Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Nabuko είπε

Kάποια καλά νέα (ας πούμε). Το πετρέλαιο έπεσε γύρω στα 12% και το αέριο 30%

Στο πρατήριο (Shell εταιρικό), που βάζω, η 95αρα τη Δευτέρα είχε 1.978, σήμερα 2.068....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Peugeot208 είπε

Στο πρατήριο (Shell εταιρικό), που βάζω, η 95αρα τη Δευτέρα είχε 1.978, σήμερα 2.068....

Το ίδιο και σε κοντινο μου εταιρικό εδώ στην Θεσσαλονίκη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακραία αύξηση της τιμής του πετρελαίου κίνησης το οποίο έφτασε σχεδόν στην τιμή της βενζίνης.

Και προς Νέα Ερυθραία οριακά κάτω από 2 ευρώ το πετρέλαιο και η βεζινη 2,10+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9/3 στο ΕΚΟ που βάζω τιμή βενζίνης 2,02. Περνάω σήμερα 11/3 να βάλω και είχε 2,144!!!!!! Αν αυτό δεν είναι κερδοσκοπία τι είναι??? Τελικά βρήκα Revoil με 2,059.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

9/3 στο ΕΚΟ που βάζω τιμή βενζίνης 2,02. Περνάω σήμερα 11/3 να βάλω και είχε 2,144!!!!!! Αν αυτό δεν είναι κερδοσκοπία τι είναι??? Τελικά βρήκα Revoil με 2,059.

προφανως και ειναι κερδοσκοπια, τα συμβολαια δεν κλεινονται σε ημερησια βαση. Εκμεταλευονται ολοι την κατασταση και την ζητηση. Αποκλειεται σε 2 μερες να γεμισε  δεξαμενες εκ νεου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NTC Labs είπε

προφανως και ειναι κερδοσκοπια, τα συμβολαια δεν κλεινονται σε ημερησια βαση. Εκμεταλευονται ολοι την κατασταση και την ζητηση. Αποκλειεται σε 2 μερες να γεμισε  δεξαμενες εκ νεου.

1,615 η τιμή διυλιστηρίου + 24% φπα = 2 ευρώ στρογγυλά. Μέχρι τα 2,14 είναι κέρδος της εταιρείας και μετά του πρατηριούχου? http://oil.gge.gov.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν από λίγο Έκο Κηφισίας λίγο πάνω από το δαχτυλίδι ντιζελ 1.78.

 Όλα τα υπόλοιπα στην περιοχή από 1.99 και πάνω. 

Πως μπορεί να παίζει τέτοια διαφορά? Και είναι από τα ακριβά βενζινάδικα γενικα

 

20220311_192119~2.jpg

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
33 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Τι δίλιτρο μωρέ... (όχι ότι έχω την δυνατότητα να το πάρω)

https://www.autoblog.gr/2022/03/23/epishmo-honda-civic-ehev-me-184-ippous/

Είναι όμορφο όμως. 

Πληρώνει κανονικά φόρο πολυτέλειας αυτό και ας είναι υβριδικό? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι πριν καμιά 15αριά χρόνια Παρασκευή βράδυ να είμαι σε βενζινάδικο στην κάθοδο της Αμφιθέας και να φουλάρω ένα rallye που είχα τότε.

Έρχεται από πίσω ένα νεαρός τυπάς με μαύρο θηρίο maverick διπλάσιο σε μέγεθος από το δικό μου.

5€ λέει στον Πάκι.

Μπήκα κατευθείαν στο αμάξι για να μην ρεζιλευτώ, ακόμη γελάω κάθε φορά που το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, turbat0s είπε

Θυμάμαι πριν καμιά 15αριά χρόνια Παρασκευή βράδυ να είμαι σε βενζινάδικο στην κάθοδο της Αμφιθέας και να φουλάρω ένα rallye που είχα τότε.

Έρχεται από πίσω ένα νεαρός τυπάς με μαύρο θηρίο maverick διπλάσιο σε μέγεθος από το δικό μου.

5€ λέει στον Πάκι.

Μπήκα κατευθείαν στο αμάξι για να μην ρεζιλευτώ, ακόμη γελάω κάθε φορά που το θυμάμαι.

To θεμα δεν είναι το μέγεθος, αλλά για πότε το maverick θα έχει πιεί το ταλιρο χωρίς να κουνιέται κιολας😝

Μια φορά εχω οδηγήσει ενα 2λιτρο τότε που ήταν καινούρια, η αίσθηση ήταν κάτι ανάμεσα σε τρακτέρ και πλοίο...αισχρό αυτοκίνητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...