Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Rog strix είναι οι τοπ υλοποίηση αν κάνεις οβερκλοκ και νο1 σε ψύξη/θόρυβο. θα σου πρότεινα gigabyte αν δεν ασχολείσαι με oc αφού έρχονται πιο μπουσταρισμενες από εργοστάσιο σε default ρυθμίσεις. Καλό θα ήταν να αποφύγεις κάποια με 2 φαν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, XristosQts είπε

Rog strix είναι οι τοπ υλοποίηση αν κάνεις οβερκλοκ και νο1 σε ψύξη/θόρυβο. θα σου πρότεινα gigabyte αν δεν ασχολείσαι με oc αφού έρχονται πιο μπουσταρισμενες από εργοστάσιο σε default ρυθμίσεις. Καλό θα ήταν να αποφύγεις κάποια με 2 φαν. 

ευχαριστώ η gigabyte που προτείνεις έχετε πιο boosted εργοστασιακά και από την rog strix?δν έχω πρόβλημα να κάνω οc την κάρτα αρκεί να γίνεται και να το σηκώνει το σύστημα μου ευχαριστώ πολύ.Με ενδιαφέρει gaming cs kai warzone me dynatothta streaming sto youtube και twitch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Anonlpatron είπε

ευχαριστώ η gigabyte που προτείνεις έχετε πιο boosted εργοστασιακά και από την rog strix?δν έχω πρόβλημα να κάνω οc την κάρτα αρκεί να γίνεται και να το σηκώνει το σύστημα μου ευχαριστώ πολύ.Με ενδιαφέρει gaming cs kai warzone me dynatothta streaming sto youtube και twitch

ναι αλλά ειναι αμελητέα η διαφορά τώρα για 2-3 FPS διάλεξε βάση ομορφιάς/θορύβου.

https://youtu.be/9N4_dMHpu1I

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, XristosQts είπε

Καλό θα ήταν να αποφύγεις κάποια με 2 φαν. 

Αυτο με προβληματισε γιατι περιμενω EVGA XC 3060 ti με δυο fan αλλα ουτε με την 2070 XC Ultra ουτε με την 2070S παλι XC που περασαν απο τα χερια μου δεν ειχα καποιο προβλημα θερμοκρασιες κλπ και ας ηταν με δυο fan

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτο με προβληματισε γιατι περιμενω EVGA XC 3060 ti με δυο fan αλλα ουτε με την 2070 XC Ultra ουτε με την 2070S παλι XC που περασαν απο τα χερια μου δεν ειχα καποιο προβλημα θερμοκρασιες κλπ και ας ηταν με δυο fan

Πάντως για Palit/eagle/ventus μακριά ^^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Πάντως για Palit/eagle/ventus μακριά ^^

Οχι αυτες δεν τις πλησιαζω ουτε για πλακα απλα λογω διαταξης του Lian Li o11 Dynamic επειδη εχω τρεις ανεμιστηρες στο πλαϊ δεν ταιριαζει μακρια καρτα τους κρυβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Anonlpatron είπε

Καλησπέρα στην ομάδα!ενδιαφέρομαι για αγορά 3060 ti και θα με ενδιέφερε να μάθω ποια είναι η καλύτερη υλοποίηση αυτής!επίσης αν θα υπάρχει κάποιο bottleneck κ αν είναι τι θα προτείνατε να αλλάξω επίσης?ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

specs:r 5 2600

mobo aorus x370

16gb ram 3000mhz

corsair tx 650m

 

Αν παίζεις 1080p ετοιμάσου για καλό bottleneck στα περισσότερα παιχνίδια.

Αν παίζεις 1440p πάλι μπορεί να έχεις bottleneck σε κάποια cpu heavy παιχνίδια.

(Μιλάω για CPU + RAM, αν δεν έγινα κατανοητός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Anonlpatron είπε

Καλησπέρα στην ομάδα!ενδιαφέρομαι για αγορά 3060 ti και θα με ενδιέφερε να μάθω ποια είναι η καλύτερη υλοποίηση αυτής!επίσης αν θα υπάρχει κάποιο bottleneck κ αν είναι τι θα προτείνατε να αλλάξω επίσης?ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! 

specs:r 5 2600

mobo aorus x370

16gb ram 3000mhz

corsair tx 650m

 

Αν πάρεις 3060 ti θες minimum 6 πύρηνο intel 10ης /11 ης γενιάς ή 5600Χ για να μην εχεις bottleneck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Αν πάρεις 3060 ti θες minimum 6 πύρηνο intel 10ης /11 ης γενιάς ή 5600Χ για να μην εχεις bottleneck.

Δηλαδη αχρηστος ο 3700X που εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

GPU-Z 2.42.0 Changelog

  • Added support for Intel Alder Lake and Tiger Lake Server
  • Added display of NVIDIA low hashrate status in GPU name field, e.g. “GA102 (LHR)”
  • Added support for new RTX 3060 variant based on GA104
  • Added support for resizable BAR detection on Radeon RX 5000 Series
  • Added command line parameter “-log”, which, when followed by a filename, sets the sensor log filename and begins logging once GPU-Z has started
  • Improved EVGA iCX sensor reading stability
  • Radeon HD 5000 Series cards will now display the ATI logo
  • Fixed AMD Navi 2x not showing as DirectX 12_2 compatible
  • Fixed crash during screenshots
  • Fixed crash in render test
  • Fixed crash on some systems while preparing Resizable BAR report
  • Fixed memory clock readings on some AMD APUs
  • Added release date for Intel Tiger Lake
  • Added support for NVIDIA RTX 3050 Ti Mobile (GA106), T1200 Mobile, GRID K340, GRID M30, Q12U-1
  • Added support for AMD Radeon Pro W6800X, Barco MXRT-8700

 https://videocardz.com/newz/techpowerup-gpu-z-will-now-report-if-geforce-rtx-30-card-is-a-lite-hash-rate-model

GA104(LHR) φωτο από τη δικιά μου 3060Ti

jjm.png

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλα νεα η Κινα απαγορευσε εντελως το ψηφιακο νομισμα.

Οχι οτι κατι θα γινει απλα οπως λενε η ελπιδα πεθαινει τελευταια μετα την Μαρια την Δεσποινα την Βαγγελιω. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Ναι πας για καινούριο άμεσα...

Ποιο πολυ το βλεπω να σουταρω ολοκληρο τον υπολογιστη και να μεινω με τον φορητο παρα για αναβαθμιση. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...