Προς το περιεχόμενο

Loki - (Disney+, 2021)


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Millennium είπε

Ξεκίνησε ο 2ος κύκλος για όποιον ενδιαφέρεται.

Τα καλυτερα νεα που ακουσα σημερα επιτελους. Πανω απο 2 χρονια μετα δηλαδη σε λιγο θα βλεπουμε δευτερη σεζον ανα τριετια. Καποτε εβγαιναν 24 επεισοδια καθε χρονο τωρα για 6-8 επεισοδια θελουν 2-3 χρονια. Δεν πανε καθολου καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πανω απο 2 χρονια μετα

Πως περνάει ο χρόνος! Ούτε που το κατάλαβα. Αν κάποιος μου έλεγε για 1 χρόνο αναμονή, θα το πίστευα.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Arkin said:

Τα καλυτερα νεα που ακουσα σημερα επιτελους. Πανω απο 2 χρονια μετα δηλαδη σε λιγο θα βλεπουμε δευτερη σεζον ανα τριετια. Καποτε εβγαιναν 24 επεισοδια καθε χρονο τωρα για 6-8 επεισοδια θελουν 2-3 χρονια. Δεν πανε καθολου καλα. 

Η Disney σκέφτεται εμάς τους νέους γονείς, που δεν έχουμε προλάβει να τελειώσουμε ακόμα την Ασόκα, και βγάζει τις σειρές λάου λάου 🫠

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, john_dr said:

Πως περνάει ο χρόνος! Ούτε που το κατάλαβα. Αν κάποιος μου έλεγε για 1 χρόνο αναμονή, θα το πίστευα.

Ούτε εγώ κατάλαβα πότε τελείωσα την πρώτη σεζόν, ίσως παίζει κάποιον ρόλο οτι στρίμαρα την σειρά τον Μάιο και νόμιζα ότι κάπου τότε είχε βγει 😅

Για να δούμε αν η δεύτερη θα είναι αντάξια της πρώτης, δεν ήταν κάτι φοβερό αλλά τουλάχιστον βλεπόταν. Ξέρουμε αν θα συνδέεται με το επόμενο Avengers the Kang dynasty που μάλλον θα βγει το 2026;

Επεξ/σία από Speculoos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Ούτε εγώ κατάλαβα πότε τελείωσα την πρώτη σεζόν, ίσως παίζει κάποιον ρόλο το ποτό τους την σειρά τον Μάιο και νόμιζα ότι κάπου τότε είχε βγει 😅

Για να δούμε αν η δεύτερη θα είναι αντάξια της πρώτης, δεν ήταν κάτι φοβερό αλλά τουλάχιστον βλεπόταν. Ξέρουμε αν θα συνδέεται με το επόμενο Avengers the Kang dynasty που μάλλον θα βγει το 2026;

Εννοειται θα συνδεετε εδω η πρωτη σεζον του Loki μας εδειξε πρωτα τον Kang και μετεπειτα τον ειδαμε και στις ταινιες. Το Loki μας εδωσε πρωτη φορα μια γερη ματια του multiverse συμπαντος απο τοτε ξεκινησε να μπαινει και στις ταινιες. 

52 λεπτά πριν, john_dr είπε

Πως περνάει ο χρόνος! Ούτε που το κατάλαβα. Αν κάποιος μου έλεγε για 1 χρόνο αναμονή, θα το πίστευα.

Αστα να πανε σαν χθες ηταν που την εβλεπα και περασαν 2.5 χρονια κοντα τι να πεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αστα να πανε σαν χθες ηταν που την εβλεπα και περασαν 2.5 χρονια κοντα τι να πεις. 

Εγώ που είμαι στην εκπαίδευση και σε παιδιά του Γυμνασίου - αν το φέρει η κουβέντα ή αν βολεύει ως παράδειγμα - τους λέω (σε στυλ Peter Parker) για μια αρχαία ταινία, πριν γεννηθούν, ονόματι Matrix? 😥

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, john_dr είπε

Εγώ που είμαι στην εκπαίδευση και σε παιδιά του Γυμνασίου - αν το φέρει η κουβέντα ή αν βολεύει ως παράδειγμα - τους λέω (σε στυλ Peter Parker) για μια αρχαία ταινία, πριν γεννηθούν, ονόματι Matrix? 😥

