Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
29/10/2021, 14:42 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
29/10/2021, 10:32 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
28/10/2021, 12:28 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
28/10/2021, 12:28 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ
10/10/2021, 13:50 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
4/10/2021, 13:51 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
4/10/2021, 04:51 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Περιμένω ακόμα δέμα απο τις 29/10...υπάρχει καποια συμβουλή πως να κινηθω? Δεν υπαρχει απόκριση με μειλ και τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, avrataki είπε
Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
29/10/2021, 14:42 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
29/10/2021, 10:32 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
28/10/2021, 12:28 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
28/10/2021, 12:28 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ
10/10/2021, 13:50 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
4/10/2021, 13:51 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
4/10/2021, 04:51 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Περιμένω ακόμα δέμα απο τις 29/10...υπάρχει καποια συμβουλή πως να κινηθω? Δεν υπαρχει απόκριση με μειλ και τηλεφωνο...

ειχες στειλει αποδειξη για να γινει εκτελονισμος ? απο οσο φανταζομαι εχει αποσταλει πισω , μετα απο 20 μερες αν μπει εκτελονισμο κ δεν στειλεις χαρτια το γυρνανε πισω, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει κολλήσει στο συγκεκριμένο σημείο από τις 10 Ιανουαρίου υπάρχει κάποια εξήγηση;

IMG_20220131_130945.jpg

Επεξ/σία από SoNyFaNbOy
Λάθος λέξη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

ειχες στειλει αποδειξη για να γινει εκτελονισμος ? απο οσο φανταζομαι εχει αποσταλει πισω , μετα απο 20 μερες αν μπει εκτελονισμο κ δεν στειλεις χαρτια το γυρνανε πισω, 

οχι δεν το γνωριζω αυτο...ξερω απλα οτι το εστειλε ο αδερφος μου απο αυστραλια, εγω μεσω ποιου να στειλω αποδειξη? δεν εχω ιδεα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SoNyFaNbOy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει κολλήσει στο συγκεκριμένο σημείο από τις 10 Ιανουαρίου υπάρχει κάποια εξήγηση;

IMG_20220131_130945.jpg

Τσέκαρε το στα ελτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tracking number τύπου RExxxxxxxxxXX πάντα τελειώνει σε "CN";

Μου ήρθε ένα ειδοποιητήριο που αρχίζει από "RE" αλλά όπως το έγραψε το tracking number πάνω στο χαρτάκι ο υπάλληλος, δεν μπορώ να καταλάβω τα 2 γράμματα στο τέλος.

Δεν περιμένω κάτι που να αρχίζει με "RE" και επειδή δεν βγάζω ποιο ακριβώς είναι το tracking δεν μπορώ και να το ψάξω στις εφαρμογές.

Ένα αντικείμενο μόνο περιμένω αυτή την περίοδο και αυτό είναι ακόμα Γερμανία με άλλο tracking number.
Και αποκλείται να είναι το ίδιο και να άλλαξε πάλι το tracking, γιατί το πακέτο έφυγε από Κίνα πριν 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

Το tracking number τύπου RExxxxxxxxxXX πάντα τελειώνει σε "CN";

Μου ήρθε ένα ειδοποιητήριο που αρχίζει από "RE" αλλά όπως το έγραψε το tracking number πάνω στο χαρτάκι ο υπάλληλος, δεν μπορώ να καταλάβω τα 2 γράμματα στο τέλος.

Δεν περιμένω κάτι που να αρχίζει με "RE" και επειδή δεν βγάζω ποιο ακριβώς είναι το tracking δεν μπορώ και να το ψάξω στις εφαρμογές.

Ένα αντικείμενο μόνο περιμένω αυτή την περίοδο και αυτό είναι ακόμα Γερμανία με άλλο tracking number.
Και αποκλείται να είναι το ίδιο και να άλλαξε πάλι το tracking, γιατί το πακέτο έφυγε από Κίνα πριν 10 μέρες.

το RE σημαίνει κάτι συστημένο...

