Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, avrataki είπε

αν χαθηκε ολοκληρο κινητο τοτε θα παω απο εκει και δεν ξερω πως θα φερθω....γιατί έχω ακούσει ότι κλεβουν αυτά που δηθεν χανονται...πανω είχα κινητο τηλέφωνο γραμμένο θα μπορουσαν να με καλεσουν ή να αλλάξει η κατασταση στην πορεία της παραγγελίας. Καλω ασταματητα και δεν το σηκώνει κανεις...έχει άραγε επικοινωνήσει ποτε κανενας τηλεφωνικως με ΓΕΤΑ Αερολιμενα?

2 φορες προσφατα που χρειαστηκα εκτελονισμο και εστειλα στοιχεια , η διαδικασια πηρε 7-10 μερες με email .  με τηλ δεν δοκιμασα ,     στειλε ενα μαιλ με τον αριθμο αποστολης κ ρωτα τους μπας και 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

3 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

2 φορες προσφατα που χρειαστηκα εκτελονισμο και εστειλα στοιχεια , η διαδικασια πηρε 7-10 μερες με email .  με τηλ δεν δοκιμασα ,     στειλε ενα μαιλ με τον αριθμο αποστολης κ ρωτα τους μπας και 

Τους εστειλα mail στις 25/11 με τα ακριβή στοιχεία. Εστειλα και στα ελτα και εκεινα προσφατα μου απαντησαν και με παρεπεμψαν στο μειλ του ΓΕΤΑ που εχω ήδη στείλει... ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο να κανω...σκεφτομαι να παω αθηνα να τους βρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2022 στις 9:03 ΜΜ, SabotazNic είπε

Φανταζομαι αυριο θα το εχω (εκτος αν υπαρχει θεμα λογω χιονιων στην περιοχη μου)

image.png.f7a8e4726ffddde565317d849bd6a492.png

Είχες στείλει στοιχεία αγοράς η εκτελωνισαν μόνοι τους αυτόματα; έχει μπει απο 28.01 για εκτελωνισαν κ δεν ξέρω αν πρεπει να στείλω στοιχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ravencord είπε

Είχες στείλει στοιχεία αγοράς η εκτελωνισαν μόνοι τους αυτόματα; έχει μπει απο 28.01 για εκτελωνισαν κ δεν ξέρω αν πρεπει να στείλω στοιχεια

Δεν εστειλα κατι. Η dbrand εχει τιμολογιο εξωτερικα του δεματος. Δεν ξερω καν αν το ανοιξαν. Θα ερθει αυριο τελικα (αργησε να φυγει χθες απο ΚΔ Αττικης)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν εστειλα κατι. Η dbrand εχει τιμολογιο εξωτερικα του δεματος. Δεν ξερω καν αν το ανοιξαν. Θα ερθει αυριο τελικα (αργησε να φυγει χθες απο ΚΔ Αττικης)

Κ εμένα είναι από Amazon οπότε έχει παραστατικο! Σε ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ravencord είπε

Κ εμένα είναι από Amazon οπότε έχει παραστατικο! Σε ευχαριστώ πολυ

Απο αμαζον θα επρεπε να ειχες προπληρωσει (εκτος αν το πηρες απο πωλητη και οχι απο το ιδιο το αμαζον). Το αμαζον δεν εχει καποια ετικετα εξωτερικα με το περιεχομενο και το κοστος. (Βασικα δεν βαζουν καν καποιο παραστατικο, το κατεβαζεις απο τον λογαριασμο σου αν θες)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2022 στις 9:03 ΜΜ, SabotazNic είπε

Φανταζομαι αυριο θα το εχω (εκτος αν υπαρχει θεμα λογω χιονιων στην περιοχη μου)

image.png.f7a8e4726ffddde565317d849bd6a492.png

Εμένα έχει κολλήσει ακόμα στο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ, ακριβώς στην ίδια ημερομηνία με εσένα. Μου ζήτησαν και τους έστειλα υπεύθυνη δήλωση για κάτι βιταμίνες που έχει μέσα από iherb. Για να δούμε για  πόσο θα μείνει εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ακόμα περιμένω, τέτοια καθυστέρηση δεν μου έχει ξανατύχει. ευτυχώς δεν είναι κάτι που χρειάζομαι διακαώς, αλλά και πάλι. ένα δέμα την ημέρα προχωράνε??

image.png.ad425115ab02449dddedc9a98e629c5a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολόκληρο το τρακινγκ. Η αγορά ήταν 100+ ευρώ, αλλά εξωτερικά είχε μικρότερο τιμολόγιο 

(θα ανεβάσω το τρακινγκ μετά και copy paste, να μπορεί να το βρει κάποιος μέσω αναζήτησης) 

Spoiler
4/2/2022, 12:58
-------
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ
4/2/2022, 08:50
-------
ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ
4/2/2022, 07:50
-------
ΑΦΙΞΗ ΣΕ
-------
4/2/2022, 05:36 Δ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
4/2/2022, 01:24 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
3/2/2022, 15:37 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3/2/2022, 13:37 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
3/2/2022, 01:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
2/2/2022, 17:01 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
2/2/2022, 08:39 Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ
2/2/2022, 00:32 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
1/2/2022, 20:38 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)
1/2/2022, 20:31 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
29/1/2022, 12:03 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ
3/1/2022, 08:43 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΕΛΛΙΠΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ - ΤΑ ΕΛΤΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΣΕ ΧΕΙΡΩΝΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ
3/1/2022, 08:43 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
2/1/2022, 09:02 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
28/12/2021, 22:58 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
28/12/2021, 20:43 ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Screenshot_20220204-150811_Opera.jpg.3b50f47b3a24b4a49a493acc5cdc8bff.jpg

20220204_145630.jpg

20220204_145643.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..

Έχει κανείς εμπειρία με καθυστέρηση παράδοσης από ΕΛΤΑ courier? Έχω μια παραγγελία από Γερμανό, που μου ήρθε mail οτι στάλθηκε με ΕΛΤΑ courier από τη Δευτέρα 31/01.. Αλλά το tracking number δεν έχει αλλάξει κατάσταση από εκείνη τη μέρα, έχει μείνει στο "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ". Είναι φυσιολογικό να έχει αργήσει τόσο ή παίζει να έχει κάνει "γκάφα" ο Γερμανός? Σε email που έστειλα σήμερα δεν πήρα απάντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thomason993 είπε

Γράφω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..

Έχει κανείς εμπειρία με καθυστέρηση παράδοσης από ΕΛΤΑ courier? Έχω μια παραγγελία από Γερμανό, που μου ήρθε mail οτι στάλθηκε με ΕΛΤΑ courier από τη Δευτέρα 31/01.. Αλλά το tracking number δεν έχει αλλάξει κατάσταση από εκείνη τη μέρα, έχει μείνει στο "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ". Είναι φυσιολογικό να έχει αργήσει τόσο ή παίζει να έχει κάνει "γκάφα" ο Γερμανός? Σε email που έστειλα σήμερα δεν πήρα απάντηση..

Δεν έχουν παραλάβει ακόμη το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tan__ είπε

παιδια η ελτα φερνει πακετα σπιτι την κυριακη???

Μόνο τις  καθημερινές, και πλέον έρχονται 1-2 τον μήνα ....την Κυριακή θες να σου έρθουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είναι λογικό τα 10ψήφια tracking numbers που μου έχει δώσει το Aliexpress για DHL ITaly να μην δίνουν πληροφορίες πουθενά (DHL, DHL express, 17track κλπ)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...