Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Armoral είπε

Την έχεις συνηθίσει σα μόνιτορ τόσο κοντά;

Εγώ έχω 55 Β9 σε 1 μέτρο περίπου απόσταση.

Στην αρχή ήταν παράξενο, μετά συνηθίζεις. Κατεβασα αρκετά όμως το OLED Light ενώ αν είναι να κάτσω πολλές ώρες μπορεί να βάλω και το eye comfort mode.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Κάβουρας είπε

Μιας και βλέπω ότι οι περσινές παραγγελίες απο eu.evga ολοκληρόνονται σιγά σιγά, άμα έρθει τελικά η 3080 με το τελωνείο πλέον τι θα γίνει; Βλέπω ότι στέλνουν απο taiwan...

Με την 3070 ti που παρελαβα απο evga eu και ηρθε απο κινα δεν πληρωσα κατι τελωνειο. Βεβαια εχουν και αλλη τιμη σαν καρτες δεν ξερω αν επηρεαζει αυτο καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Περιμένω και 65 CX, θα δω το φως το αληθινό? 

θα πάθεις πλάκα, στο λέω από πρώτο χέρι... έχε ένα πετσετάκι δίπλα τις πρώτες μέρες για τα σάλια.. :D

 

Επεξ/σία από Delijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από το παλικάρι που αγόρασα την asus την 280hz έχει ένα τέλειο ultra wide 4k 240hz απο Samsung που είναι τέλειο για games /work και τα πάντα αλλά και το 1κ+ που έδωσε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos760 είπε

48 και μπορεις και διαβαζεις απορω πως βλέπεις χαχα , μπραβο ρε μαγκες ετσι να ειμαστε καλα να αγοραζουμε ωραια πραγματα να τα χαιρομαστε 

 

14 λεπτά πριν, Delijohn είπε

θα πάθεις πλάκα, στο λέω από πρώτο χέρι... έχε ένα πετσετάκι δίπλα τις πρώτες μέρες για τα σάλια.. :D

 

το βιντεο ειναι απο 2 χερι παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Delijohn είπε

θα πάθεις πλάκα, στο λέω από πρώτο χέρι... έχε ένα πετσετάκι δίπλα τις πρώτες μέρες για τα σάλια.. :D

 

Ωραία, πόσο εύκολα γίνεται burn-in? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ωραία, πόσο εύκολα γίνεται burn-in? 

Την έχω από Νοέμβρη/Δεκέμβρη αν θυμάμαι καλά. Κανένα πρόβλημα. Λόγω καραντίνας, δουλεύω από το σπίτι, οπότε καταλαβαίνεις τα'χει βγάλει τα λεφτά της, όταν κάποιες μέρες μπορεί να δουλέψει και 12ωρο. Προφανώς έχω πάρει κάποια μέτρα ώστε να μην την αφήνω με τις ώρες με στατικά παράθυρα ή γραφικά/κείμενο στο ίδιο σημείο, αλλά έχει κ το ίδιο το monitor εργαλεία για ανανέωση των pixels όποτε κρίνει... (π.χ. μπορεί να την κλείσω τη νύχτα κ μετά από κάμποση ώρα να ακούσω ότι όντως έκλεισε, αφού τέλειωσε την "ανανέωση")
Τώρα πόσο εύκολα μπορεί να καταφέρει κάποιος το burn-in, λέω να μη το δοκιμάσω :P πέρα από το gaming, το να βλέπεις ταινία σε oled είναι κάτι μοναδικό.. τέλος κι εγώ όπως και ο @hln3, έχω κατεβάσει λίγο το oled light και τη φωτεινότητα γιατί βράδυ, ειδικά σε ταινία με hdr, τυφλώνει.. δε κάνω πλάκα, έχει τύχει να με ενοχλούν σε σκοτεινές σκηνές οι υπότιτλοι... 

Επεξ/σία από Delijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ωραία, πόσο εύκολα γίνεται burn-in? 

Άγνωστο. Στον 1,5 χρόνο που την έχω δεν εχει βγάλει ακόμα αλλά την προσέχω αρκετά, αποφεύγω στατικές εικόνες, dark mode οπου μπορώ, αλλάζω θέση σε παράθυρα, σε games που παίζω συχνά αλλάζω το hud αν γίνεται, taskbar κρυμμένο ( με ειδικό app γιατί αλλιώς φαίνεται μια γραμμούλα), χαμηλό oled light κ.ο.κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ωραία, πόσο εύκολα γίνεται burn-in? 

Όχι εύκολα, μάλλον απίθανο να συμβεί το burn in στις νέες τηλεοράσεις. Σε χρήση PC λόγω desktop και σταθερών εικονιδίων ίσως πρέπει να προσέχεις λίγο περισσότερο, αλλά ούτως ή άλλως όταν οι τηλεοράσεις είναι αδρανείς, μετά από λίγο κατεβάζουν φωτεινότητα ή βάζουν screensaver.

Βάλε την επέκταση εγγύησης στα 5 χρόνια που καλύπτει ακόμη και σπάσιμο και είσαι οκ.

5 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Πάντως από το παλικάρι που αγόρασα την asus την 280hz έχει ένα τέλειο ultra wide 4k 240hz απο Samsung που είναι τέλειο για games /work και τα πάντα αλλά και το 1κ+ που έδωσε.... 

5120 x 1440 υποθέτω, το G9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ασχολούμαστε ακόμη με το mining από τη στιγμή που υπάρχουν οι LHR; Απ' ότι έχω δει δεν έχει σπάσει (ακόμη;) και λογικά δεν μπορεί να τις αγοράζουν οι miners. Κάνω κάπου λάθος; Θέμα παραγωγής και προσφοράς είναι τώρα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...