλάχιστον πιανω γλάρο;

Και τι επειδη δεν θελει η κινα τους σκαφτιαδες αυτοι νομιζεις θα πουλησουν τις καρτες τους?νομιζεις δεν εχουν βρει ηδη μερη που θα τους δεχτουν με ανοιχτες αγκαλες..Το προβλημα με την ελλειψη απο οτι φαινεται ευθυνονται σε μεγαλο μερος και οι aib partners.Οταν ακους οτι φευγουν απο τα εργοστασια τους παλετες με καρτες κατευθειαν σε φαρμες τοτε ναι δεν φταινε μονο οι miners για την ολη κατασταση.Στην τελικη οι εταιρειες κοιτατε καθαρα την τσεπη τους οπως θα εκανε ο καθενας μας.To προβλημα σε ολο αυτο ειναι οτι βρισκουν ψευτικες δικαιολογιες για αυτην την ελλειψη και δεν λενε ευθεως οτι ξερετε κατι προτιμαμε να πουλαμε τις καρτες μας πρωτα σε miners που δινουν σαφως πιο πολλα για καθε καρτα και σιγουρα στο μελλον θα αγορασουν κ αλλο στοκ ή πολυ απλα επειδη αγοραζουν μαζικα αρα και σιγουρες πωλησεις.

Εγω με το φτωχο μου το μυαλο θεωρω για να γινεται κατι τετοιο και να προτιμαει μια εταιρεια να πουλαει σε 50-100 πελατες μαζικα καρτες σε σχεση με το υπολοιπο κοσμο-gamers σαφως πουλαει σε καλυτερες τιμες και ισως περισσοτερο στοκ οποτε για αυτο ακριβως τον λογο ο υπολοιπος κοσμος ερχεται σε δευτερη μοιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν κάποιοι καταλάβουν ότι οι εταιρείες δεν είναι υποχρεωμένες ούτε νομικά ούτε ηθικά να εξασφαλίσουν κάρτες και για μας για να παίζουμε games τότε ίσως μπορέσουν να ξεκολλήσουν λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω με το φτωχο μου το μυαλο θεωρω για να γινεται κατι τετοιο και να προτιμαει μια εταιρεια να πουλαει σε 50-100 πελατες μαζικα καρτες

και εσύ το ίδιο δεν θα έκανες ?

Θυμάμαι δεκαετία '90 τέλη...ανοίγει το Makro ...σκούπα όλοι οι τηλεφωνητές Samsung...τιμή Makro 15.900 δρχ...o dealer το πουλούσε 32.000+ καθώς το έπαιρνε γύρω στα 24.000δρχ....

Θυμάμαι το αφεντικό να παίρνει εξω φρενών τον εισαγωγέα (δεν υπήρχε αντιπροσωπεία ...κάτι σαν χονδρέμπορας μόνο)....και η απάντηση ήταν 

"Ήρθαν κάτι μελαψοί...είδαν τα κουτιά στην αποθήκη...Πόσο για όλα να τελειώνουμε... - έδωσαν μια τιμούλα μιας και μάζευαν σκόνη - ...αντε γεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όταν κάποιοι καταλάβουν ότι οι εταιρείες δεν είναι υποχρεωμένες ούτε νομικά ούτε ηθικά να εξασφαλίσουν κάρτες και για μας για να παίζουμε games τότε ίσως μπορέσουν να ξεκολλήσουν λίγο..

Ναι αλλα τοσες τεχνολογιες αναπτυσουν πανω στο gaming, τοσες συμφωνιες με εταιριες κτλπ, ολα αυτα γιατι? ολα για τους miners πια? ηδη εκαναν ενα βημα να ικανοποιησουν και τους 2 με τις LHR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Metaksas είπε

Ναι αλλα τοσες τεχνολογιες αναπτυσουν πανω στο gaming, τοσες συμφωνιες με εταιριες κτλπ, ολα αυτα γιατι? ολα για τους miners πια? ηδη εκαναν ενα βημα να ικανοποιησουν και τους 2 με τις LHR.

Ε για να ρωτάς σημαίνει ότι δεν έχεις  καταλάβει γιατί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...