Προς το περιεχόμενο

Εθνικη τράπεζα


jasonas21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Μάλιστα το 2 μαλον θα κάνουμε, για να ξεπεραστεί αυτό το εμπόδιο του εκκαθαριστικού, δεν μπωρο να καταλάβω γιατί το δικο μου και του πατερα μου τα δέχτηκε, εκανα μια δοκιμή και δεν έβγαλε κάποιο μυνημα, και της μητέρας μου δεν το δέχεται μήπως επειδή δεν εχει δουλέψει ποτέ; γιατί κατι λεει για μη μηδενικο εισόδημα και τέτοια

Απάντησες μόνος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, panos0100 είπε

οκ ευχαριστώ πολύ ελπίζω να μην χυθεί αίμα στην τράπεζα θα προσπαθήσω να παραμείνω ήρεμος και ψύχραιμος  

 Μην γίνεις πολύ αιμοβόρος!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/10/2021 στις 7:54 ΜΜ, panos0100 είπε

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να φτιάξω έναν ακόμα λογαριασμό στην εθνική μέσω του ebanking και μου λέει πρέπει να ενημερώσω το εκκαθαριστικο σημείωμα, παω να το ανεβάσω και δεν με αφήνει βγάζει αυτό το μύνημα  

H ταυτοποίηση των στοιχείων από εκκαθαριστικά  με μηδενικό εισόδημα δεν είναι δυνατή.

Δοκίμασες επικαιροποίηση μέσω eGov-KYC; Ίσως αξίζει μία προσπάθεια (δεν ζητάει να ανεβάσεις αρχεία κλπ).

https://www.nbg.gr/greek/enimerosi/Pages/Enhmerwsh-stoixeiwn-mesw-govgr.aspx

Επεξ/σία από Foutrelis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Foutrelis είπε

Δοκίμασες επικαιροποίηση μέσω eGov-KYC; Ίσως αξίζει μία προσπάθεια (δεν ζητάει να ανεβάσεις αρχεία κλπ).

https://www.nbg.gr/greek/enimerosi/Pages/Enhmerwsh-stoixeiwn-mesw-govgr.aspx

Δυστυχώς και εκεί φίλε  μου συνάντησα αλλα προβλήματα, ενώ λέει οτι το κινητο της μητέρας μου δεν είναι επικοιρωμενο, παω να το κανω επικύρωση και λεει οτι ο αριθμος ειναι στο σύστημα, και δεν με αφήνει ούτε και εκεί να συνεχισω, ως μονη τελευταία λύση είναι η τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos0100 είπε

Δυστυχώς και εκεί φίλε  μου συνάντησα αλλα προβλήματα, ενώ λέει οτι το κινητο της μητέρας μου δεν είναι επικοιρωμενο, παω να το κανω επικύρωση και λεει οτι ο αριθμος ειναι στο σύστημα, και δεν με αφήνει ούτε και εκεί να συνεχισω, ως μονη τελευταία λύση είναι η τράπεζα

Ενδέχεται να το δεχτεί αν το δηλώσεις πρώτα στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στην τράπεζα ενημέρωσα το εκκαθαριστικο ερχομαι σπιτι ζηταει τωρα ενημερωση ΑΦΜ παλι με εκκαθαριστικο το οποιο παλι δεν το δεχεται 

8 ώρες πριν, Foutrelis είπε

Ενδέχεται να το δεχτεί αν το δηλώσεις πρώτα στο Εθνικό Μητρώο Επικοινωνίας.

Δυστηχως εκει μπαινω πρωτα να το δηλωσω και μου λεει ο αριθμος ειναι δηλωμενος αλλα οταν παω να μπω μου λεει πρεπει κανετε ποιστοποιηση κινητου πραγματικα δεν ξερω τι να πω, μαλον θελει ολα τα στοιχεια στην τραπεζα ενημερωση μετα σειρα εχει το επαγγελμα που η μητερα μου δεν δουλεψε αντε παλι τραπεζα τωρα πρεπει να παμε για το αφμ παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
38 λεπτά πριν, archer100 είπε

Δε μπορω να μπω στο web banking τους απο το πρωι. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα;

Δοκίμασα τώρα και μπήκα κανονικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Nabuko είπε

Δοκίμασα τώρα και μπήκα κανονικά

Μηπως μπορεις (η καποιος αλλος συμφορουμιτης) να κανεις paste το link που σε οδηγει αν πατησεις πανω δεξια digital banking -> Ιδιωτες?

