Προς το περιεχόμενο

Q Καουντ νταουν προσφορές: 120′ προς όλους + 100 SMS προς όλους για €3 [Λήγει 2/4, 17:00]


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με αφορμή σχετικό ερώτημα που τέθηκε πριν μερικές μέρες, αναφέρω πως ενεργοποιώντας τη σημερινή προσφορά (είχα ήδη ένα υπόλοιπο €11 στο λογαριασμό), η «Λήξη υπολειπόμενου χρόνου ομιλίας» μου παρατάθηκε για 30 μέρες: Κανονικά έληγε στις 10/6 και μετατέθηκε για τις 7/7.👍

Επίσης προστέθηκαν αυτόματα 5GB (με διάρκεια 5 μέρες και χρήση εντός Ελλάδος) καθώς η εταιρεία εορτάζει την επέτειο 5 χρόνων από την έναρξη του προγράμματος «Κάουντ Ντάουν».

Επεξ/σία από 9-11
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, ΣΚ δε θυμάμαι πρακτικά ποτέ να μπαίνει countdown offer... Και από ότι φαίνεται αφού έκαναν που έκαναν την εξαίρεση, έβαλαν και την καλύτερη προσφορά που θυμάμαι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Ίσως την βάλω την Δευτέρα, αν το θυμηθω. Το τωρινό μου πακέτο λήγει 1 Ιουλίου, οπότε θα "χάσω" 9 μέρες αλλά μάλλον και πάλι αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2021 στις 10:46 ΠΜ, giorginho είπε

Ωπ, ΣΚ δε θυμάμαι πρακτικά ποτέ να μπαίνει countdown offer... Και από ότι φαίνεται αφού έκαναν που έκαναν την εξαίρεση, έβαλαν και την καλύτερη προσφορά που θυμάμαι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Ίσως την βάλω την Δευτέρα, αν το θυμηθω. Το τωρινό μου πακέτο λήγει 1 Ιουλίου, οπότε θα "χάσω" 9 μέρες αλλά μάλλον και πάλι αξίζει. 

Η προσφορά αυτή είναι ιδιαίτερη λόγω της γιορτής του Αγίου Πνεύματος, για αυτό και τρέχει μεσά στο ΣΚ και τελειώνει Δευτέρα απόγευμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Deadlock7 είπε

Γνωρίζετε αν το παραπάνω πρόγραμμα ισχύει για περιαγωγή;

Στη θεωρία η Q κάποτε μου είχε απαντήσει ότι τα countdown offers δεν ισχύουν σε περιαγωγή, όπως πχ δεν ισχύουν τα πακέτα που παίρνεις δωρεάν πχ κάτι δεδομένα με ανανέωση 10€ νομίζω κλπ. 

Τώρα στην πράξη.... Ενώ αυτό το "απαγορευτικό" ισχύει όντως στο 100% για τα δωρεάν πακέτα, για αυτά του countdown άλλοτε ισχύει (έχω χρεωθεί αρκετές φορές αυτό το 1,20€ πχ για ημερήσιο ίντερνετ ενώ είχα μηνιάτικο countdown σε ισχύ με ΜΒ) αλλά και πάλι πολλές φορές δεν ισχύει και δεν χρεώνεσαι κάτι. 

Αν θες να είσαι 100% σίγουρος τότε βάζεις το παλιό γνωστό και πλέον πολύ πιο ακριβό αππ πακ που ισχύει στάνταρ σε περιαγωγή. 

Αλλιώς τζογαρεις. Δεν ξέρω με βεβαιότητα πώς ακριβώς παρακάμπτεται το απαγορευτικό για τα countdown, σκέφτηκα κάποτε ότι ίσως αν το ενεργοποιήσεις εντός Ελλάδας και βγεις να ισχύει αλλά χρεωθηκα, το να είσαι μόνο ελάχιστες μέρες έξω πάλι δεν δουλεύει, αυτό που μου λειτουργει το περισσότερο διάστημα είναι το πακέτο να έχει μινιμουμ ομιλία + δεδομένα και όχι πχ σκέτα δεδομένα, αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι πιάνει πάντα. Επίσης ίσως παίζει ρόλο το να ενεργοποιήσεις το επόμενο πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. 

