Προς το περιεχόμενο

Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο έργο Be Cool παίζουν οι Black Eyed Peas το κομμάτι Sexy από το άλμπουμ Elephunk. To πιάνο [προς το τέλος αυτού του κομματιού] κάτι μου θυμίζει' date=' ένα παλιό τραγούδι. Μήπως το ξέρει κανένας?

 

Ευχαριστώ[/quote']

Κάνε την ίδια ερώτηση στο θέμα: "Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;" και σίγουρα η Cristina θα σου δώσει την απάντηση που περιμένεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνε την ίδια ερώτηση στο θέμα: "Τί μου θυμίζει...; Τί μου θυμίζει...;" και σίγουρα η Cristina θα σου δώσει την απάντηση που περιμένεις!

 

μακάρι.

 

που είναι αυτό το thread?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έργο Be Cool παίζουν οι Black Eyed Peas το κομμάτι Sexy από το άλμπουμ Elephunk. To πιάνο [προς το τέλος αυτού του κομματιού] κάτι μου θυμίζει' date=' ένα παλιό τραγούδι. Μήπως το ξέρει κανένας?

 

Ευχαριστώ[/quote']

Όλοκληρο το Sexy είναι βασισμένο στην κλασσική Bossa Nova Insensatez (How Insensitive στα Αγγλικά) των Antonio Carlos Jobim και Vinicius de Moraes. Εκτελέσεις υπάρχουν πάρα πολλές.

Στο Sexy παίζει πιάνο ο Sergio Mendes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μελωδια του ''Μοναχα εμενα να ρωτας'' της Πεγκυ Ζηνα θυμιζει εντονα το υφος των τραγουδιων των ταινιων του ασπρομαυρου σινεμα (συγκεκριμενα μου θυμιζει τραγουδια της Βουγιουκλακης - δεν μου ερχεται ποιο ομως )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες' date=' έτσι γιατί κόλησα :D

Θυμάστε από ποιό κομμάτι είναι το sample που ακούγεται στο In My Arms από Mylo ?[/quote']

'Kim Carnes - Bette Davis Eyes' :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σήμερα έχουμε το τόσο γλυκό «Beyond The Sunset» των Blackmore's Night... Με κάποια κλασική μελωδία μοιάζει...

Stanley Mayers - Cavatina...; Μπα...

Faure - Pavane...; Μπα...

 

Sample (90" / 273 kb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...