Προς το περιεχόμενο

Η MSI λέγεται ότι θα αυξήσει τις τιμές στις κάρτες γραφικών λόγω των ελλείψεων


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Silverage είπε

Σκουπιδοεταιρεία. Μηδενικό support και ότι έχω πάρει έχει χαλάσει.

διαφωνω οτι εχω παρει δε εχει χαλασει . και εχω πραγματα 7 ετων + απο ΜΣΙ το ιδιο μπορουμε να πουμε για ολες τις εταιριες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Μ’ αρέσει που συνειδητοποιούμε  σιγά σιγά πόσο σάπιο είναι το σύστημα που δίνει υπεραξία σε προϊόντα που ούτε καν τα έχουμε ανάγκη...

Κανείς ή τουλάχιστον ελάχιστοι το συνειδητοποιούν.

Αν υποθετικά αύριο οι τιμές πέσουν σε φυσιολογικά ή έστω ένα 10-20% πάνω απο το msrp και το στοκ σε φυσιολογικά επίπεδα , θα πεί κανείς δεν αγοράζω για τιμορία προς τις εταιρίες ; Ένας στους 100 και αν..Όλοι οι άλλοι θα πέσουν με τα μούτρα.Εδώ και 5ετία οι εταιρίες πουλάνε αέρα κοπανιστό και 1080p.Αρχικά στα 150-200 ευρώ και πλέον σου πουλάνε κάρτα για πάλι 1080p στο μισό χιλιάρικο+.Παραδόξος ακόμα και τα ίδια games που έπαιζες παλιά είναι πιο βαριά για τις ίδιες gpu(τα μαγειρεύουν ωραία με τους drivers)

Όλα αυτά για unoptimized cross platforms και για fps boosts.Οπότε το να λέμε οτι συνειδητοποιεί κάτι η pc gaming κοινότητα είναι αστείο.Μια ψευδαίσθηση απλά ή παρηγοριά για τώρα που δεν μπορούμε να αγοράσουμε.Με το που επανέλθουν όλα στο “φυσιολογικό” (όσο φυσιολογικό θεωρείται το 350 ευρώ + για midrange gpu 1080) τα ξαναλέμε.. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Όσοι λέτε για τους Miners και ότι κλέβουν τις κάρτες, δεν ξέρετε τι λέτε.

Μέχρι και ο Linus το ανακάλυψε

 

Καλό θα ήταν προτού μιλήσει να κοιτάξει τα στοιχεία που ο ίδιος παραθέτει....εκθειάζει την αυξητική τάση χρηστών στο Steam οταν είναι ακριβώς η ίδια με την περσινή.
Κλασσική περίπτωση εξαγορασμένου Youtuber απο τους Miners...αλλά εδώ εξαγοράσαν γερουσιαστές στον κλοουν θα κολλήσουν

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα οι εταιριες μπορει να μην πεινασουν,

αλλα αν δεν ηταν η εξορυξη να κονομανε χρημα,

οι νεες καρτες θα ειχαν σχετικα απιστευτα χαμηλες πωλησεις

κ αναγκαστικα τελικη τιμη διπλασιες στα ραφια.

αφου υπαρχουν playstation 3,4 κλπ ελαχιστοι δινουν 500αρικα

επι κοβιντ.

ακομη κ η σονυ θα καταληξει να μην την συμφερει να πουλαει νεες κονσολες για πολυ,

λογω πτωσης πωλησεων μειωσεις προσωπικου μειωσεις παραγωγης κλπ

θα παει να επενδυσει τα λεφτα σε κουριερ, αμαζον, φεισμπουκ κλπ (λέμε τώρα)

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, οι αγοραστές αγοράζουν ακριβά, και στη συνέχεια κλαίνε ότι αυξάνουν τις τιμές. Η γνωστική ασυμφωνία...

Ποιος φταίει για το γεγονός ότι οι άνθρωποι δεν σέβονται τον εαυτό τους;

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vipermjh είπε

διαφωνω οτι εχω παρει δε εχει χαλασει . και εχω πραγματα 7 ετων + απο ΜΣΙ το ιδιο μπορουμε να πουμε για ολες τις εταιριες 

Και να μην είχα θέμα που χαλούσαν, έχω θέμα με το support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, makis269 είπε

Το κρυπτο πέφτει σε λίγο διάστημα θα είναι ξανα ασύμφορο να κάνεις εξόρυξη με medium gpus ,να δω τι θα κάνουν τις χιλιάδες κάρτες που έχουν πάρει οι μαυραγορίτες σε τριπλάσιες τιμές .

τώρα το ότι θα ανέβουν και άλλο οι τιμές είναι καθαρά τρικ για να τις ξεπουλήσουν.

θα γεμίσει το insomnia με αμεταχείριστες κάρτες σε άριστη κατάσταση ή ελάχιστα χρησιμοποιημένες !!!

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μου είχα ευτυχώς τη σωστή σκέψη και έφτιαξα πέρσυ το pc που έχω στην υπογραφή μου. Ωστόσο, πρόσθεσα κι άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή μου, όπως παζλ και δεν εξαρτώμαι αποκλειστικά από τις εξελίξεις. Πόσο χαίρομαι που έστησα πέρσυ το pc μου δεν λέγεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Neo106 είπε

Ερωτηση για τους γνωστες αν σας εχει τυχει, αν σου χαλασει κατι απο msi, εχουν απευθειας service η σου λενε πηγαινε αποκλειστικα μεσω retailer?

Απο οτι εχω διαπιστωσει, παλια πηγαινες κατευθειαν σε αυτους, τωρα με το μαγαζι απο οπου την πηρες και μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού βλέπουν οι εταιρίες ότι υπάρχει κόσμος που τις αγοράζει σε τριπλάσια αξια και κονομάνε οι μεσάζοντες , σου λέει γιατί να μην βγάλουμε και εμείς , για μ@λ@κες τους έχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέκαθεν οι MSI υλοποιήσεις ήταν ακριβές, μαζί με τις Asus και Aorus.

Λίγα μηνάκια ακόμα υπομονή μάγκες να πέσουν τα κρυπτονομίσματα και θα αγοράζουμε μέχρι και high end κάρτες γραφικών σε χαμηλές τιμές. Χαμός θα γίνει.

Επεξ/σία από MrHavoC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...