Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Armoral είπε

Είναι και την ψάχνω ( έχω αφήσει να χαθεί μία 3080 aorus extreme στα 1499 χθες και μία Rog Strix White στα 1399 σήμερα από msystems) αλλά και η 3070 ti είναι πολύ οκ να ξέρεις.

Βρε το ξέρω ότι είναι πολύ οκ, είχα και την holoblack (η πιο όμορφη κάρτα που πέρασε από τα χέρια μου παρεμπιπτόντως). Απλά για το φίλο που λέει ότι δε θέλει να τα σκάσει για 3080, δεν έχει ιδιαίτερη ουσία να τα σκάσει για 3070ti εφόσον μπορεί να βρει την 3070 σε καλύτερη τιμή. 

Επεξ/σία από vins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε

Βρε το ξέρω ότι είναι πολύ οκ, είχα και την holoblack (ή πιο όμορφη κάρτα που πέρασε από τα χέρια μου παρεμπιπτόντως). Απλά για το φίλο που λέει ότι δε θέλει να τα σκάσει για 3080, δεν έχει ιδιαίτερη ουσία να τα σκάσει για 3070ti εφόσον μπορεί να βρει την 3070 σε καλύτερη τιμή. 

Ναι αλλά από ότι βλέπω στην αγορά δύσκολο να τη βρει σε σημαντικά χαμηλότερη τιμή. Όλες οι TI παίζουν στις ίδιες ή καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Ναι αλλά από ότι βλέπω στην αγορά δύσκολο να τη βρει σε σημαντικά χαμηλότερη τιμή. Όλες οι TI παίζουν στις ίδιες ή καλύτερες τιμές.

Οι 3070 ειναι ακριβοτερες γιατι εχουν σχεδον διπλασιο hash rate απο την 3070ti που ειναι LHR μοντελο. Οποτε ενας miner θα τα σκασει για 3070 και 400 ευρω πιο ακριβη να ειναι απο μια 3070ti. Η 3070ti για gaming ειναι λουκουμακια στις τιμες που παιζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οι 3070 ειναι ακριβοτερες γιατι εχουν σχεδον διπλασιο hash rate απο την 3070ti που ειναι LHR μοντελο. Οποτε ενας miner θα τα σκασει για 3070 και 400 ευρω πιο ακριβη να ειναι απο μια 3070ti. Η 3070ti για gaming ειναι λουκουμακια στις τιμες που παιζουν.

αυτο ακριβως . γιαυτο λεω 3070ti και οχι 3070 γιατι και υπαρχει καλυτερο stock και καλυτερες τιμες για "μεγαλυτερη" αποδοση. Αν ειχαμε τιμες msrp τοτε ναι σιγουρα θα προτιμουσα 3070 απλή ή και 3080 χωρις καν να σκεφτω την 3070ti σαν επιλογη , αλλα ολα αυτα σε μια ιδανικη αγορα που απεχει ...

Οσο για τον επεξεργαστη θα γινει upgrade αλλα οχι ακομα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, etze είπε

απο caseking.de εχει αγορασει κανεις;

προσπαθω να βγαλω ακρη τι ακριβως στοιχεια χρειαζεται για να γλυτωσεις τo vat εκτος απο vat number :P 

με 100 ευρω εξοδα αποστολης, σε συμφερει να ασχοληθεις? (αντι πχ κανα amazon με ενοικοινοτικη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

με 100 ευρω εξοδα αποστολης, σε συμφερει να ασχοληθεις? (αντι πχ κανα amazon με ενοικοινοτικη)

για αμαζον συγκεκριμενα μου ειπανε ειναι μανουρα να γινει η διαδικασια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, δώστε μου μια γνώμη....έχω 2 pc με i5-8600 και i7-8700 (όχι K και οι 2) , σκεφτόμαστε για αναβάθμιση κάρτας γραφικών σε 3070 η 3060 (αν φυσικά βρούμε ποτε). απότι έψαξα ο i7 φαίνεται να είναι ok, ο i5 διαβάζω θα έχει 15-30% bottleneck με 3070. είναι σωστά τα νούμερα? το pc με τον i5 δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις από gaming, απλά παιχνίδια 60fps 2k (edit: 1440p),  αξίζει να αναβαθμίσω τον i5 σε η7-9700 που έχει ίδιο socket(1151) για να μην αλλάζω motherboard? η να τον αφήσω ως έχει? ευχαριστώ!

 

Επεξ/σία από PhantoM47
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Τρελό μπουκάλι η 3080 με ryzen 1700 σε 4Κ . Unplayable Θα έλεγα...

3.jpg.831f15ced3580e6fbd9d2618caac015d.jpg4.jpg.a34bd7c328438263c18cc7d92272be52.jpg5.jpg.2a14bf0b304c28b592830d0da10dc2d5.jpg1.jpg.36ae3b0cfeefb1b3b1ce7d8ca2993e22.jpg2.jpg.0061fce41c9d96cfe4518f5cfdc05d95.jpg


Δεν μίλησε κανείς για μπουκάλι σε 4k. 

