Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Κρίμα ρε μαν

Σε αυτή την περίπτωση αν δεν κάνω λάθος ενεργοποιείται η κάλυψη της μερικής κλοπής και όχι της ολικής η οποία έχει συνήθως και μικρότερο κεφάλαιο.

Αν για ολική δλδ είχες τα 8.000ε που είναι η ασφαλιζόμενη αξία του αυτοκινήτου , σε μερικής κλοπής μπορεί να είναι 3000ε

Για αυτό και οι περισσότεροι εύχονται να μην βρεθεί το αμάξι ξηλωμένο γιατί δεν συμφέρει

Οπότε σύμφωνα με το παραπάνω εύχομαι είτε να βρεθεί και να μην έχει τίποτα είτε να μην βρεθεί καν

Πιο πολυ ξενερωμα ειναι απο την ταλαιπωρια μεχρι να βρω αλλο αυτοκινητο

Μερικη κλοπη βλεπω εχω 8300, οσο και για ολικη

Οποτε ειμαι οκ και διαλυμενο να βρεθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, imr είπε

Πιο πολυ ξενερωμα ειναι απο την ταλαιπωρια μεχρι να βρω αλλο αυτοκινητο

Μερικη κλοπη βλεπω εχω 8300, οσο και για ολικη

Οποτε ειμαι οκ και διαλυμενο να βρεθει?

Χμμμ δεν το ξέρω μπορεί να παίζει ρόλο το τι θα "λείπει" απο το αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, imr είπε

Πιο πολυ ξενερωμα ειναι απο την ταλαιπωρια μεχρι να βρω αλλο αυτοκινητο

Μερικη κλοπη βλεπω εχω 8300, οσο και για ολικη

Οποτε ειμαι οκ και διαλυμενο να βρεθει?

Ναι εισαι τυχερός. Συνηθως η μερική κλοπη οπως λέει κ ο θωμάς ειναι "λειψη"...

Ειχα πετύχει σε αντιπροσωπεία περίπτωση καινουργιου (έτους) BMW που το ειχαν ανοιξει μεσα στο γκαραζ και ειχαν παρει ΟΛΟΥΣ τους αερόσακους και όλους τους εγκεφαλους του... ε το αμαξι ηταν στη μερικη κλοπή, η ζημια ήταν 8500€, η μερική που ειχε ήταν μολις 3000, και δε το συνέφερε να το φτιάξει τελικα τον ανθρωπο και προσπαθουσε να σπρώξει αμαξι των 40000 με ούτε 10000 χλμ για ανταλλακτικά (~8000 ζηταγε)...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Ναι εισαι τυχερός. Συνηθως η μερική κλοπη οπως λέει κ ο θωμάς ειναι "λειψη"...

Ειχα πετύχει σε αντιπροσωπεία περίπτωση καινουργιου (έτους) BMW που το ειχαν ανοιξει μεσα στο γκαραζ και ειχαν παρει ΟΛΟΥΣ τους αερόσακους και όλους τους εγκεφαλους του... ε το αμαξι ηταν στη μερικη κλοπή, η ζημια ήταν 8500€, η μερική που ειχε ήταν μολις 3000, και δε το συνέφερε να το φτιάξει τελικα τον ανθρωπο και προσπαθουσε να σπρώξει αμαξι των 40000 με ούτε 10000 χλμ για ανταλλακτικά (~8000 ζηταγε)...

Ε γι αυτό θέλει προσοχή και να μην κοιτάμε μόνο την τιμή αλλά τις λεπτομέρειες που σε μια αποζημίωση μπορεί να μας γλιτώσουν από εκατοντάδες μέχρι χιλιάδες €...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, paylidis είπε

ωχ ωραία αρχισαμε κ στο μαρουσι τις ψειριστικες αυτοκινήτων;;

 

απο τη στιγμή που στο κοστολόγησε τότε 9Κ εμπειρογνόμωνας της ασφαλιστικής και τωρα το εχεις με κεφαλαιο 8Κ θα πρεπει αυτό το ποσο να παρεις (εαν δε το ειχε δει θα μπορουσαν να σου πουν σου δινουμε 5-6 αλλα υπαρχει εκείνη η αποτύπωση που σε σώζει).

 

για το τελευταιο δε ξερω τι παιζει...

Με τους καταλύτες έχει γίνει χαμός στο Μαρούσι (Με εξατμισά που μίλησα τότε και σε συνεργείο που πήγα πρόσφατα). Έχει γίνει μεγάλη άνοδος των οπαδών ιταλικής ομάδας.

