Προς το περιεχόμενο

Οι ταινίες Black Widow και Cruella θα κυκλοφορήσουν στο Disney+ παράλληλα με τις κινηματογραφικές αίθουσες


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπα, την Cruella θα την κανει η Disney και αυτην misunderstood villain, που πρεπει να συμπαθησουμε, οπως εγινε και με την Maleficent?

συμπεριλαμβανονται στην κακη πατριαρχια, και τα σκυλια Δαλματιας τωρα;

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, afantos είπε

Το σινεμά το σώζει ότι ο κόσμος το βλέπει σαν έξοδο με την οικογένεια ή με φίλους, ευτυχώς δηλαδή διαφορετικά θα ήταν ήδη παρελθόν. 

οχι μονο. στην απόλαυση μιας ταινίας συμβάλει αρκετά το μέγεθος της οθόνης. για τους λίγους που έχουν 100+ ιντσες ίσως ειναι μικρή η διαφορά αλλα και πάλι η 8 ή 10 μέτρα οθόνη είναι άλλο πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οχι μονο. στην απόλαυση μιας ταινίας συμβάλει αρκετά το μέγεθος της οθόνης. για τους λίγους που έχουν 100+ ιντσες ίσως ειναι μικρή η διαφορά αλλα και πάλι η 8 ή 10 μέτρα οθόνη είναι άλλο πραγμα.

Δεν διαφωνώ αλλά αν δεν υπήρχε το όλο concept (πάω έξω, ίσως τρώμε κιόλας, για καφέ με την οικογένεια ή με φίλους και στο τέλος μια ταινία), θα γινόταν μια διασκέδαση για πολύ λίγους,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fabricated είπε

Aρα μέτριες για σενα

 Μέτριες για όποιον θέλει να δει ταινία και όχι feminist sermon 120 λεπτών.

1 ώρα πριν, KaRouLi είπε

Τρομερά υπερβολικό σχόλιο. Μπορεί και να είναι, μπορεί και όχι. Πριν τις δούμε δε νομίζω ότι είναι αντικειμενικό να λέμε οτιδήποτε.

Μην παίξεις τζόκερ αυτή τη βδομάδα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fabricated είπε

Aρα μέτριες για σενα

Κοιτα, αν σκεφτούμε τις κρητικές και/η τα box office crashes των MIB4, Ghost Busters reboot, Terminator (Dark Fate), Star Wars VIII IX, Wonder Womam 1984, Oceans 8, Mulan, American Pie Girls Rules - πιστεύω να βλέπεις ένα πατερν εδώ - είναι καιρός να υποθέσουμε με ευκολια ότι ένα reboot από μια γνωστή εταιρία που έχει κάνει πρόσφατα πολλές λάθος αποφάσεις (μάντεψε για ποια μιλάμε), δεν θα είναι τίποτα περισσότερο από μέτριας ποιότητας εικόνες χωρίς πάθος και λόγο ύπαρξης... Φυσικό είναι μετά τον 4ο κουβα σκατ**ν που μας έχουν σερβίρει στον κινηματογράφο, να βγάζουμε τόσο εύκολα συμπεράσματα...

Πχ έχουμε build up Hulk + black widow από την πρώτη στιγμή που η agent Romanov και ο Bruce banner συναντήθηκαν τότε στο πρώτο avengers. Το plot line όμως τελείωσε, η Black Widow πέθανε και το ρομάντζο δεν αναπτύχθηκε... Τι θα θέλει να μου δείξει άραγε η καλή μου Disney? Ένα καλοδεμενο storyline με εξαιρετικούς χαρακτήρες και δράση τύπου Badass Elektra χωρίς τα φλου φλου μαγικά?

Δε Νομίζω Τάκη

Επεξ/σία από PeterMay
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mου θυμισε Τζοκερ σε θυληκο το Cruella παντως δεν θα ειναι ασχημο να μου το θυμηθειτε. Προφανως δεν παιζει 30αρι ειναι παρα πολλα για να το δω στην τηλεοραση. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Τρομερά υπερβολικό σχόλιο. Μπορεί και να είναι, μπορεί και όχι. Πριν τις δούμε δε νομίζω ότι είναι αντικειμενικό να λέμε οτιδήποτε.

Μήπως έχετε 5 λεπτά να σας μιλήσω για το μεγάλο κακό της εποχής μας, τον φεμινισμό;
Υπάρχει ένας επαναστατικός τρόπος αντιμετώπισής του, με πικρόχολα σχόλια σε forums και social media - πολύ αποτελεσματικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeaLion είπε

Μήπως έχετε 5 λεπτά να σας μιλήσω για το μεγάλο κακό της εποχής μας, τον φεμινισμό;
Υπάρχει ένας επαναστατικός τρόπος αντιμετώπισής του, με πικρόχολα σχόλια σε forums και social media - πολύ αποτελεσματικός!

Τουλάχιστον είναι όπως μαθαίνουμε σε κάθε ευκαιρία, παντελονάτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Το ότι θα δώσει καποιος 30€ για να δει αυτες τις μετριότητες στην τηλεοραση του με ξεπερναει.....
Και οι κινηματογραφοι να ηταν ανοιχτοι θα το σκεφτόμουν αν θα πηγαινα καμια Τετάρτη με cosmote μισή τιμή να τις δω...

Νταξει, αμα εχεις κανα γνωστο θειο δεν θα δωσεις ουτε σεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...