Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, VyronPeristeri είπε

Μια χαρα στα 650€ σε συγκριση με Ελλαδα. Στελνουν κανονικα; Δεν το ειχα καθολου στα υποψιν μου. 

Δύσκολο έως απίθανο, όπως σου απάντησαν ήδη αν έχεις κάποιον στην Γερμανία να αγοράσει και να σου στείλει. 

Αλλη επιλογή είναι να κατσεις καραούλι στο amazon.de/fr/es

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, VyronPeristeri είπε

Μια χαρα στα 650€ σε συγκριση με Ελλαδα. Στελνουν κανονικα; Δεν το ειχα καθολου στα υποψιν μου. 

Τις προσφορές σαν αυτή που ανέφερα παραπάνω θα τις πετύχεις μόνο αν έχεις άτομο στη Γερμανία να στην αγοράσει τοπικά εκεί - και μετά στην στέλνει. Αν δεν έχεις δε θα καταφέρεις κάτι, τα καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα είναι λίγα και χρεώνουν και πολλά μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, malakudi είπε

Τις προσφορές σαν αυτή που ανέφερα παραπάνω θα τις πετύχεις μόνο αν έχεις άτομο στη Γερμανία να στην αγοράσει τοπικά εκεί - και μετά στην στέλνει. Αν δεν έχεις δε θα καταφέρεις κάτι, τα καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα είναι λίγα και χρεώνουν και πολλά μεταφορικά.

Κατάλαβα... Αρα κυρίως σε amazon να κοιταζω. Ευχαριστω πολυ ολους για τις αμεσες απαντήσεις. Κατι τελευταιο. Να τις θεωρήσω όλες πανω κατω ισες, ή πρεπει να προσεξω κατι οπως μαρκα, αριθμό ανεμιστήρων, lhr; Καθαρα για gaming θα ειναι, δεν με ενδιαφερει καθόλου το mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά όπου να ναι θα σκάσουν οι ειδοποιήσεις βσε πολύ κόσμο στο επόμενο 1 μήνα να προλάβουν δηλαδή γιορτές.Εχω 2 αναμονή .μια 3070 και μια 3080 αν κάποιος θέλει μου λέει να τον έχω στο νου όταν έρθει το μνμ σε μένα γιατί μάλλον θα πάνε ακύρωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/10/2021 στις 3:46 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Εχουμε επιλογη να παρουμε δυο καρτες (λιστα αναμονης δεν εχω ειδοποιηση ακομα).

Η μια EVGA 3080 FTW3 ULTRA 10G-P5-3897-KL στα 999 ευρω.

Η αλλη EVGA 3060 Ti XC στα 554 ευρω.

Ποια απο τις δυο ειναι VFM ασχετως ποια ειναι καλυτερη.

,

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, danaos7 είπε

Λογικά όπου να ναι θα σκάσουν οι ειδοποιήσεις βσε πολύ κόσμο στο επόμενο 1 μήνα να προλάβουν δηλαδή γιορτές.Εχω 2 αναμονή .μια 3070 και μια 3080 αν κάποιος θέλει μου λέει να τον έχω στο νου όταν έρθει το μνμ σε μένα γιατί μάλλον θα πάνε ακύρωση.

Εννοείται πως ενδιαφερομαι για την 3070!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε το LHR δεν αποτελεί πλέον αποτροπή για miners. Πιστεύω δεν θα ασχοληθούν ξανά με κάποιο κλείδωμα καθώς δεν μένει "κλειδωμένο" για πολύ καιρό.

https://www.tomshardware.com/news/new-software-lets-you-mine-two-different-cryptocurrencies-at-once-on-lhr-nvidia-cards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, cyberguy είπε

Οποτε το LHR δεν αποτελεί πλέον αποτροπή για miners. Πιστεύω δεν θα ασχοληθούν ξανά με κάποιο κλείδωμα καθώς δεν μένει "κλειδωμένο" για πολύ καιρό.

https://www.tomshardware.com/news/new-software-lets-you-mine-two-different-cryptocurrencies-at-once-on-lhr-nvidia-cards

Χρειάζεται περισσότερη από 8gb vram… τωρα βγάζει νόημα η ram της 3060 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cyberguy είπε

Οποτε το LHR δεν αποτελεί πλέον αποτροπή για miners. Πιστεύω δεν θα ασχοληθούν ξανά με κάποιο κλείδωμα καθώς δεν μένει "κλειδωμένο" για πολύ καιρό.

https://www.tomshardware.com/news/new-software-lets-you-mine-two-different-cryptocurrencies-at-once-on-lhr-nvidia-cards

Δεν είναι ακριβώς έτσι
Δεν είναι 100% η απόδοση, βγαζει locks συνέχεια κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xartemporas είπε

https://www.metacritic.com/game/pc/far-cry-6

Tι χαλιά βαθμολογίες είναι αυτές; Είναι τόσο χάλια το game? Το έβαλε κάποιος από εδώ; Λέει τίποτα ή μπα

Τίγκα στα stutters είναι, το engine είναι για κλωτσιές. Σαν παιχνίδι είναι μια χαρά αλλά θέλει patches. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...