10 ώρες πριν, paylidis είπε

 

 

Επεξ/σία από Ola150
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Με τους καταλύτες έχει γίνει χαμός στο Μαρούσι (Με εξατμισά που μίλησα τότε και σε συνεργείο που πήγα πρόσφατα). Έχει γίνει μεγάλη άνοδος των οπαδών ιταλικής ομάδας.

 

Α τόσο καλά…. Ήξερα για Γέρακα που έχουν κ έδρα οι οπαδοί… ήρθανε κ κατά εδώ; 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, paylidis είπε

Α τόσο καλά…. Ήξερα για Γέρακα που έχουν κ έδρα οι οπαδοί… ήρθανε κ κατά εδώ; 🙄

Παντού πάνε εννοείται.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Παντού πάνε εννοείται.

 

12 ώρες πριν, paylidis είπε

Α τόσο καλά…. Ήξερα για Γέρακα που έχουν κ έδρα οι οπαδοί… ήρθανε κ κατά εδώ; 🙄

 

12 ώρες πριν, Ola150 είπε

Με τους καταλύτες έχει γίνει χαμός στο Μαρούσι (Με εξατμισά που μίλησα τότε και σε συνεργείο που πήγα πρόσφατα). Έχει γίνει μεγάλη άνοδος των οπαδών ιταλικής ομάδας.

 

 

Εμενα παντως μου κανει εντυπωση γιατι δεν ειναι τοσο συνηθισμενο αυτοκινητο, ακομα και με τα κοινα ανταλακτικα της ρενω

Τοσα γιαρις και smart υπαρχουν στην περιοχη

Η βλακεια ειναι οτι τελικα δεν εχω ενοικιαση για αυτοκινητο στην ασφαλεια που ειναι και μικρο κοστος. Βαλτε την, γλυτωνει πολυ ταλαιπωρια. Για αποζημιωση μου ειπαν στις 3 μερες

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, imr είπε

 

 

 

Εμενα παντως μου κανει εντυπωση γιατι δεν ειναι τοσο συνηθισμενο αυτοκινητο, ακομα και με τα κοινα ανταλακτικα της ρενω

Τοσα γιαρις και smart υπαρχουν στην περιοχη

Η βλακεια ειναι οτι τελικα δεν εχω ενοικιαση για αυτοκινητο στην ασφαλεια που ειναι και μικρο κοστος. Βαλτε την, γλυτωνει πολυ ταλαιπωρια. Για αποζημιωση μου ειπαν στις 3 μερες

 

 

 

Υπομονή φίλε χωρίς αμάξι... Εγώ νομίζω στους όρους διάβασα 60 μέρες μετά την υποβολή μήνυσης... Δες πάλι τους όρους του συμβολαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Suzuki Vitara του 2020 και με το καρεκλάκι του μωρού και το καρότσι στο πορτ μπαγκάζ δεν έχω σχεδόν καθόλου χώρο οπότε πρέπει να αγοράσω μια μπαγκαζιέρα.

Έχετε κάτι να προτείνετε σε νορμάλ τιμή και αποδεκτή ποιότητα; 

Χρειάζομαι και μπάρες για να μπει πάνω η μπαγκαζιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alexiko είπε

Υπομονή φίλε χωρίς αμάξι... Εγώ νομίζω στους όρους διάβασα 60 μέρες μετά την υποβολή μήνυσης... Δες πάλι τους όρους του συμβολαίου.

Θα το δω, 90 ημέρες μου είπε ο ασφαλιστής στο τηλ δεν το πολύ έψαξα. 

 

31 λεπτά πριν, Bomber-21 είπε

Έχω ένα Suzuki Vitara του 2020 και με το καρεκλάκι του μωρού και το καρότσι στο πορτ μπαγκάζ δεν έχω σχεδόν καθόλου χώρο οπότε πρέπει να αγοράσω μια μπαγκαζιέρα.

Έχετε κάτι να προτείνετε σε νορμάλ τιμή και αποδεκτή ποιότητα; 

Χρειάζομαι και μπάρες για να μπει πάνω η μπαγκαζιέρα.

Είχα μπαγκαζιερα g3 και μπάρες hermes. 

Πολύ ευχαριστημένος και από τα 2 και ήταν από τους πιο φτηνοθς συνδιασμους πριν κάνα χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, imr είπε

Είχα μπαγκαζιερα g3 και μπάρες hermes. 

Πολύ ευχαριστημένος και από τα 2 και ήταν από τους πιο φτηνοθς συνδιασμους πριν κάνα χρονο

Στις τοποθέτησαν σε κάποιο κατάστημα; Αν έμεινες ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση, θα μπορούσες να μου το πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...