Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ilos είπε

Yay θα παίξουμε ps4 games που τα βρίσκεις στις αγγελίες στο 20ρικο, full price 3-4 χρόνια μετά.

Για ps5 games θα περιμένουμε μια 5ετία να βγει το ps6 πρώτα.😁

Εγω πχ δεν αντεξα και χτυπησα πριν ενα χρονο ps4 για ενα exclusive και μονο , δεν μπορουσα να περιμενω ενα χρονο να βγει σε Pc . Τωρα βλεπω κατι days gone για pc και god of war οτι θα βγουν . Την αρχη την εκανε με το Horizon Zero Dawn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αμε θα περιμενω να παιξω τα exclusives της sony με την R7 360 που αμφιβαλλω αν θα τα σηκωνει στα 720p, ακομη και στο ps4 καλυτερα θα τα τρεξω, θα μου πει καποιος ε τοτε παρε ρε χριστιανε κι εσυ μια καρτα και αμεσως μετα θα του απαντησω με αυτο ενω ταυτοχρονα θα γελαω (και θα κλαιω μαζι)...

Δεν ειναι να το ψαχνεις γενικα πολυ, γ@#@%ε το συμπαν με την ολη φαση, αλλαζεις χομπυ και τελειωνει εκει το πραγμα (και ο πονοκεφαλος αναζητης gpu σε λογικη τιμη μαζι).

 

καρτα.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosmcmc είπε

Ναι αμε θα περιμενω να παιξω τα exclusives της sony με την R7 360 που αμφιβαλλω αν θα τα σηκωνει στα 720p, ακομη και στο ps4 καλυτερα θα τα τρεξω, θα μου πει καποιος ε τοτε παρε ρε χριστιανε κι εσυ μια καρτα και αμεσως μετα θα του απαντησω με αυτο ενω ταυτοχρονα θα γελαω (και θα κλαιω μαζι)...

 

καρτα.png

Σουρεάλ φάση εντελώς εχει γίνει το πράγμα , εν το μεταξύ βλέπεις απο πάτωμα τις 710 στα 60 ευρώ και ταβάνι όσο πάει , αλλά στο ενδιάμεσο δεν υπάρχει τίποτα , οι κάρτες των 200 ευρώ εξαφανίστηκαν.

Στο πολύ άμεσο μελλον:
"Nvidia rtx 3090 σε τιμή προσφοράς 4899,99"**
 

**Η προσφαρά περιλαμβάνει φπα , και δώρο χρηματοκιβώτιο μάρκας diebold μασιφ ατσάλι κράμματος 316L , για να αποθηκευετε την κάρτα σας με ασφάλεια αφού κλεισετε τον υπολογιστή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, catmaster είπε

Στο πολύ άμεσο μελλον:
"Nvidia rtx 3090 σε τιμή προσφοράς 4899,99"**
 

**Η προσφαρά περιλαμβάνει φπα , και δώρο χρηματοκιβώτιο μάρκας diebold μασιφ ατσάλι κράμματος 316L , για να αποθηκευετε την κάρτα σας με ασφάλεια αφού κλεισετε τον υπολογιστή.

 

Ποσο αληθεια! 😂

edit: Πες το κι εγινε! μερικα πρασινα μακρυα επεσες...τα λεμε σε καμια βδομαδα απο τωρα που τη παρακατω τιμη θα τη βλεπεις και σε ''low end'' υλοποιησεις 🤑

3333333333333.png

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ναι αμε θα περιμενω να παιξω τα exclusives της sony με την R7 360 που αμφιβαλλω αν θα τα σηκωνει στα 720p, ακομη και στο ps4 καλυτερα θα τα τρεξω, θα μου πει καποιος ε τοτε παρε ρε χριστιανε κι εσυ μια καρτα και αμεσως μετα θα του απαντησω με αυτο ενω ταυτοχρονα θα γελαω (και θα κλαιω μαζι)...

Δεν ειναι να το ψαχνεις γενικα πολυ, γ@#@%ε το συμπαν με την ολη φαση, αλλαζεις χομπυ και τελειωνει εκει το πραγμα (και ο πονοκεφαλος αναζητης gpu σε λογικη τιμη μαζι).

 

καρτα.png

Που είναι το περίεργο? Έχει βλέπω κάρτες για όλα τα βαλάντια.😁 Και για αυτόν που έχει 50 ευρώ, και για αυτόν που έχει 500 και για αυτόν που έχει 1500 και για αυτόν που δεν έχει πια νεφρά για την 3090.

