Προς το περιεχόμενο

LG OLED BX/CX 6LA/B


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 560
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

59 λεπτά πριν, POUARO είπε

Υπάρχει τροπος να αλλάξουνε browser για το internet??

Όχι

1 ώρα πριν, POUARO είπε

Υπάρχει τροπος να αλλάξουνε browser για το internet??

Όχι, μάλιστα αγόρασα mi box s γι'αυτό το λόγο. 

 

Η lg η ίδια πρέπει να τον αναβαθμίσει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να δείτε τις ώρες λειτουργίας του panel, συνδέστε στην τηλεόραση ενα usb stick και στη συνέχεια πατήστε στο remote το μπλε κουμπί 7 φορες. Στο usb θα δημιουργηθούν 2 αρχεία κειμένου, το ενα με τα συνολικά λεπτά λειτουργίας και το αλλο με το ιστορικό. Ανοίγετε τα αρχεία στο pc κλπ. :) 
 

(δεν είμαι σπίτι να το δοκιμάσω αλλά απο όσα γράφουν οι άλλοι λειτουργεί μια χαρά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 14/05/2022 at 14:45, coyote2 said:

αν το usb έχει ταινίες δεν τις χάνουμε ...

δε το φορμάρει ή κάτι τέτοιο?

Όχι, απλά δημιουργεί 2 νέα αρχεία κειμένου, το ένα με τα συνολικά λεπτά λειτουργιας του panel και το άλλο με ένα ιστορικό για το πότε άναψε και έκλεισε η τηλεόραση αλλά χωρίς ημερομηνίες (έχει μονο αύξοντα αριθμό μπροστά). :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εξής ερώτηση:

Έψαχνα εξωτερικό dvd γιατί χρειάζομαι για ένα laptop και είδα προς έκπληξη μου ότι κάποια LG έλεγαν ότι υποστηρίζουν TV Connectivity. 

Καλή φάση λέω, παίρνω κι εγώ λοιπόν ένα LG GP60NB60 (https://hitachi-lg.com/en/products/data.view/?v=7&ckattempt=1) και με το που το παίρνω σπίτι το συνδέω με την 65 BX6LB.

Τίποτα απολύτως...
Περίεργο λέω, χαλασμένο θα είναι, το συνδέω στο laptop το βλέπει και διαβάζει μια χαρά.

Τι παίζει ακριβώς; Θέλει κάποια ρύθμιση για να ενεργοποιηθεί το TV Connectivity?

Εδώ στο Youtube είδα τύπο με Samsung τηλεόραση να συνδέει πάνω το LG GP60 και να παίζει μια χαρά, έλεος.

Δεν υποστηρίζουν τη λειτουργία οι BX6LB?

Έχει δοκιμάσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λειτουργεί το LG content;

Μπήκα το μεσημέρι να δω για το disney+. Όντως το εμφάνισε, αλλά σερνόταν όλο το store. Πήγα να το κάνω εγκατάσταση, αλλά αφού το κατέβαζε, μου έλεγε ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση. Το δοκίμασα 2-3 φορές, αλλά τίποτα. Μετά βγήκα και δεν μπορώ να ξανά μπω στο lg content. Κάτι λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα;;; 

Έπεσε ο sever τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vjshadow είπε

Λειτουργεί το LG content;

Μπήκα το μεσημέρι να δω για το disney+. Όντως το εμφάνισε, αλλά σερνόταν όλο το store. Πήγα να το κάνω εγκατάσταση, αλλά αφού το κατέβαζε, μου έλεγε ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση. Το δοκίμασα 2-3 φορές, αλλά τίποτα. Μετά βγήκα και δεν μπορώ να ξανά μπω στο lg content. Κάτι λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα;;; 

Έπεσε ο sever τους;

Το πρωί εγώ κατέβασα την εφαρμογή χωρίς πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, vjshadow είπε

Λειτουργεί το LG content;

Μπήκα το μεσημέρι να δω για το disney+. Όντως το εμφάνισε, αλλά σερνόταν όλο το store. Πήγα να το κάνω εγκατάσταση, αλλά αφού το κατέβαζε, μου έλεγε ότι δεν έχει γίνει εγκατάσταση. Το δοκίμασα 2-3 φορές, αλλά τίποτα. Μετά βγήκα και δεν μπορώ να ξανά μπω στο lg content. Κάτι λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα;;; 

Έπεσε ο sever τους;

Δοκίμασες να κλείσεις τις υπόλοιπες εφαρμογές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vjshadow είπε

Συνέχιζε και σήμερα το ίδιο... Οπότε την έβγαλα για 10 δευτερόλεπτα από την πρίζα.

Όλα οκ. Εγκατέστησα και το disney+.

Έχει τύχει να σέρνεται ακόμη και η επίγεια TV... Μόλις κλείνω τις εφαρμογές, πετάει. Δεν ξέρω αν το δοκίμασες πριν τη λύση της πρίζας. Γενικά με τις OLED καλό είναι να το αποφεύγεις γιατί κάνουν πολλά με κλειστή την οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Theo X είπε

Έχει τύχει να σέρνεται ακόμη και η επίγεια TV... Μόλις κλείνω τις εφαρμογές, πετάει. Δεν ξέρω αν το δοκίμασες πριν τη λύση της πρίζας. Γενικά με τις OLED καλό είναι να το αποφεύγεις γιατί κάνουν πολλά με κλειστή την οθόνη.

Ναι είχα δοκιμάσει αρκετές φορές το κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Αλλά τίποτα. Φαντάσου είχε τύχει να έχω πάνω από δέκα ανοικτές, γιατί ήθελα να δω αν δουλεύουν όλα τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω το εξής θέμα εδώ και λίγες μέρες. Ενώ η τν έπιανε κανονικά όλα τα κανάλια μέσω κεραίας σε HD. Τώρα πιάνει μόνο την ΕΡΤ1. Έκανα επανασυντονισμο αλλά τα ίδια. Τα πιάνει όλα αλλά όχι τα HD. Μόνο την ΕΡΤ1 HD πιάνει. Στην υπόλοιπη πολυκατοικία όλοι τα πιάνουν. Λέτε να έχει κάποιο θέμα η τν; 

Επεξ/σία από palavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...