Προς το περιεχόμενο

ΕΛΤΑ Που είναι το πακέτο, ούτε αυτοί δεν ξέρουν.


ioso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Savatage73 said:

Παιδιά, βρήκα το φόρουμ αυτο γιατί είπα να ζητήσω βοήθεια . Είχα στείλε απο Αγγλία για Ελλάδα  μεγαλο γράμμα/ φακελο, με παρά πολυ σημαντικά έγγραφα για διαζύγιο  απο τέλος Σεπτέμβριο !!! Ακόμα ειναι στο  Τελωνείο στην Αθήνα  !! Έχω απελπιστεί , αυτο δεν υπάρχει πουθενά !! Έστελνα emails στα ΓΕΤΑ , τίποτα !! Σκέφτομαι μήπως θέλουνε λεφτά ? Τουλάχιστον να μας πούνε, ο δηκηγορος μου απο Αθήνα έχει τρελαθεί και αυτός, δεν μπορούμε να προχωρήσουμε !!

 

Προσπάθησα να ανεβάσω φωτό να δείτε αλλά δεν μου επιτρέπει το σάιτ, λείε πος δεν υπάρχουνε συνημμένα !  Παρακαλώ, ξέρει κανεις να με βοήθεισει η συμβουλεύσει τι να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ !

 

 

  α.εχει tracking?b.ti αναφερει το tracking?γ.δεν μπορουν να στα στειλουν με email μεχρι να ερθουν τα επισημα; πρεπει να σε αφηνει να ανεβασεις συνημμενα.

αν θελει λεφτα οπως εγινε με μενα απλα τα πληρωσα ταχυδρομειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poulinos είπε

  α.εχει tracking?b.ti αναφερει το tracking?γ.δεν μπορουν να στα στειλουν με email μεχρι να ερθουν τα επισημα; πρεπει να σε αφηνει να ανεβασεις συνημμενα.

αν θελει λεφτα οπως εγινε με μενα απλα τα πληρωσα ταχυδρομειο

εχω βεβεα , για αυτο είπα ήθελα να ανεβάσω φωτό εδώ αλλά δεν μπορούσα, τώρα νομίζω θα γίνει 😊

 

επίσης δεν καταλαβαίνω - ποιο να μου στείλουν τι με email? Έγω έστειλα το γράμμα απο εδω, Αγγλία , για Ελλάδα 😞 Από 27 Σεπτεμβρίου .. δεν ξέρω τι γίνετε 

5CA1EF44-DF8F-412F-98CD-9FF239500981.jpeg

Επεξ/σία από Savatage73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/02/2022 at 00:46, Savatage73 said:

εχω βεβεα , για αυτο είπα ήθελα να ανεβάσω φωτό εδώ αλλά δεν μπορούσα, τώρα νομίζω θα γίνει 😊

 

επίσης δεν καταλαβαίνω - ποιο να μου στείλουν τι με email? Έγω έστειλα το γράμμα απο εδω, Αγγλία , για Ελλάδα 😞 Από 27 Σεπτεμβρίου .. δεν ξέρω τι γίνετε 

5CA1EF44-DF8F-412F-98CD-9FF239500981.jpeg

δοκιμασες να μιλησεις με γετα;εννοουσα αν μπορουσαν να σου στειλουν τα χαρτια με email για να προχωρησει το case σου μεχρι να ερθουν. ελπιζω μονο να μην τα εχουν χασει .υπαρχει γενικοτερα delay αλλα αυτο παραπαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ είμαι η αποστολέας , όχι ο παραλήπτης .. Γιατί σε μένα να μου τα στέλνονται τα χαρτιά , και με email? Δεν κατάλαβα 🙄 

Να ρωτήσω - έψαχνα για τηλέφωνο να τους πάρω, μήπως πρέπει να πληρώσω κάτι , αλλά τίποτα, αφού ούτε στο εμαιλ μου έχουμε απάντηση 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/2/2022 στις 6:03 ΜΜ, Nabuko είπε

Πως γίνεται φάκελος με έγγραφα να περάσει τελωνείο? Μήπως στάλθηκε σαν δέμα? 