Γιατί ως γνωστό αν κάνεις mining βγάζεις πίσω το καπέλο σε [Εβραίοι με σομπρέρο]/hashrate*eth_value μέρες, οπότε δεν είναι υπερτιμολογημένες. Am i right or am i right?😁

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι άσχετο - σχετικό το τελευταίο msi afterburner final έχει μπορώ να πω το καλύτερο auto oc η 3070 βγάζει core 2010mhz σταθερά σε warzone βέβαια παρατήρησα ότι δίνει μόνο +200 στο memory αλλά δεν δοκίμασα κάτι παραπάνω όταν έχω χρόνο θα ανεβάσω λίγο ακόμα να δω αποτέλεσμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LIGHT1NG είπε

κάτι άσχετο - σχετικό το τελευταίο msi afterburner final έχει μπορώ να πω το καλύτερο auto oc η 3070 βγάζει core 2010mhz σταθερά σε warzone βέβαια παρατήρησα ότι δίνει μόνο +200 στο memory αλλά δεν δοκίμασα κάτι παραπάνω όταν έχω χρόνο θα ανεβάσω λίγο ακόμα να δω αποτέλεσμα 

Απο μονος μου εχω βρει σαν σταθερο το 2010 σε καλο ρευμα. Παει και πιο κατω (εχω παιξει αρκετες ωρες και με λιγοτερο), αλλα better safe than sorry. 

image.png.7d8907b14ed81e8bcbaf2d6a81fb9b86.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Απο μονος μου εχω βρει σαν σταθερο το 2010 σε καλο ρευμα. Παει και πιο κατω (εχω παιξει αρκετες ωρες και με λιγοτερο), αλλα better safe than sorry. 

image.png.7d8907b14ed81e8bcbaf2d6a81fb9b86.png

Βάλε το control με RTX. Εμένα μου βρίσκει το ασταθές OC/UV μέσα σε 10 λεπτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το competitive gaming είναι καθαρά NVIDIA με το reflex πλέον.

 

9 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Θα βγάλει και η AMD οπεν-σόρσ λύση σε 2-3 χρόνια :P..

Ωραία τα περνάτε μεταξύ σας, ε?

Το RAL, τί ακριβώς κάνει?

Είναι και κάτι μήνες (αρκετούς) προγενέστερο του reflex.

Α, ξέχασα...είχε πει τότε η πράσινη ότι δεν κάνει κάτι, δεν λειτουργεί κλπ...και μετά έτρεξε να βγάλει το αντίστοιχο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

 

Ωραία τα περνάτε μεταξύ σας, ε?

Το RAL, τί ακριβώς κάνει?

Είναι και κάτι μήνες (αρκετούς) προγενέστερο του reflex.

Α, ξέχασα...είχε πει τότε η πράσινη ότι δεν κάνει κάτι, δεν λειτουργεί κλπ...και μετά έτρεξε να βγάλει το αντίστοιχο.

Τι είναι το RAL;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βάλε το control με RTX. Εμένα μου βρίσκει το ασταθές OC/UV μέσα σε 10 λεπτά..

Ε δεν κατεβάζω τώρα παιχνίδι χωρίς λόγο. Έχω βρει το cod Warzone το οποίο θέμα σε ram ή gpu oc το βρίσκει αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν το RT / DLSS ένα πράμα :P 

Θυμάμαι πρίν 1.5 χρόνο συζητήσεις ατέρμονες στο νήμα των 5700xt για το υποτιθέμενο value της έναντι της απερχόμενης 2070 (ολόιδιας τιμής) και της ανερχόμενης 2070s (πανάκριβη, 100€ πάνω) και πόσο gimmick είναι το RT / DLSS.  Και μέτα βγήκε το cyberpunk, το DS, το cod, το watchdogs κλπα κλπα.  Με την 2070 το απολαμβάνεις σε 1440p Ultra  DLSS Quality σε 60αρι average. Η κάρτα - αποκάλυψη της AMD παίζει στα 35. Όσα και η 2070 με RT ultra ανοιχτό δηλαδή. 

Εγώ τα έλεγα τότε, ότι το raster που δίνει είναι κωμωδία για την έλλεψη RT - DLSS, και η απάντηση που έπαιρνα είναι ότι είμαι fanboy. Ε τώρα όποιος την προτίμησε πάει για αλλαγή κάρτας ή downgrade σε 1080p monitor. 

ΥΓ1. Θυμάμαι κιόλας κάποιος γέλαγε που σύγκρινα την 2060 με την radeon VII. Όντως, δίκιο είχε, όπου υπάρχει DLSS η 2060 ρίχνει ράπισμα. 

 

Spoiler

1440p_Ultra.png

Spoiler

6.png

 

 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

τα λεμε σε καμια βδομαδα απο τωρα που τη παρακατω τιμη θα τη βλεπεις και σε ''low end'' υλοποιησεις

Άμα συνεχίσει ετσι μεχρι το καλοκαιρι , οι παραδόσεις των καρτων θα γινονται με θωρακισμενα οχηματα σαν αυτα που εχουν για τις χρηματαποστολες , 4 Titan σε μια σακούλα θα ειναι 20 χιλιάρικα. 🤣

Οι λοιποι ψωμολυσσες θα το παιξουμε "άπλες" έως ότου σκουπιστούν και οι τελευταίες 710gt , και μετά θα αρχίσει το acid party .... 16 cores cpu με 32 gb ram να παιζει Duke Nukem με Albatron 128Mb ...  🙃🙃 ένα εκατομμύριο fps. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...