Μου ειπε η κοπελα πως εχει αλλαξει το σαιτ τους και μαλλον ειναι θεμα cookies κλπ αλλα μετα απο καθαρισμο βλεπω παλι το ιδιο

Αυτο που βλεπω εγω ειναι:

https://ibank.nbg.gr/web/?loginType=retail

Ειναι το ιδιο με αυτο που βλεπετε εσεις;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, archer100 είπε

Αυτο που βλεπω εγω ειναι:

https://ibank.nbg.gr/web/?loginType=retail

Ειναι το ιδιο με αυτο που βλεπετε εσεις;

Nαι το ίδιο είναι. Έχει αλλάξει η σχεδίαση εδώ και λίγες μέρες. Αν μπαίνεις από chrome έχει βγει ένα update, για δοκίμασε να το κάνεις. Αν έχεις vpn βγάλτο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Nαι το ίδιο είναι. Έχει αλλάξει η σχεδίαση εδώ και λίγες μέρες. Αν μπαίνεις από chrome έχει βγει ένα update, για δοκίμασε να το κάνεις. Αν έχεις vpn βγάλτο

Update εννοεις του Chrome? Απο οτι ειδα γινεται αυτοματα στο background

Επεξ/σία από archer100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, archer100 είπε

Update εννοεις του Chrome? Απο οτι ειδα γινεται αυτοματα στο background

Ναι. Οκ, δεν το ήξερα. Εγώ το κάνω μόνος μου. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο που μπορεί να φταίει αυτή τη στιγμή. 😒

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πηγα σημερα σε καταστημα εθνικης(επειτα απο ραντεβου)για ανοιγμα νεου λογαριασμου.

Ενω προχωραμε,λεω στο υπαλληλο..

-Δεν υπαρχει χρεωση για ανοιγμα ταμιευτηριου ετσι?Δε με ενδιαφερουν value,μαλιου κτλ..

Υπ-Απο καταστημα μπορουμε να ανοιξουμε μονο value.

-Δε θελω βαλιου και δε πληρωνω νταβατζιλικια.

Υπ-Μονο διαδυκτιακα εινα δωρεαν,αλλα και απο εκει δε μπορεις να προχωρησεις γιατι τα χαρτια του ατομου που θελεις να ανοιξεις λογαριασμο δε μπορουν να επικυροποιηθουν.

-Αρα,με αναγκαζεις να βγαλω βαλιου.Αυτο ειναι παρανομο,δεν ειναι υποχρεωτικο.

Υπ-Οι ανωτεροι εχουν δωσει αυτη τη γραμμη.

Παω στη διευθυντρια να ζητησω το λογο,και μου λεει τα ιδια.Απο καταστημα μονο βαλιου(2 ευρω το μηνα κτλ).

Της λεω οτι δε με ενδιαφερουν τα προνομια,και επιμενω για απλο λογαριασμο ταμιευτηριου.

Μου αρνειται,αλλα τελικα ο υπαλληλος μου προτεινει να ανοιξω το λογαριασμο,να τον ακυρωσω μετα απο 4-5 μερες,και ανοιξω νεο,μεσω ebanking.

Με διαβεβαιωσε πως δε θα υπαρξει καμια επιβαρυνση,και δε θα χρεωθει καθολου ο λογαριασμος.

Συμφωνησα(καθως επρεπε να ανοιχτει λογαριασμος),και θα σας ενημερωσω μολις τελειωσω με την ολη διαδικασια,για το αν τελικα μπορουμε να αποφυγουμε αυτα τα 2 ευρω το μηνα.

Δε χρειαζεται να σχολιασω τη σταση των υπαλληλων απεναντι σε παλιους κ νεους πελατες ετσι?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να κράζεις τους υπαλλήλους νομίζεις ότι σε κάνει μάγκα; 

Αν θες συμβουλεύσου ένα δικηγόρο και απευθύνσου στην προστασία καταναλωτή. Η διοίκηση κάθε τράπεζας καθορίζει την πολιτική της και μάλιστα πιέζει αφόρητα τους υπαλλήλους να βγάλουν νούμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...