Δεν ξέρω καθόλου , εγώ το έστειλα σαν special delivery with signature .. ακόμα ειναι στο τελωνείο , κάθε μέρα τσεκάρω .. Πήρα τηλέφωνο στα ΓΕΤΑ και μου είπανε πως για κάποιο λόγο έχει κολλήσει εκει.. σχεδόν 5 μήνες , πάνε να μας τρελάνουν 😞

Επεξ/σία από Savatage73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/02/2022 at 15:17, Savatage73 said:

Δεν ξέρω καθόλου , εγώ το έστειλα σαν special delivery with signature .. ακόμα ειναι στο τελωνείο , κάθε μέρα τσεκάρω .. Πήρα τηλέφωνο στα ΓΕΤΑ και μου είπανε πως για κάποιο λόγο έχει κολλήσει εκει.. σχεδόν 5 μήνες , πάνε να μας τρελάνουν 😞

ωραια απαντηση.για καποιο λογο...

 

On 09/02/2022 at 12:11, Savatage73 said:

Μα εγώ είμαι η αποστολέας , όχι ο παραλήπτης .. Γιατί σε μένα να μου τα στέλνονται τα χαρτιά , και με email? Δεν κατάλαβα 🙄 

Να ρωτήσω - έψαχνα για τηλέφωνο να τους πάρω, μήπως πρέπει να πληρώσω κάτι , αλλά τίποτα, αφού ούτε στο εμαιλ μου έχουμε απάντηση 😔

Πληρωνει αυτος που θα παραλαβει απο εδω.ετσι εγινε και με μενα που μου εστειλαν απο Uk κατι.σορρυ νομιζα οτι ησουν εσυ ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/02/2022 at 21:28, Savatage73 said:

Παιδιά, βρήκα το φόρουμ αυτο γιατί είπα να ζητήσω βοήθεια . Εχω στείλει απο Αγγλία για Ελλάδα  μεγαλο γράμμα/ φακελο, με παρά πολυ σημαντικά έγγραφα για διαζύγιο  απο τέλος Σεπτέμβριο !!! Ακόμα ειναι στο  Τελωνείο στην Αθήνα  !! Έχω απελπιστεί , αυτο δεν υπάρχει πουθενά !! Έστελνα emails στα ΓΕΤΑ , τίποτα !! Σκέφτομαι μήπως θέλουνε λεφτά ? Τουλάχιστον να μας πούνε, ο δηκηγορος μου απο Αθήνα έχει τρελαθεί και αυτός, δεν μπορούμε να προχωρήσουμε !!

 

Προσπάθησα να ανεβάσω φωτό να δείτε αλλά δεν μου επιτρέπει το σάιτ, λείε πος δεν υπάρχουνε συνημμένα !  Παρακαλώ, ξέρει κανεις να με βοήθεισει η συμβουλεύσει τι να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ !

 

 

Με τελωνείο επικοινώνησες; Πιθανόν να χρειάζεται εκτελωνισμός γι' αυτό και η καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Με τελωνείο επικοινώνησες; Πιθανόν να χρειάζεται εκτελωνισμός γι' αυτό και η καθυστέρηση

Βρήκα κάτι εμαιλ και έστειλα, τοθς είπα πως είμαι στα άκρα σχολίων να κάνω αγωγή γιατι για ενα γραμμα να πάει τελωνείο ειναι απαράδεκτο .. λέω να τους πω ότι θα ειναι καλό story για κανάλια «5 μήνες στο τελωνείο» χααχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν , ο δηκηγροσο μου/ ο παραλήπτης βασικά/ πήρε τηλέφωνα , τους είπε πως είναι εξαιρετικά επείγον  και κάποιος κύριος Ντούσκα του απάντησε ότι θα επιμεληθεί . 

