Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi λέγεται ότι θέλει να κατασκευάσει ηλεκτρικά αυτοκίνητα [Επιβεβαίωση]


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγα χρόνια από τώρα:

Silicon Valley is somewhere on China and SE Asia. 

In San Francisco Bay Area, American Workers protesting about...America producing nothing but corn. It's too late to Make America Great Again.

Meanwhile in (EU) Greece, the known SPU (Syndikalistiria Parties Union) are making everything to raise unemployment rate above 82%. 

Ολο το χρήμα είναι στην Κίνα και όλοι οι υπόλοιποι "δεν τα βρίσκουν" για την ποιότητα της κάμερας. Είτε τη λένε Xiaomi, είτε TsinTsonTsan, δεν είναι φανερό ότι η κάθε US based εταιρία, (δεν γράφω Apple για να αποφύγω επαναστάσεις εξεγέρσεις) βλέπει το όνομα "ΝΟΚΙΑ" να πλησιάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Μπερδεύεις τις εταιρείες μάλλον, άλλος τα έκανε αυτά στο παρελθόν!

Ξέρω πολύ καλά τι λέω, αυτή τη στιγμή έχω το redmi note 8t και φορτίζω και μια φορά μέσα στην μέρα για να με βγάλει μέχρι το βράδυ, ενώ όταν ήταν καινούργιο, πριν πάρει αναβαθμίσεις έβγαζε εύκολα την ημέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, lefstef είπε

Ξέρω πολύ καλά τι λέω, αυτή τη στιγμή έχω το redmi note 8t και φορτίζω και μια φορά μέσα στην μέρα για να με βγάλει μέχρι το βράδυ, ενώ όταν ήταν καινούργιο, πριν πάρει αναβαθμίσεις έβγαζε εύκολα την ημέρα 

Δύο κινητά έχω από την εταιρεία και δεν είχα θέμα σε αυτόν τον τομέα με τις αναβαθμίσεις, άλλα θέματα είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, tasos_orf είπε

Ας πάρει το εργοστάσιο του Musk γιατί τον βλεπω να ψάχνεται πολύ τελευταία να το ξεφορτωθεί

Ηρθε η ωρα να μπουνε οι μεγαλοι παικτες στον χωρο πλεον. Το πιο πιθανο ειναι να εκανε την δουλεια ο μασκ και τωρα να ξεφορτωσει. Θα φανει στην επομενη στροφη.

32 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Πολυβόλο με τη σαβουρο-Xiaomi το insomnia τελευταία.

Αν δεν ηταν η σαβουρο-xiaomi πολλοι θα ειχανε ακομα κινητα 5-6 ετιας

(μην πεταχτει τωρα κανενας παπατρεχας μαιντανος και μας πει οτι εχει το δικο 6 χρονια)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, AtiX είπε

Μην ανησυχείς, θα υπάρχει και το xda που θα λύνει τα προβλήματα...

Το βλέπω, συνεργείο "XDA"  σύντομα ....

* Your warranty is now void.

* We are not responsible for anything that may happen to your car by installing any custom ROMs and/or kernels.

* You do it at your own risk and take the responsibility upon yourself and you are not to blame us or XDA and its respected developers.

 

Επεξ/σία από RaNd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακοινώθηκε και επίσημα η είσοδος της Xiaomi στην αγορά των ηλεκτρικών αυτοκινήτων με ίδρυση θυγατρικής. Περισσότερες πληροφορίες σήμερα στις 2.30μμ στην προγραμματισμένη παρουσίαση

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgBou είπε

Ηρθε η ωρα να μπουνε οι μεγαλοι παικτες στον χωρο πλεον. Το πιο πιθανο ειναι να εκανε την δουλεια ο μασκ και τωρα να ξεφορτωσει. Θα φανει στην επομενη στροφη.

Αν δεν ηταν η σαβουρο-xiaomi πολλοι θα ειχανε ακομα κινητα 5-6 ετιας

(μην πεταχτει τωρα κανενας παπατρεχας μαιντανος και μας πει οτι εχει το δικο 6 χρονια)

'Ωπα, πολλά νομίζεις. Αυτή μαζί με την Meizu δεν είναι τυχαία οι χειρότερες στον κόσμο.

Τ' ότι μπορείς και αλλάζεις τα κινητά xiaomi σαν κωλόχαρτο δεν σημαίνει τίποτα για τα xiaomi. Αυτό δείχνει άλλο πρόβλημα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, spectaculator είπε

'Ωπα, πολλά νομίζεις. Αυτή μαζί με την Meizu δεν είναι τυχαία οι χειρότερες στον κόσμο.

Τ' ότι μπορείς και αλλάζεις τα κινητά xiaomi σαν κωλόχαρτο δεν σημαίνει τίποτα για τα xiaomi. Αυτό δείχνει άλλο πρόβλημα.

 

Εσυ νομιζεις πολλα.

Ωπα και στου κουτρουλη το γαμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, GeorgBou είπε

Εσυ νομιζεις πολλα.

Ωπα και στου κουτρουλη το γαμο.

 

... "Έχω xiaomi άρα υπάρχω". Πάλι καλά που υπάρχει κι αυτή για να καμαρώνουν μερικοί για το κινητό τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, spectaculator είπε

... "Έχω xiaomi άρα υπάρχω". Πάλι καλά που υπάρχει κι αυτή για να καμαρώνουν μερικοί για το κινητό τους...

Aν αναφερεσαι σε εμενα εγω εχω nokia 3310.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά την κράζετε χωρίς λόγο την Xiaomi. Εγώ βλέπω ότι σε low/mid-range κινητά παίζει ανενόχλητη σχεδόν. Και αντίστοιχα κινητά Samsung έρχονται δεύτερα και με διαφορά. Μόνο σε budget 300-400€+ μπορούν να την χτυπήσουν πραγματικά. 

Αν έχει αντίστοιχη πορεία στα ηλεκτρικά αυτοκίνητα μας βλέπω με υψηλών αποδόσεων και μεγάλου range αυτοκίνητα στο εύρος τιμών 5.000-15.000€ να πιάνει 30-40%+ market share. 

Βέβαια άλλη αγορά των κινητών και άλλη των ηλεκτρικών αυτοκινήτων. Και οι προηγούμενες αποδόσεις δεν εξασφαλίζουν τις μελλοντικές. Αλλά πραγματικά χρειαζόμαστε μια τέτοια επανάσταση όπως χρειαζόμασταν και την επανάσταση στις τιμές και τα χαρακτηριστικά των κινητών. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...