Με κάνω και quote

 

"Ανάλογα και το παιχνίδι, ναι οι διαφορες γενικα ειναι μικρες. Αλλα μιλαμε για τον 1700x στο video που εκανε 400 ευρώ.  Αν συγκρίνεις με καναν r5 1500, i5 7600 7500 κλπα που ηταν τα πιο budget friendly εκεινη την περιοδο θα εχεις μια μπουκάλα σαν της Τζούλιας ακομα και σε 4k.

Παντως το 4k απο το 1440p ultrawide εχει τεραστια διαφορα. Πας απο τα 5 στα 8 μυρια pixels. Με τον 1700 το μπουκάλι το εχεις στην τσεπη στα περισσοτερα παιχνιδια, ειδικα με μνημες του συρμου. "

2 λεπτά πριν, PhantoM47 είπε

Καλησπέρα, δώστε μου μια γνώμη....έχω 2 pc με i5-8600 και i7-8700 (όχι K και οι 2) , σκεφτόμαστε για αναβάθμιση κάρτας γραφικών σε 3070 η 3060 (αν φυσικά βρούμε ποτε). απότι έψαξα ο i7 φαίνεται να είναι ok, ο i5 διαβάζω θα έχει 15-30% bottleneck με 3070. είναι σωστά τα νούμερα? το pc με τον i5 δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις από gaming, απλά παιχνίδια 60fps 2k,  αξίζει να αναβαθμίσω τον i5 σε η7-9700 που έχει ίδιο socket(1151) για να μην αλλάζω motherboard? η να τον αφήσω ως έχει? ευχαριστώ!

 

Tι παιχνίδια, τι είναι το 2k (1080p η 1440p εννοείς?) και σε ενδιαφέρει το κλειδωμένο 60αρι?

Για 1440p στα βαριά games θα είναι okay o 8600 με μια 3070, απλά θα βρίσκει τα όρια του (100% cpu usage).  

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, etze είπε

απο caseking.de εχει αγορασει κανεις;

προσπαθω να βγαλω ακρη τι ακριβως στοιχεια χρειαζεται για να γλυτωσεις τo vat εκτος απο vat number :P 

Πρέπει να μιλήσεις μέσω μαιλ μαζί τους και να τους στείλεις το καταστατικό της εταιρείας, για να σου αφαιρούν το ΦΠΑ από τον λογαριασμό σου.

9 ώρες πριν, etze είπε

για αμαζον συγκεκριμενα μου ειπανε ειναι μανουρα να γινει η διαδικασια 

Καθόλου. Φτιάχνεις account, στέλνεις το καταστατικό της εταιρείας και σε 2-3 μέρες είσαι έτοιμος!!!

Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές όμως εδώ στην εφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, etze είπε

η gaming x trio της msi αξιζει τα 230 ευρω παραπανω απο την eagle αραγε?

εντωμεταξυ εχουνε τιγκαρει με καρτες γραφικων ολα τα ελληνικα μαγαζια, ακομα και το e-shop εχει δυο σελιδες καρτες ενω τοσους μηνες ειχε 1-3 καρτες στα 250+ ευρω.

 απλα ειναι τιγκα απληστοι και προσπαθουνε να κλεψουνε κανεναν κακομοιρη μεχρι τελευταια στιγμη

1567 amazon.de

Και άμεσα διαθέσιμη.

1121706672_.png.20504947834aecfe43a65c5f0aeec178.png

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Πρέπει να μιλήσεις μέσω μαιλ μαζί τους και να τους στείλεις το καταστατικό της εταιρείας, για να σου αφαιρούν το ΦΠΑ από τον λογαριασμό σου.

Καθόλου. Φτιάχνεις account, στέλνεις το καταστατικό της εταιρείας και σε 2-3 μέρες είσαι έτοιμος!!!

Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές όμως εδώ στην εφορία.

Παίζει με ατομική επιχείρηση; Είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, foukas είπε

Παίζει με ατομική επιχείρηση; Είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

Ατομικη επιχειρηση εγώ το μόνο που έκανα ήταν να δηλώσω ενδοκοινοτικες συναλλαγές εδώ με το λογιστή μου και απλά τους πήρε μετά στο amazon ένα πρωινό να κάνουν διασταύρωση στοιχείων. Δε μου ζήτησε τπτ αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Ατομικη επιχειρηση εγώ το μόνο που έκανα ήταν να δηλώσω ενδοκοινοτικες συναλλαγές εδώ με το λογιστή μου και απλά τους πήρε μετά στο amazon ένα πρωινό να κάνουν διασταύρωση στοιχείων. Δε μου ζήτησε τπτ αλλο

Ουτε καν διασταυρωση δεν χρειαζεται, αν δηλωσεις τα στοιχεια σου και εχεις ανοιξει ενδοκοινοτικες αυτοματα το ΑΦΜ σου διασταυρωνεται απο αυτους μετα απο λιγες μερες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...