Πριν λίγο κοίταξα απλό το ΕΛΤΑ , και ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 😒

Τρελαίνομαι, δλδ… 😫

 

21B7B3B1-D9C2-4EE1-BBAC-AA111D733830.jpeg

AD692D72-A7C5-40E8-B7F4-C36900110C17.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Savatage73 said:

Λοιπόν , ο δηκηγροσο μου/ ο παραλήπτης βασικά/ πήρε τηλέφωνα , τους είπε πως είναι εξαιρετικά επείγον  και κάποιος κύριος Ντούσκα του απάντησε ότι θα επιμεληθεί . 

Πριν λίγο κοίταξα απλό το ΕΛΤΑ , και ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 😒

Τρελαίνομαι, δλδ… 😫

 

21B7B3B1-D9C2-4EE1-BBAC-AA111D733830.jpeg

AD692D72-A7C5-40E8-B7F4-C36900110C17.jpeg

ξαναδοκιμασε αργοτετα.δεν σε θελει σημερα.

23 hours ago, Savatage73 said:

Βρήκα κάτι εμαιλ και έστειλα, τοθς είπα πως είμαι στα άκρα σχολίων να κάνω αγωγή γιατι για ενα γραμμα να πάει τελωνείο ειναι απαράδεκτο .. λέω να τους πω ότι θα ειναι καλό story για κανάλια «5 μήνες στο τελωνείο» χααχαχ

ειναι λιγο εως πολυ τραγικη  η κατασταση να βλεπεις ενα και δυο μηνες κολλημενα στο τελωνειο τα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχουμε εξέλιξη !! Δεν ξέρω τι πάει να πει, αλλά σήμερα δείχνει αυτό  ! Βασικά τους έριξα ενα μεγάλο παράπονο στις σελίδα της ΕΛΤΑ στο Φέισμπουκ, σχεδόν κάθε μέρα τηλέφωνουσα και πριν 2 μερες ένας κύριος το σήκωσε και μου είπε πες το τελωνείο δεν έχουν καμια σχέση , αφού ειναι γραμμα και οχι δέμα, τα ΕΛΤΑ μου είπε τα έχουν κάνει γιαγιά καρφιά κτλ. Ελπίζω αυτο που βλέπω να ειναι το τέλος αυτής της ταλαιπωρίας και το «κλείσιμο» παει να πει πως το γράμμα πάει προς το προορισμό !

 

 

251B840F-251E-4CDD-9376-566855F6AA69.jpeg

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Savatage73 said:

Έχουμε εξέλιξη !! Δεν ξέρω τι πάει να πει, αλλά σήμερα δείχνει αυτό  ! Βασικά τους έριξα ενα μεγάλο παράπονο στις σελίδα της ΕΛΤΑ στο Φέισμπουκ, σχεδόν κάθε μέρα τηλέφωνουσα και πριν 2 μερες ένας κύριος το σήκωσε και μου είπε πες το τελωνείο δεν έχουν καμια σχέση , αφού ειναι γραμμα και οχι δέμα, τα ΕΛΤΑ μου είπε τα έχουν κάνει γιαγιά καρφιά κτλ. Ελπίζω αυτο που βλέπω να ειναι το τέλος αυτής της ταλαιπωρίας και το «κλείσιμο» παει να πει πως το γράμμα πάει προς το προορισμό !

 

 

251B840F-251E-4CDD-9376-566855F6AA69.jpeg

ναι σωστα καταλαβες.πλησιαζει τον προορισμο του:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία με ΕΛΤΑ courier, ο αποστολέας από Θεσσαλονίκη, σε 1.5 ημέρα χονδρικά είχε έρθει Αθήνα, μεσολάβησε ΣΚ, την Δευτέρα το πρωί μου χτύπησαν το κουδούνι. Αυτή την φορά απίστευτα γρήγοροι θα έλεγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...