Πια αυτη που δεν εχω δει ποτε και ας ειμαι του 1990? Στην εκπαιδευση θα εισαι πολλα χρονια και οσο μεγαλωνεις θα βλεπεις και παιδια που γεννηθηκαν μετα το 2010 και μετα το 2020 σε 20-25 χρονια. Κυκλος της ζωης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άσχημο είναι ότι αν όλες αυτές οι sci fi σειρές/ταινίες φάνε τα μούτρα τους λόγω κακών επιλογών για προώθηση ατζέντας ή και ικανοποίησης νεανικού κοινού, στο τέλος μπορεί να πουν ότι ο κόσμος το βαρέθηκε το είδος και να σταματήσουν να ρίχνουν λεφτά εκεί. Μετά θα περιμένουμε από τίποτα χαμηλού κόστους ταινίες να έχουν κάποια καλή ιδέα που να υπερκαλύπτει την ξεκάθαρη απουσία υψηλού budget.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μολις το επεισοδιο πολυ μου αρεσε. Ετσι μπερδεμενο οπως το θυμαμαι και η προσθηκη του Ke Huy Quan ως Ouroboros εξαιρετικη ελπιζω να ειναι σε ολα τα επεισοδια. Μην ξεχασετε εχει σκηνη μετα τους τιτλους τελους με Σιλβι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και το δευτερο επεισοδιο. Κατι δεν μου αρεσει καπως αργη καπως ασυνδετη πρεπει να ανεβει επειγοντως δεν γινεται 2.5 χρονια μετα και με μολις 6 επεισοδια να προχωραει ετσι. Ειναι απο τις καλυτερες σειρες της disney μιας και απο μονο του το σεναριο ειναι ενδιαφερον αλλα κανε την ανατροπη μην παιζεις τοσο safe δηλαδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/10/2023 στις 5:04 ΜΜ, john_dr είπε

Το άσχημο είναι ότι αν όλες αυτές οι sci fi σειρές/ταινίες φάνε τα μούτρα τους λόγω κακών επιλογών για προώθηση ατζέντας ή και ικανοποίησης νεανικού ή ανεγκέφαλου κοινού, στο τέλος μπορεί να πουν ότι ο κόσμος το βαρέθηκε το είδος και να σταματήσουν να ρίχνουν λεφτά εκεί. Μετά θα περιμένουμε από τίποτα χαμηλού κόστους ταινίες να έχουν κάποια καλή ιδέα που να υπερκαλύπτει την ξεκάθαρη απουσία υψηλού budget.

Λίγο άσχετο αυτό που θα πω και χωρίς να θέλω να θάψω τις ταινίες με υπερ-ήρωες δεν θα ήταν και τοοοσο τρομερά κακό να είχαμε μια κάποια ύφεση από αυτές τις ταινίες κάποια στιγμή και να βλέπαμε και κάτι διαφορετικό για ένα διάστημα να γίνεται δημοφιλές. ΟΚ διασκεδαστικοί για πολύ κόσμο οι Avengers και τα συναφή, αλλά μην τα ανάγουμε και σε υψηλή τέχνη.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Gilmaru είπε

Λίγο άσχετο αυτό που θα πω και χωρίς να θέλω να θάψω τις ταινίες με υπερ-ήρωες δεν θα ήταν και τοοοσο τρομερά κακό να είχαμε μια κάποια ύφεση από αυτές τις ταινίες κάποια στιγμή και να βλέπαμε και κάτι διαφορετικό για ένα διάστημα να γίνεται δημοφιλές. ΟΚ διασκεδαστικοί για πολύ κόσμο οι Avengers και τα συναφή, αλλά μην τα ανάγουμε και σε υψηλή τέχνη.

Όσο κάνουν αρκετά δις τζίρο μην περιμένεις να υπάρξει ύφεση. Μπορεί να είναι το αντίθετο της υψηλής τέχνης αλλά κάτι που φέρνει πολύ χρήμα δεν κόβετε για τις εταιρείες. Και στις σειρές το ίδιο ισχύει και παντού. Το loki είναι η καλύτερη σειρά μαζί με το agents of shield απο το σύμπαν της marvel. Όσο έχουν υλικό από comics δεν πρόκειται να σταματήσει αυτό. Ξεκίνησε πριν 15 χρόνια με το iron man και συνεχίζετε από τότε σε τακτική βάση. Κάπως έτσι χάνονται τα μικρά διαμάντια και δεν βρίσκουν ποτέ χώρο για τις κινηματογραφικες αίθουσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...