τελειώνει συνήθως με τους χαρακτήρες που έχει η χώρα αποστολής. αυτό μπορεί να είναι GR για Ελλάδα, DE για Γερμανία, κλπ

 

αν αυτό που βλέπεις στην ειδοποίηση έχει κατάληξη GR, μπορεί να είναι από συστημένη επιστολή, πιστωτική κάρτα μέχρι δεματάκι από ali ή ebay που έχει αποσταλεί χωρίς tracking και επειδή δεν ήθελε ο ταχυδρόμος να στο αφήσει σπίτι, σου άφησε ειδοποίηση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SoNyFaNbOy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει κολλήσει στο συγκεκριμένο σημείο από τις 10 Ιανουαρίου υπάρχει κάποια εξήγηση;

IMG_20220131_130945.jpg

Είναι untracked, δε θα δεις άλλη ενημέρωση. Τις επόμενες μέρες θα στο φέρει ο ταχυδρόμος ή θα σου αφήσει ειδοποίηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, leo066 είπε

Είναι untracked, δε θα δεις άλλη ενημέρωση. Τις επόμενες μέρες θα στο φέρει ο ταχυδρόμος ή θα σου αφήσει ειδοποίηση 

Ωραίος να είσαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SoNyFaNbOy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Γιατί το συγκεκριμένο αντικείμενο έχει κολλήσει στο συγκεκριμένο σημείο από τις 10 Ιανουαρίου υπάρχει κάποια εξήγηση;

IMG_20220131_130945.jpg

Tα πακέτα από αλί με UA-HU είναι untracked σταματάνε μέχρι το εκφόρτωση από μεταφορικό ενώ τα LA-HU είναι traceable μέχρι την παράδοση 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mitsakhs είπε

Tα πακέτα από αλί με UA-HU είναι untracked σταματάνε μέχρι το εκφόρτωση από μεταφορικό ενώ τα LA-HU είναι traceable μέχρι την παράδοση 

Οκ σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το ΕΛΤΑ το έχει ξεφτιλίσει εντελώς πια το θέμα... τώρα είδα status

ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ

σε έναν απλό φάκελο που μου έστειλε ένας φίλος από Χιλή! Ουτέ καν αγορά δηλαδή, απλό φάκελο με χαρτιά που τον έστειλε συστημένο και έχει κολλήσει στο τελωνείο εδώ και μέρες! Έχω που έχω τρελαθεί να σκάω 2,5ευρα 2-3 φορές την εβδομάδα από μικροαγορές στο aliexpress, αν μου έρθει να πληρώσω και τελωνείο για επιστολή από φίλο ε θα με ακούσετε στις ειδήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, avrataki είπε

οχι δεν το γνωριζω αυτο...ξερω απλα οτι το εστειλε ο αδερφος μου απο αυστραλια, εγω μεσω ποιου να στειλω αποδειξη? δεν εχω ιδεα...

 

καλυτερα κανε ενα τηλ στο ΓΕΤΑ  να βγαλεις ακρη , αν και μετα απο τοσο καιρο η χαθηκε η επιστραφηκε, αλλα ελλαδα ειμαστε ποτε δεν ξες ,   νομιζω αν στο στειλει συγκενικο προσωπο δεν πληρωνεις τελωνιο αλλα δεν θυμαμαι για σιγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

καλυτερα κανε ενα τηλ στο ΓΕΤΑ  να βγαλεις ακρη , αν και μετα απο τοσο καιρο η χαθηκε η επιστραφηκε, αλλα ελλαδα ειμαστε ποτε δεν ξες ,   νομιζω αν στο στειλει συγκενικο προσωπο δεν πληρωνεις τελωνιο αλλα δεν θυμαμαι για σιγουρα 

αν χαθηκε ολοκληρο κινητο τοτε θα παω απο εκει και δεν ξερω πως θα φερθω....γιατί έχω ακούσει ότι κλεβουν αυτά που δηθεν χανονται...πανω είχα κινητο τηλέφωνο γραμμένο θα μπορουσαν να με καλεσουν ή να αλλάξει η κατασταση στην πορεία της παραγγελίας. Καλω ασταματητα και δεν το σηκώνει κανεις...έχει άραγε επικοινωνήσει ποτε κανενας τηλεφωνικως με ΓΕΤΑ Αερολιμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...