Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση γιατι θα αρχισω να βλεπω φαντασματα,κατοιχοι c1 και c2 εχουν παρατηρήσει κατι περιεργο στο σκελετο της τηλεόρασης?

Στην αφη αν συρεις ας πουμε το δαχτυλο σου στο ανω μερος του σκελετου αισθανεσε κατι σαν δονηση,η σαν καποια μικρη διαρροη ρευματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, FromDusk_TillDawn είπε

Μια ερωτηση γιατι θα αρχισω να βλεπω φαντασματα,κατοιχοι c1 και c2 εχουν παρατηρήσει κατι περιεργο στο σκελετο της τηλεόρασης?

Στην αφη αν συρεις ας πουμε το δαχτυλο σου στο ανω μερος του σκελετου αισθανεσε κατι σαν δονηση,η σαν καποια μικρη διαρροη ρευματος.

 

Το ιδιο κανουν και τα macbook pro 2019, λογικα καποια διαρροη ειναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Το ιδιο κανουν και τα macbook pro 2019, λογικα καποια διαρροη ειναι

Το οποιο το αφηνουμε ετσι χωρις καποιο προβλημα μελλοντικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, FromDusk_TillDawn είπε

Το οποιο το αφηνουμε ετσι χωρις καποιο προβλημα μελλοντικα?

Στο mac εγω δε μπορω να κανω κατι, το τροφοδοτικο του δεν εχει γειωση, οπως και της τηλεορασης η πριζα. Δεν εχω ιδεα τι μπορουμε να κανουμε

βρηκα αυτο: https://ifixindia.in/blog/why-does-my-macbook-vibrate-when-charging/

το οποιο λεει πανω κατω αυτα που ειπα πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Στο mac εγω δε μπορω να κανω κατι, το τροφοδοτικο του δεν εχει γειωση, οπως και της τηλεορασης η πριζα. Δεν εχω ιδεα τι μπορουμε να κανουμε

βρηκα αυτο: https://ifixindia.in/blog/why-does-my-macbook-vibrate-when-charging/

το οποιο λεει πανω κατω αυτα που ειπα πριν

Περιεργο ομως γιατι το καταλαβαινω μονο στο συρσιμο του δαχτυλου,αν απλα το ακουμπαω δεν καταλαβαινω τιποτα,θα κανω  μια δοκιμη σε αλλη πριζα να δω.Βεβαια η τηλεοραση  ειναι συνδεδεμενη σε apc πολυπριζο το οποιο μου αναγνωριζει την πριζα σαν γειωμενη.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Περιεργο ομως γιατι το καταλαβαινω μονο στο συρσιμο του δαχτυλου,αν απλα το ακουμπαω δεν καταλαβαινω τιποτα,θα κανω  μια δοκιμη σε αλλη πριζα να δω.Βεβαια η τηλεοραση  ειναι συνδεδεμενη σε apc πολυπριζο το οποιο μου αναγνωριζει την πριζα σαν γειωμενη.

Το πολυπριζο ειναι γειωμενο, το φις της τηλεορασης ομως δεν εχει γειωση, ειναι το κλασσικο λεπτο φις με τα 2 ποδαρακια.

 

και εγω μονο στο συρσιμο το καταλαβαινω στο mac

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαινω απο τον browser δτο europort.com , συνδεομαι, (εχω συνδρομη)..αλλα πατωντας σε καποιον live η on demand αγωνα, δεν ξεκιναει να παιζει. Το telecontrol λειτουργει, εμφανιζεται το χερι , αλλα δεν ξεκιναει το video. 

Εχει αντιμετωπισει καποιος κατι σχετικο?

Επεξ/σία από POUARO
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Kαλησπερα, κάτοχος της OLED65BX6LB από την εν λόγο προσφορά και η τηλεόραση φριζαρει συχνά, έχει προβλήματα σύνδεσης στο δυκτιο (eth kai wifi) κλπ. Από ότι διαβαζω εδω είναι κοινό πρόβλημα.... 

Εγγύηση έχει λήξει και υποπτεύομαι ότι φταίει το τελευταίο update... Yπαρχει και άλλος με παρόμοια προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια LG OLED 65 CX. Πώς κάνω reboot το os? Έχω θέμα με το wifi. Οι εφαρμογές YouTube, Netflix, amazon prime video, Disney plus φορτώνουν κανονικά και λειτουργούν. Ωστόσο η tv βλέπει ότι δεν είναι συνδεδεμενη σε wifi. Πώς κάνω reboot το os μπας και φτιάξει; Δεν θέλω να κάνω επαναφορά εργαστηριακών αν είναι δυνατόν. Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους που διαβάζω (βγάζω το καλώδιο από την πρίζα κλπ) και δεν καταφέρνω να δω το λογότυπο της LG στην εκκίνηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, kax54638 said:

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια LG OLED 65 CX. Πώς κάνω reboot το os? Έχω θέμα με το wifi. Οι εφαρμογές YouTube, Netflix, amazon prime video, Disney plus φορτώνουν κανονικά και λειτουργούν. Ωστόσο η tv βλέπει ότι δεν είναι συνδεδεμενη σε wifi. Πώς κάνω reboot το os μπας και φτιάξει; Δεν θέλω να κάνω επαναφορά εργαστηριακών αν είναι δυνατόν. Έχω δοκιμάσει όλους τους τρόπους που διαβάζω (βγάζω το καλώδιο από την πρίζα κλπ) και δεν καταφέρνω να δω το λογότυπο της LG στην εκκίνηση. 

Κρατας πατημενο το κουμπι στο κεντρο απο κατω για 10 δευτερολεπτα μεχρι να ακουστει ενα ελαφρυ «κλικ». Πατας παλι και αναβεις

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Predatorkill said:

Κρατας πατημενο το κουμπι στο κεντρο απο κατω για 10 δευτερολεπτα μεχρι να ακουστει ενα ελαφρυ «κλικ». Πατας παλι και αναβεις

Το δοκίμασα αλλά νομίζω ότι δεν κάνει reboot. Απλά ανοίγει πάλι εκεί που την άφησα. Δεν θα έπρεπε όταν ανοίγει να εμφανίζει το logo του web os αν έγινε reboot? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, kax54638 said:

Το δοκίμασα αλλά νομίζω ότι δεν κάνει reboot. Απλά ανοίγει πάλι εκεί που την άφησα. Δεν θα έπρεπε όταν ανοίγει να εμφανίζει το logo του web os αν έγινε reboot? 

Αφου βγαλεις τη πριζα θα επρεπε να κανει reboot με το λογοτυπο. Βγαλτη απο τη πριζα και πατα το κουμπι απο κατω να αδειασουν ολα τα ρευματα και μετα ξαναβαλτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...