Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δινεις αξιοπρεπες ποσο... γιατι να πας σε μεταχειρισμενο και να μη βαλεις αλλα 4000 και να παρεις ενα ολοκαινουργιο C3 aircross?

Λιγοτερα θα ηθελα να δωσω αλλα με αυτα που εχω ακουσει δεν εχω ελπιδες , τα 15κ-16κ ειναι ταβανι δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 minutes ago, nikos263 said:

Λιγοτερα θα ηθελα να δωσω αλλα με αυτα που εχω ακουσει δεν εχω ελπιδες , τα 15κ-16κ ειναι ταβανι δυστυχως.

Αν πας σε μεταχειρισμενο εκτος εγγυησης μη πιασεις το ταβανι σου.

Καλυτερα στα 12κ και να εχεις 2-3κ στην ακρη για τυχον εξοδα-βλαβες

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, imr είπε

Αν πας σε μεταχειρισμενο εκτος εγγυησης μη πιασεις το ταβανι σου.

Καλυτερα στα 12κ και να εχεις 2-3κ στην ακρη για τυχον εξοδα-βλαβες

 

Έχεις δίκιο, οπότε 12κ-13κ max και τα υπόλοιπα στην ακρη για έξοδα 

Thanks!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τώρα που μπήκα στον χώρο ψάχνομαι και για το σόι.Ενας ξάδερφος θέλει να πάρει ενα suv μεταχειρισμένο μέχρι 20Κ πετρέλαιο(γιατί κάνει χιλιόμετρα) αυτόματο.

Έχει βρει τα δύο παρακάτω Renault Kadjar και Nissan Qashqai και είπα να ρωτήσω αν είναι καλά γιατί δεν έχω ιδέα.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/338160851-renault-kadjar?from-promotion=1

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/338046339-nissan-qashqai

Είναι καλά ή να τον πω να ψάξει για κάτι άλλο(γιατί δεν μπορώ ν'ασχολουμαι και μ'αυτον γιατί θα μου φάει ολη την ημέρα)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2023 στις 4:24 ΜΜ, HERTHAN είπε

Τώρα που μπήκα στον χώρο ψάχνομαι και για το σόι.Ενας ξάδερφος θέλει να πάρει ενα suv μεταχειρισμένο μέχρι 20Κ πετρέλαιο(γιατί κάνει χιλιόμετρα) αυτόματο.

Έχει βρει τα δύο παρακάτω Renault Kadjar και Nissan Qashqai και είπα να ρωτήσω αν είναι καλά γιατί δεν έχω ιδέα.

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/338160851-renault-kadjar?from-promotion=1

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/338046339-nissan-qashqai

Είναι καλά ή να τον πω να ψάξει για κάτι άλλο(γιατί δεν μπορώ ν'ασχολουμαι και μ'αυτον γιατί θα μου φάει ολη την ημέρα)?

Τον ειπα να παει να δει το Kadjar το οποιο ειναι πιο καινουριο με λιγοτερα χιλιομετρα και το εχει και ιδιωτης γυναικα συγκεκριμενα αν κρινω απο την αγγελια.Τωρα αν αυτο ειναι καλο η κακο θα δειξει.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/10/2023 at 14:16, marios1515 said:

γενικα ειμαι αναμεσα σε μεταχειρισμενη GLC ή E class γυρω στα 35κ

ή καινουργια C180 στα 53κ 

Έλα σε μένα τότε να σε πλασάρω μια C 300e του 22 με ελάχιστα χιλιόμετρα (κάτω από 20.000) με ~ 47k. ~ 50k άμα το θέλεις και amg 

E class 300e 12/22, το facelifted προηγούμενο μοντέλο ~53k. 

CLA 250e Coupé amg 22 μοντέλο με 41.5k

 A class 250e κλέβουμε εκκλησια με ~36κ την λιμουζίνα, 2κ λιγότερο το hatchback. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Έλα σε μένα τότε να σε πλασάρω μια C 300e του 22 με ελάχιστα χιλιόμετρα (κάτω από 20.000) με ~ 47k. ~ 50k άμα το θέλεις και amg 

E class 300e 12/22, το facelifted προηγούμενο μοντέλο ~53k. 

CLA 250e Coupé amg 22 μοντέλο με 41.5k

 A class 250e κλέβουμε εκκλησια με ~36κ την λιμουζίνα, 2κ λιγότερο το hatchback. 

Για gle 350de με 60κ τι λες?

 

Τα ποσά που λες είναι συν τελωνείο και μεταφορικά ή τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, marios1515 said:

Για gle 350de με 60κ τι λες?

 

Τα ποσά που λες είναι συν τελωνείο και μεταφορικά ή τελικά?

Τελική τιμή με τελωνείο, με μεταφορικά άντε κάνα 300 400 πάνω.

Όλα τα αμάξια μαμάς μερσεντές μόνο, ελεγμένα από την εταιρία. 

GLE 350de ποιας χρόνιας, μετά τελωνείου;

Γενικά είμαι μεγάλος φαν. Έκλαψα πολύ προχθές όταν ανέβηκε ένα GLE 350de AMG τέλος του 21, αλλά μου το πρόλαβε άλλος πριν το προλάβω να το παραγγείλω. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Τελική τιμή με τελωνείο, με μεταφορικά άντε κάνα 300 400 πάνω.

Όλα τα αμάξια μαμάς μερσεντές μόνο, ελεγμένα από την εταιρία. 

GLE 350de ποιας χρόνιας, μετά τελωνείου;

Γενικά είμαι μεγάλος φαν. Έκλαψα πολύ προχθές όταν ανέβηκε ένα GLE 350de AMG τέλος του 21, αλλά μου το πρόλαβε άλλος πριν το προλάβω να το παραγγείλω. 

Πόσο έβγαινε αυτό το gle?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά το θέμα με το dsg ισχύει και για τα μικρά μοτέρ? Κάτι σκέφτομαι για κανένα Polo 1.0, αλλά επειδή πλέον είναι ώρα για αυτόματο, θα το πληρώσουμε χρυσό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bkran είπε

Παιδιά το θέμα με το dsg ισχύει και για τα μικρά μοτέρ? Κάτι σκέφτομαι για κανένα Polo 1.0, αλλά επειδή πλέον είναι ώρα για αυτόματο, θα το πληρώσουμε χρυσό?

Γενικά ισχύει για όλα τα ξηρού το θέμα - βέβαια λόγω μικρότερης ροπής είναι λιγότερες οι πιθανότητες ζημιάς 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bkran είπε

Παιδιά το θέμα με το dsg ισχύει και για τα μικρά μοτέρ? Κάτι σκέφτομαι για κανένα Polo 1.0, αλλά επειδή πλέον είναι ώρα για αυτόματο, θα το πληρώσουμε χρυσό?

Όπως είπε και ο Γιώργος ( paylidis) το θέμα είναι τα 25 κιλά όριο του κιβωτίου που τόσο βγάζουν οι 1.5

Στα 20 κιλά που είναι το χιλιαρης αν δεν κάνω λάθος θα είσαι κομπλέ σε γενικές γραμμές. Δεν έχω διαβάσει για σπασμένα χιλιαρια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι σε αυτή την κατηγορία δεν υπάρχουν και πολλά αυτόματα και παράλληλα να έχουν και καλά rating σε euro ncap. 208, Clio και του Vag παίζουν, το C3 δεν αρέσει γενικά. Κι αυτά πάλι, πάνω από 15κ ( μετά το 2017 μοντέλα ). Βλέπουμε που λένε, ευχαριστώ guys για τις απαντήσεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...