 

edit: Νταξει να τα παλι.... Ενω τις περασμενες μερες παλι με χρεωσε 3-4 φορες απο 0,01€ ανα ημερα για καποιο λογο (εχω μεσα και ομιλια και δεδομενα, τα οποια μαλιστα καταναλωνονται κανονικα)... μετα παλι σταματησε αυτο για καμια βδομαδα. Και ξαφνικα απο χθες μεχρι σημερα μου εφαγε (κατα 99% σε μια χρεωση) 0,80€ ή 0,81€, με τα οποια επεσε το υπολοιπο μου κατω απο την τιμη του πακετου countdown...

O,τι να 'ναι ρε φουστη μου πραγματικα, δε ξερω ποσο καιρο ακομα θα κραταω μια sim σε μια εποχη με αρκετα καλο wifi και ενα σωρο messengers...

 

edit 2: Τωρα ηρθε κι αυτο:

Αναφορά σε κείμενο

H Q ΓIOPTAZEI 5 XPONIA KAOYNT NTAOYN KAI ΣOY KANEI ΔΩPO 5GB ME ΔIAPKEIA 5 HMEPEΣ ΓIA XPHΣH ENTOΣ EΛΛAΔOΣ.

 

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2021 στις 10:53 ΠΜ, Kostas Savvidis είπε

Δευτέρα απόγευμα τελειώνει

Screenshot 2021-06-18 at 10-50-17 ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ Προσφορές Q.png

Εγώ έβαλα 12€ κάρτα και ενεργοποίησα το συγκεκριμένο πακέτο 3 φορές, δεν ήξερα ότι γινοτανε, μου ήρθαν και δυο φορές τα 5gb

 

Επεξ/σία από Wheysted
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Wheysted είπε

Εγώ έβαλα 12€ κάρτα και ενεργοποίησα το συγκεκριμένο πακέτο 3 φορές, δεν ήξερα ότι γινοτανε, μου ήρθαν και δυο φορές τα 5gb

 

Ναι, γίνεται να την ενεργοποιήσουμε 3 φορές, κάπου το είχα διαβάσει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου απάντησαν ότι για τις τελευταίες τουλάχιστον μικροχρεωσεις (αυτές που τελικά δεν ήταν μία που νόμιζα εγώ και έβγαζαν κάπου 0,80€ σύνολο και είναι διαφόρων μικροποσων η καθεμία!) ο λόγος ήταν η περιαγωγή δεδομένων. Τώρα τι να τους πω; ότι από την Παρασκευή το βράδυ δεν βγήκα ξανά από το σπίτι; (οι χρεώσεις έγιναν Κυριακή προς Δευτέρα άρα η υποτιθέμενη χρήση θα έγινε Σάββατο προς Κυριακή, αφού πάντα μια μέρα μετά στέλνουν την χρέωση)

Ότι όλο το διάστημα πιάνω σταθερά (εξακριβωμένα, γιατί κινούμαι σε μια αυστηρά καθορισμένη περιοχή) από τις ίδιες κεραίες κινητής ίντερνετ και τα δεδομένα που έχω από το πακέτο καταναλωνονται κανονικότατα;

Ότι στο παρελθόν όταν συνέβαινε αυτό μου ερχόταν ενημέρωση με SMS για την χρέωση, η οποία ήταν πάντα ίση με το κόστος ενός πακέτου ίντερνετ 24 ωρών (και σε εκείνες τις περιπτώσεις ήταν ξεκάθαρο ότι δεν καταναλωνονταν τα δεδομένα του πακέτου που έμεναν "στρογγυλα" πχ στα ακριβώς 500ΜΒ κλπ); 

Δεν βγάζουν κανένα απολύτως νόημα οι χρεώσεις μετά από όλα αυτά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...