Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
19 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

C++

Ε ναι ή σκέτη C, το ίδιο είναι αφού δεν έβαλα αντικείμενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψεύτικο segmentation είναι αυτό. Πιο rt και raster και βραστερ.

Ρε άνθρωποι όταν πάτε κι ακουμπάτε τα ωραία σας ευρώ για gpu, για eye candy δεν τα δίνετε?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Τι ψεύτικο segmentation είναι αυτό. Πιο rt και raster και βραστερ.

Ρε άνθρωποι όταν πάτε κι ακουμπάτε τα ωραία σας ευρώ για gpu, για eye candy δεν τα δίνετε?

 

Εδώ που τα λέμε σε δύο games μόνο αξίζει το RT (CP77 και Control), άντε βαριά και στο Deliver Us the Moon..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εδώ που τα λέμε σε δύο games μόνο αξίζει το RT (CP77 και Control), άντε βαριά και στο Deliver Us the Moon..

Να προσθέσω metro exodus, observer, watchdogs legion, cod, bfv το έχω ευχαριστηθεί εγώ.

Να σου πω την αλήθεια από τις παιχνιδάρες που έχουν βγει τον τελευταίο ένα χρόνο

το rdr2 δεν είχε, το death stranding, σε ποια άλλα σου έλειψε?

Εννοώ από παιχνίδια που παίζεις και για τα γραφικά τους, προφανώς το wasteland 3 πχ ή το atom,

που έπαιξα πρόσφατα δεν υποστήριζαν, αλλά στην τελική δεν είναι αυτά τα παιχνίδια ο λόγος

που πληρώνω για gpu.

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
28 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Να προσθέσω metro exodus, observer, watchdogs legion, cod, bfv το έχω ευχαριστηθεί εγώ.

Να σου πω την αλήθεια από τις παιχνιδάρες που έχουν βγει τον τελευταίο ένα χρόνο

το rdr2 δεν είχε, το death stranding, σε ποια άλλα σου έλειψε?

Εννοώ από παιχνίδια που παίζεις και για τα γραφικά τους, προφανώς το wasteland 3 πχ ή το atom,

που έπαιξα πρόσφατα δεν υποστήριζαν, αλλά στην τελική δεν είναι αυτά τα παιχνίδια ο λόγος

που πληρώνω για gpu.

 

bfv και exodus έχουν το DLSS 1.0 οπότε είναι out of the question. Το COD έχει μόνο shadows που κάνουν μηδαμινή διαφορά. Observer δεν το έχω δει πως είναι, και Legion σωστά το είχα ξεχάσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

bfv και exodus έχουν το DLSS 1.0 οπότε είναι out of the question. Το COD έχει μόνο shadows που κάνουν μηδαμινή διαφορά. Observer δεν το έχω δει πως είναι, και Legion σωστά το είχα ξεχάσει..

Με μπέρδεψες, τι εννοείς out of the question?

Δεν είπα με dlss ανοιχτό.... το οποίο στο bfv είναι τελείως φριχτό, στο metro δεν το δοκίμασα.

32 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

το rdr2 δεν είχε, το death stranding, σε ποια άλλα σου έλειψε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Με μπέρδεψες, τι εννοείς out of the question?

Δεν είπα με dlss ανοιχτό.... το οποίο στο bfv είναι τελείως φριχτό, στο metro δεν το δοκίμασα.

E με DLSS κλειστό ποια κρατάει 60άρι στο exodus στην ανάλυση της; Από τις Turing καμία, και από τις Ampere δεν νομίζω. Έχει GI που είναι θεο-βαρυ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, pug987 είπε

Το update πάντως που βγαίνει για το Metro Exodus που θα έχει περισσότερα RT features, βλέπω θα έχει και DLSS 2.

Ναι αυτό θα αξίζει. Παίζει να είναι το καλύτερο συνολικά απ' όλα όσα έχουν βγει γιατί είναι και παιχνιδάρα γενικά. Αρκεί να το φτιάξουν σωστά χωρίς τσαπατσουλιές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

E με DLSS κλειστό ποια κρατάει 60άρι στο exodus στην ανάλυση της; Από τις Turing καμία, και από τις Ampere δεν νομίζω. Έχει GI που είναι θεο-βαρυ..

Α ωραία βάλαμε κι άλλο περιοριστικό παράγοντα, πρέπει η κάρτα να ταιριάζει με την ανάλυση... δεν βγαίνει άκρη.

 

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι αυτό θα αξίζει.

Το exodus το καταφχαριστήθηκα με 2070super rtx on χωρίς dlss και freesynk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Α ωραία βάλαμε κι άλλο περιοριστικό παράγοντα, πρέπει η κάρτα να ταιριάζει με την ανάλυση... δεν βγαίνει άκρη.

 

Ε ναι. Αν βάλεις την 3080 σε 1080p τότε θα κρατάει 60άρι χωρίς DLSS αλλά ποιος τρέχει 1080p με 3080; Με αυτό το σκεπτικό το είπα. Παντού χρειάζεται το DLSS με RT ΟΝ, δεν γίνεται αλλιώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ε ναι. Αν βάλεις την 3080 σε 1080p τότε θα κρατάει 60άρι χωρίς DLSS αλλά ποιος τρέχει 1080p με 3080; Με αυτό το σκεπτικό το είπα. Παντού χρειάζεται το DLSS με RT ΟΝ, δεν γίνεται αλλιώς..

Στο ξαναγράφω, καραγούσταρα exodus με 2070super rtx on χωρίς dlss.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Να προσθέσω metro exodus, observer, watchdogs legion, cod, bfv το έχω ευχαριστηθεί εγώ.

Να σου πω την αλήθεια από τις παιχνιδάρες που έχουν βγει τον τελευταίο ένα χρόνο

το rdr2 δεν είχε, το death stranding, σε ποια άλλα σου έλειψε?

Δε μας τα λες καλά.

Αναφέρεις παιχνιδάρες, από τις οποίες μπορεί να λείψει σε κάποιον το RT, και βάζεις στην ίδια παράγραφο (υπονοείς "παιχνιδάρες") το RDR2 και το Death Stranding με το Observer, το WD Legion και το BF V.

Το θέμα είναι ότι τα RDR2, Death Stranding, RE3, HZD, κτλ κτλ δεν τα παίζεις μόνο για τα γραφικά τους. Τα παίζεις γιατί είναι ΑΑΑ και σε σενάριο-gameplay. Είναι μεγάλη η λίστα των games του τελευταίου 1-1,5 έτους.

Αντίθετα τα WD Legion, Observer και πολλά άλλα με RT, δυστυχώς, αν δεν είχαν RT δε θα θυμόμασταν καν ότι έχουν υπάρξει...

Ακόμα και το Control ... χωρίς RT δεν ξέρω αν θα έμπαινε στις "παιχνιδάρες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια 2060s καλή είναι για 1080p. Δεν βλέπω το νόημα να μιλάμε για eye candy και fps όταν το οπτικό αποτέλεσμα είναι αυτό που δείχνει το monitor μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...